Заминаваме да живеем в чужбина, мога ли да вземам майчинството до 2 год.?

  • 917
  • 10
Здравейте,
Предстои ни да се местим в чужбина, когато бебето ни ще е на 6-7 мес. Водя се на работа в сериозна фирма и няма да напускам макар че заминаваме може би завинаги. Мисля като изтекат двете ми години платено майчинство тогава да напусна (тази стъпка я предприемам не само заради парите а и за всеки случай ако се върнем да си имам работа). Дали съм в нарушение на закона ако си вземам парите въпреки че не отглеждам детето си в страната?Мъжът ми работи в същата фирма(ако това има значение) и той официално ще напусне.
Ще съм много благодарна за каквато и да е информация.
Виж целия пост
# 1
не мисля че си в нарушение на закони.
полагат ти се майчинските.
можеш например да направиш пълномощтно за получаване
на парите и да си траеш.
докато си бг гражданка и нямаш резиденция обявена на друго място -
не виждам какъв е проблема.
просто не говори много и тн.
Виж целия пост
# 2
.......
Виж целия пост
# 3
 ако ти ги привеждат по банков път на дебитната карта,може да ги получава твоя роднина или да си ги спестяваш.,все пак родихме българчета на тая страна защо да не получаваме 160лв.,въпреки че живеем в чужбина.
Виж целия пост
# 4
Аз ще намеря как да си ги вземам, ще упълномощя някой да ми ги взема от фирмата. Но един ден да не ми кажат връщай ги с лихвите. Ще съм официално постоянен жител на Канада (не citizen) и понеже е официално точно това ме притеснява да не се разбере някак си. Все пак ако пък се върна, самата аз не знам, все едно че съм отишла да си карам майчинството в Канада (на гости на близки роднини у които наистина ще живеем първоначално).
Виж целия пост
# 5
Аз ще намеря как да си ги вземам, ще упълномощя някой да ми ги взема от фирмата. Но един ден да не ми кажат връщай ги с лихвите. Ще съм официално постоянен жител на Канада (не citizen) и понеже е официално точно това ме притеснява да не се разбере някак си. Все пак ако пък се върна, самата аз не знам, все едно че съм отишла да си карам майчинството в Канада (на гости на близки роднини у които наистина ще живеем първоначално).

Т.нар. "майчински" не са за теб все пак, а са помощ предвидена от д-вата за детето ти, така, че не виждам проблем да ги получаваш. Моят съвет е не тръби наляво и надясно, че заминаваш, но по принцип това е право, което не можеш да изгубиш...
Виж целия пост
# 6
все пак за тези пари си работила години наред и ти и мъжът ти.те са за детето нали е родено в Бг.,това че през тези 2 години ще живеете в друга страна не означава че ощетяваш България.
например при нас след като направихме двойно гражданство на детето ни,въпреки че е родено в Б-я,получаваме средсвата предвидини за нея и от Чехия.мисилта ми е че след като сте граждани на тази страна защо да не получавате тези пари.,никой няма право да си ги "иска"обратно.
Виж целия пост
# 7
Аз съм австралийски PR, но в момента съм в България и родих детето си тук. Взимам майчинство (50% де, че много рано се върнах на работа) и нямам никакви проблеми Simple Smile

Взимай си паричките и успех в Канада   bouquet
Виж целия пост
# 8
ами при подаване на документите си се подписала, 4е отглежда6 детето си в БГ. при напускане на държавата би трябвало да се обади6 и да ти ги спрат. смятам, 4е не е zаконно да ги вzима6, живеейки иzвън БГ. въпреки това мисля, 4е е въzможно да продължи6 да ги вzима6 и да се надява6 да не те иzпорти някой  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
ами при подаване на документите си се подписала, 4е отглежда6 детето си в БГ. при напускане на държавата би трябвало да се обади6 и да ти ги спрат. смятам, 4е не е zаконно да ги вzима6, живеейки иzвън БГ. въпреки това мисля, 4е е въzможно да продължи6 да ги вzима6 и да се надява6 да не те иzпорти някой  Rolling Eyes
Tова го пишеше в декларацията за детските надбавки. Тях не си ги търся Grinning. Но за майчинството не помня никаква декларация да съм подписвала. Автоматично започнаха да ми ги дават от работа след като ми изте4е 3 месечния болничен.
Виж целия пост
# 10
ами попитай в НОИ, нали те дават май4инството  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия