От кога на обща храна

  • 1 404
  • 21
Моят малкият не иска да яде вече бебешки манджи, нито тези дето ги бъркам аз, нито тези от кухнята. Иска си човека това, което ядем ние и става страшно, ако му се откаже. В резултат на което на 1г и 3м е ял кюфтета, таратор, шпеков салам Shocked.
Кажете вашите деца кога започнаха да ядат всичко, което ядете и вие? И мога ли да направя нещо с което да го върна към яденето на това, което трябва да яде едно дете на тая възраст. Май съм изтървала коня в ряката, но все пак надеждата умира послена. Mr. Green
Виж целия пост
# 1
Синът ми вече е на обща храна. И той я предпочита, какво да направя. Но ние не ядем мазно, солено и пикантно. Вече гледам да съобразявам менюто с него, но не му давам задължително всичко.
Виж целия пост
# 2
сега ако някой се хване да ми обясни какво му е вредното на таратора...

наистина не мога да разбера от какъв зор сами си търсите и създавате проблеми. ама щом така ви харесва
Виж целия пост
# 3
На годинка вече си ядеше всичко, което и ние ядем. Е, без някакви ексцесии като люто, гъби, патладжан и майонези...и др.
Виж целия пост
# 4
На годинка вече си ядеше всичко, което и ние ядем. Е, без някакви ексцесии като люто, гъби, патладжан и майонези...и др.
И Таня така.
Виж целия пост
# 5
Като навърши година, и започнах да готвя малко по като за него така да се каже, без запръжки и с по - малко подправки. И така хапва си от нашата храна вече девет месеца, не се оплаква нито той нито аз.  Hug
Виж целия пост
# 6
от 10 мес. са на кухня- практически си е обща храна, според мен.
Виж целия пост
# 7
от 10 мес. са на кухня- практически си е обща храна, според мен.
И аз съм така, с тая разлика, че все пак детската кухня е една идея по-лека от общата.
Засега през седмицата яде обща кухня, събота правим някоя супичка или манджичка-и не се прибавят силни подправки, а после кой каквото иска си дослагва-сол, чер пипер и т,н,
Яде ми като ламя, милият-пу пу пу.
Виж целия пост
# 8
.
от 10 мес. са на кухня- практически си е обща храна, според мен.

и според мен е така. Но все пак доста зависи от кухнята. Преди взимах храна от една кухня, чиито манджи нямаха нито вкус на сол, нито на някакви подправки. Сега взимам от друга , в която определено подправят манджите и това на малкият много му допада. Wink

Моят син още си хапва храната от детската кухня. До 1г9м не ядеше не пасирана храна и за това не съм му давала много от "екстрите"/салам например/, който сега яде. Но сега няма как да му забраня. Той сам си иска и не се отказва. Като види някой, че яде нещо и веднага иска. Днес си хапна едно пърче толумбичка Mr. Green. Вече яде и от нашата храна. Все още има неща, който не е ял - ядки, гъби, майонеза, пушени меса и други подобни забранени храни за едногодишните.

Щом вече е свикнал с кюфтета и салам мисля, че няма връщане на зад. При нас беше така
Виж целия пост
# 9
 newsm10
Виж целия пост
# 10
Павчо миналия месец стана на 1 годинка = никаква обща храна. Всички останали 2, 3, 5, 11, 38 и 40 годишни ядат  Laughing Laughing Laughing
Рая доскоро имаше нулев интерес към хапването на нашата храна (разбира се, говоря за тази,която се яде на масата, а не за нейното си меню от салатки и бяло месце например). Сега яде апсолютно всичко, което ядем. Ако не и харесва (а на нас полжително ни допада) след всяка хапка се получава следната поредица от физономии:  Sick Confused Simple Smile Последната цели да ни убеди колко и е вкусно папуто. И пак: искам още, и още, и още... Накрая прибрахме маджата и тя ни заби ей такава усмивка:  Grinning Явно беше доволна, че няма да се доказва като многоядяща сладурана.
Просто ме (искам да кажа ммммееее Sad) уби. Не знам какво да правя. Не мисля някой да е имал случай като моя. Ние сме уникални
 newsm45
Виж целия пост
# 11
сега ако някой се хване да ми обясни какво му е вредното на таратора...

наистина не мога да разбера от какъв зор сами си търсите и създавате проблеми. ама щом така ви харесва

Май наистина това правя - търся си проблеми.
А за таратора - ами има чесън, който според мен не е особено полезен за толкова малко човече.
А има и още една негативна реакция. От въвежденето на нашата храна насам му се разрани дупето и не мога да го излекувам нещо.
Детската кухня от която вземах храна беше точно без много подправки и без сол и на мен поне ми миришеше на манджата в студентския стол навремето, а макият само като я помирише и стисва уста.
Иска да яде сам с вилица и най-много си пада по диня и по сирене. Ама само с диня и сирене не се живее поне според мен.
Да ни се чуди човек на толкова ящни родители са ни се паднали деца дето не искат да ядат. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
На годинка вече си ядеше всичко, което и ние ядем. Е, без някакви ексцесии като люто, гъби, патладжан и майонези...и др.
Peace
Виж целия пост
# 13
от 10 мес. са на кухня- практически си е обща храна, според мен.
Боже, от коя кухня вземате вие? В нашата кухня храната беше (меко казано) блудкава! Crazy Само 3 месеца му вземах от там, после около месец му готвех вкъщи отделно за него. От като стана на 1 година яде от нашата храна - готвя по- безсолно, без люто, без запръжки. Вече хапва почти всичко, нали е голям мъж  Wink
Виж целия пост
# 14
След като стана на годинка, но като готвех слагах подправките накрая и му отделях без подправки (особено ако става дума за пикантни). Сега свикнах и просто слагам по-малко сол, пипер и т.н. и той си яде. Ако някой иска да овкусява повече си слага допълнително от това, което му е нужно Wink.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия