Агнешки кебап с кисело мляко

  • 649
  • 1
   Гледам има доста теми за агнешкото, та реших и аз да си постна моята любима рецепта за агнешко, имайки предвид, че доскоро го ненавиждах  Mr. Green!
   Слагам около 500-600 гр. месо / за предпочитане от бутче, но може и от каквото имате /
                          4-5 средно големи главички лук
                          1 морков
                          2 супени лъжици бршно
                          150 мл. бяло вино
                           1/3 кофичка кисело мляко с разбито в него 1 с.л. брашно
                          олио, чер пипер, червен пипер, сол и магданоз
   Нарязвам месото на хапки и го осолявам! Запържвам леко, а после наливам и малко вода, за да го задуша! Като стане почти готово, оставям водичката да изври и да остане на мазнина и с решетъчната лъжица го вадя в една чиния! Докато месцето се задушава си нарязвам лука на полукръгчета, а моркова на дребни кубчета, които задушавам в същата мазнина, която е останала от месото! Не обичам много мазни ястия, та за това не го правя в отделни съдове, а и после миенето е по-малко  Crazy! Като поомекне лука, слагам брашното, запържвам леко, а после и червения пипер и наливам водичка и сол на вкус! Като започне да ври добавям месото и винцето и го оставям да си къкри на слаб огън.
   Малко преди да го сваля от котлона слагам малко смлян черен пипер, киселото мляко и половин връзка ситно нарязан магданоз! Сервира се със сварен ориз или картофено пюре!
   П.С. Цялата работа я готвя в 3л. тенджерка, че моите мъже повече от 2 пъти едно нещо не хапват  Crazy! А според това колко искате да ви е гъст кебапа можете да сложите брашно в млякото или да го пропуснете  Mr. Green! Аз по принцип слагам всичко "на око", та малко трудно мога да обясня точно как трябва да изглежда, но става много вкусно   chef!
Виж целия пост
# 1
Звучи много добре,аз нали съм почитателка на Афганската кухня ,а там доста често се среща комбинацията кисело мляко-месо,мога да кажа че е доста вкусно и определено много екзотично.
И аз до преди няколко години не понасях агнешко,но сега ако мога ,само такова бих яла.
Бравуссс за рецептата! Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия