Към мамите раждали в "Света София" - бивша "Тина Киркова"

  • 1 386
  • 18
Моля, споделете впечатленията си. Има ли деление на родилките на "платежоспособни" и "неплатежоспособни", какво е отношението на персонала по принцип към родилките, изобщо всичко което може да бъде полезно за жените на които им предстои раждане и са решили да родят там. Хигиената как е, добри ли са оперативните екипи и анестезиолозите, акушерките, какво е нужно да се носи при постъпване и т.н. Благодаря на всички, които ще се включат.   bouquet
Виж целия пост
# 1
Аз родих там миналата година - с избор на лекар, платих си, после лежах 1 нощ в обикновена стая, а останалите във ВИП. Бях в предродилна 2 дни, защото бебето тръгна по-рано, но в последствие стана ясно, че ще раждам. С мен се държаха страхотно почти всички лекари и акушерки. Но винаги питаха кой лекар съм си избрала. Санитарките бяха много мили, без да знаят коя жена колко е платила. В предродилна зала условията са кофти, но ти там няма седиш много време. ВИП залата за раждане е много приятна - на мен много ми хареса: бяло, чисто, просторно, бебо е при теб, когато се роди и т.н. Дадоха ми я да я целуна и гушна като се роди. В обикновените стаи след раждане бяхме 4 жени - бебтата при нас. Стая като стая. Банята беше старичка, но чиста. Във Вип-а бяхме 2 жени. Стаята беше по-малка, но имаше телевизор, хладилник и ти носят храната в стаята (въпреки, че беше ужасна и ние я отказвахме всеки път). Банята беше като в хубав хотел - на мен лично ми хареса. И в двете стаи чистеха всеки ден. Бебетата и във Вип-а бяха при нас, но през нощта ни предлагаха да ги взимат, за да си починем - аз я давах след последното кърмене в 1 часа и я взимах в 5 сутринта. Повече не можех да издържам без нея, но няколкочасовата почивка идва добре на всяка родилка. Носих за беба само памперси - но доколкото разбрах сега е по желание.
Това беше с мен - трябва да пише и друга мама, за да си оформиш мнение.
Ако се сетиш още нещо, питай. Ако искаш на лична, защото не съм сигурна, че ще отварям редовно тази тема Wink
Виж целия пост
# 2
Аз родих в тази болница през тази година, раждах секцио без уговорка с доктор не съм плащала нищо,отношението към мен беше добро.Леко раждане newsm10 smile3521
Виж целия пост
# 3
Родих нормално преди 9 месеца, без уговорки и без да плащам нищо на никой. И съм изключително доволна от отношението, на докторите и акушерките докато раждах, на всички остнели които се грижеха за мен и бебо след тов. По принцип само тези сестрите при бебетата бяха малко дръпнати и се репчеха чат-пат, но реално при добро отношение от твоя страна стават досат по-мили Wink
Виж целия пост
# 4
 Аз родих преди почти 3 месеца,без уговорки.Пренасях 7 дни,приехаме и се оказа,че ще се наложи да е секцио.Не съм платила нищо.Не мога да се оплача от отношение.По време на операцията сетрата и анестезиоложката ме питаха как съм,отвличаха вниманието ми,бяха много мили.Веднага увиха бебето и ми го донесоха,за да го видя и ако татАкокото чака му го показват,както и теб самата преди да те отведат в стаята.Лекарите,които ме оперираха идваха,за да видят операциата как е,както ги проверяват и платилите.Бебета не стоят при майките със секцио,вземахме си ги по час за хранене.А да нощниците ни ги сменяха всеки ден.
  Носи си памперси и мокри кърпички,те стоят на количката на бебето,не се смесват с останалите.Ако те вълнува нещо друго питай.
 
Виж целия пост
# 5
до paizy
Здравей
Мен ме вълнува може ли да родя с планирано секцио в Шейново и кой го насрочва
Благодаря
Виж целия пост
# 6
И аз там родих преди 2 месеца и нещо. Избрах болницата заради това, че бях чула, че много помагали за кърменето и обяснявали. НИЩО ПОДОБНО !!!! Единственото нещо във връзка с кърменето беше, че на втория ден педиатърката ме пита "Имаш ли кърма?" и като ме стисна и видя, че имам (защото аз казах, че не знам, от което според мен се разбира, че не съм много в час с кърменето) каза на сестрата да отбележи в картона "Спираме му добавката!", т.е., че няма да му дават сухо мляко докато е при тях. Ама нито ме пита успявам ли да го кърмя, има ли проблеми, защото това, че имам мляко нищо не означава, та само с млякото си и останах. Така и не можах да кърмя. Това е, което много ме разочарова.

А-а! И исках упойка на раждането, но понеже не бях платила предварително, познай дали някой ми обърна внимание - исках да платя в момента, но явно не става така. Та ако ще искаш упойка си говори предварително.

Иначе като хигиена и отношение на персонала болницата е добра. Можеш и да избираш кога бебо да стои при теб и кога да си починеш.

Освен за тази болница, много добри неща съм чувала и за Втора градска, така че разпитай и за нея.

Успех и леко раждане!
Виж целия пост
# 7
Раждах там преди 6 месеца с уговорка с акушерка.Много съм доволна много са мили и внимателни всички с исключение на педиатрите/те са направо кошмарни/ незнам как се здържах да не проскубя косите на една две.
Виж целия пост
# 8
Аз родих в тази болница миналата година. Отношението и условията за мен бяха перфектни. Не мисля, че има разделение на "платежоспособни" и "неплатежоспособни". Държаха се еднакво добре със всички. Аз бях с уговорка, избор на лекар и Вип стая в последствие. Имаше момичета, които бяха със секцио по спешност без уговорка с лекар или заплащане. Отношението и грижите на персонала бяха еднакви към всички ни Hug
Леко раждане то желая и успех  bouquet
Виж целия пост
# 9
Всички до тук са били толкова изчерпателни,че нямам много за допълване Simple Smile
Аз родих секцио във вип зала-хубавото е,че бях в съзнание(със спинална упойка)и следях самата операция,по-точно слушах и ми беше интересно,после ми дадоха да гушна и целуна бебчето.В реанимация непрекъснато ни посещаваха и следяха състоянието ни ,бяхме шест момичета,неприятното беше,че от болките не можеш да заспиш,а и стоновете на другите майки допълнително утежняваха атмосферата.На другия ден преди да ме качат във ВИП стаята ми помогнаха да се раздвижа,както и на другите майки-ранното раздвижване активно се поущрява-защото е много важно за зарастване на раната.От стаята съм доволна,бях с още едно момиче-за мен това е по-добрият вариант,иначе е много скучно сам.Отношението и грижите бяха на добро ниво.Единственото,което ми направи лошо впечатление е,че усетих по-пренебрежително отношение на някои от акушерките  към родилките от общите стаи,когато слизах да кърмя моето бебе в неонатологията(първите дни беше там на система,после ми го докараха при мен в стаята)-те нали оттам си ги взимаха да ги кърмят,после ги връщаха.Иначе други забележки нямам.
Виж целия пост
# 10
АЗ раждах там преди два месеца.Обаче с избор на лекар,във вип зала и след това в единичен Вип стая,а и с епидурална анестезия.Е всичко беше ок. само ,че не съм много доволна от отношението на докторите след раждането защото никой нищо не убяснява ако не си нахална и не си питаш сама.Успех ти желая!
Виж целия пост
# 11
Родих преди 4 месеца там.
Платих на доктор,анестезиолог и за ВИП стая, отношението беше страхотно към мене.
Но ме подразни мизерията,хлебарките и вонята на манджа Sick
Виж целия пост
# 12
Аз родих преди по малко то година там.Нито си платих нещо нит обях с уговорка.Приеха ме за задържане и бях н а6 етаж при паталогична бременост.Бяхме 6 жени в стая и до нас още 4 в друга стая с обща баня помежду им.Всеки ден по два пъти санитарки миеха баните и тоалетните.Е че имаше хлебарки имаше,но не бяха много.То във всяка болница ги има тези гадини.Яденето не беше като приготвеното от мама в къщи но се ядеше.Лекарите,санитарките,акушерките абе всички бяха еднакво внимателни към тези дето са си платили и тези като мене дето не са си платили.Само един ден охраната ме издразни. #Cussing out #Cussing out #2gunfireПодвижен никролог.Трябваше да отива да запиша малката как ще се казва и като тръгнахме да влизаме с таткото той ни се скара че от тук не можело,да съм заобиколила болницата.Мъжа ми как не го наби незнам.На другия ден изгони брат ми защото дойде в 18 часа и седя до 19.Можеше да седи още но го изгони под претекст че не можело пречил на родилките,но последния ден пак беше на смяна този никролог и нещо се опита пак да ми забрании и аз му се изрепчих.Аз си мисля че не си заслужава да си платиш за доктор който ще те изражда защото мене и още две родилки ни израждаха акушерките,а лекаря седя отстрани и само светеше.Всеки ден след като родих ни сменяха ношниците и един път чаршафите,е ако си го уклепала ти го сменят веднага.
Виж целия пост
# 13
Раждала съм там и двете си деца и съм много доволна.Не съм дала нито един лев,отношението и грижите са много добри и не мисля,че има делене на родилките.И трето да имам пак бих раждала там. newsm10
Виж целия пост
# 14
аз съм много доволна от тази болница, родих там без уговорки и без да плащам, отношението е страхотно и не забелязах да има делене между платежоспособни и неплатежоспособни. Също така хигиената е на ниво абе с две думи доволна съм
Загорка а ти кога поиска епидурална упойка след като имаше разкритие и силни контракции или преди това. Защото след 4 или 5 см разкритие искаш не искаш не може упойка , за това тя се заявява още в началото
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия