за хемоглобина

  • 664
  • 5
В началото на бременността ми хемоглобина ми беше 131...Чудесен, каза лекарката ми. Днес излязоха поредните ми кръвни резултати и се установи, че е паднал на 108!!! В 20-та седмица съм и се чудя, не е ли много рязко това падане...Лекарката ми каза, добре е за бременна жена и не ми препоръча никакви добавки, медикаменти...абе нищо. Как смятате? Какво беше нивото на хемоглобина при вас?
Виж целия пост
# 1
Моя хемоглобин беше 136, към 7 месец накъде падна на 109, после на 102. Започнах да пия Малтофер (желязо) и влязох да раждам с хемоглобин 114. Преди да ме изпишат ми правиха кръвни изследвания и бях с хемоглобин 128 Wink

Нормално е хемоглобина да пада с увеличаване на бременността. Може да се наложи да пиеш желязо накрая, но като родиш всичко ще си дойде на мястото Simple Smile

Леко бременеене  Heart Eyes
Виж целия пост
# 2
ОО въобще не се притеснявай-твоя хемоглобин е чудесен, затова не ти е казвала да пиеш нищо-щом е над 100 не се тревожи. И моя засега е 106, но няма страшно - повечк орехи, мед, коприва и свинско месо или дроб-това !
Имам позната, чиито хемоглобин е бил 78-и всичко е минало ок така че не се притеснявай Simple Smile
Лека браменност!!!
Виж целия пост
# 3
Нормално е при бременните да спадне.При мен в 9-тия месец спадна под 105 и тогава ми изписаха да пия Феро-фолгамма.Не се притеснявай, ако лекарят ти прецени, че нивото е много ниско, най-вероятно ще ти изпише таблетки.Успех  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
И аз имам същия проблем - при първите ми изследвания - към 3 месец хемоглобина ми беше 109 и ми изписаха феро фолгама, която пих в продължение на около месец, до следващата консултация. На нея пак ми пуснаха кръв - и какво се оказа вместо да се дигне той беше спаднал на 102, тогава ми изписаха инжекции витамин В 12, мускулно. След като ги свърших ходих на 3D във Варна, където докторката ми каза, че по-принцип когато е над 100 не е опасно, но все пак трябва да се поддържа по някакъв начин, но и че инжекциите са крайна мярка. След два дни бях на пак на консултация и се надявах пак да ми пусне изследване, "моя" доктор, но той вика, сега да не те дупча пак, следващия месец, та сега и аз не знам колко е, в понеделник съм на консултация  и  ако не ме прати, аз сама ще си пусна изследване. Иначе и на мен ми казаха "народни" рецепти - орехи, мед и лимон, в момента пък пия водата от запарена коприва.  Ще видим какъв е резултата.
Виж целия пост
# 5
   Моят преди месец беше 133, а сега в 8 месец е 116, но няма място за притеснение! Моят доктор каза, че е нормално хемоглобинът да спадне при бременната до 100! Ако падне под 100 препоръчват желязосъсдържащи препарати!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия