1АГ "Св.София" - раждане във вода???

  • 2 813
  • 16
Днес разбрах,4е в болница "Св.София" -бившата Тина Киркова , ве4е има възможност за раждане във вода???  Hug
Някоя от вас дали знае пове4ко подробности?
Има ли ве4е във форума раждали мами по този на4ин,които да споделят впе4атления? Praynig
Виж целия пост
# 1
От къде го разбра, защото в сайта на болницата нищо не пише? И мен ме интересува темата и дано някой скоро да даде информация. А ти сигурна ли си, че става дума за "Св.София" -бившата Тина Киркова, а не за другата "Св.София"?
Виж целия пост
# 2
Има такава ексра, но още няма ползватели Simple Smile Д-р Савова търси първата мераклийка. За сега получава само откази Confused Все ревем колко сме назад в БГ с тия екстри пък ети предлагат хората, ама нъцки.
Виж целия пост
# 3
Една бъдеща мама е разбрала за тази "услуга",записвайки си 4ас за "разходката" из болницата. За сега се знае само,4е се обу4ават лекарите.Друго не зная и затова пуснах темата!  Blush
Ли4но ме интересува Flutter ,а също не е без зна4ение и какво ще е заплащането! Все пак аз имам още време Sunglasses -до края на Февруари-до тогава сигурно все някоя бъдеща мама ще се е престрашила! Thinking
Виж целия пост
# 4
200 лв струва.
Виж целия пост
# 5
охоооо,това информация на ухо ли е? или е официалната цена??? Heart Eyes
Може ли да дадеш пове4е подробности??Може и на ли4на? Hug
Виж целия пост
# 6
Звучи интересно, а и доколкото знам е по-добре за бебето. Аз като раждах там, нямаше таков анещо. Но на мен ми се струва по-удобно на стола  newsm78 Не знам как точно става реално.
Виж целия пост
# 7
А в Тина Киркова ли е или в частната болница все пак?
Виж целия пост
# 8
В Тина Киркова
Виж целия пост
# 9
Звучи интересно, а и доколкото знам е по-добре за бебето. Аз като раждах там, нямаше таков анещо. Но на мен ми се струва по-удобно на стола  newsm78 Не знам как точно става реално.

Във ваната се седи докато получиш разкритие - намалява болките и ускорява процеса, после - на магарето! Аз така знам, ако не съм права, някой да ме поправи Peace
Виж целия пост
# 10
Чела съм статии,че водата не облекчава болката по никакъв начин.Логично обяснение намирам в това ,че за бебето е по-добре ,че така да се каже "преминава" от водна среда във водна среда.
Виж целия пост
# 11
преди малко бях на преглед при савова и използвах момента да я запитам по тоз въпрос. каза, че съвсем не знае защо се спряга нейното име. потвърди, че има закупена вана, но тя още не е монтирана. не се знае и колко пари ще е услугата. така че, до момента всичко изговорено тук по темата се оказва базирано на ЕЖК, т.е. "една жена каза..." Simple Smile
Виж целия пост
# 12
хаха,
Жената дето ми го каза Mr. Green роди преди седмица и със сигурност знам, че Савова я е навивала да е първата жена в БГ родила във вода. Тя пише във форума, така че може да се включи в някой момент.
Виж целия пост
# 13
Дано да го има.На сестра ми й е правена такава терапия във вана, но в Италия, защото много преноси и нямаше дълго време разкритие.Доколкото знам е много успокояващо, но после раждаш на магарето.Не съм съгласна, че водата не успокоява болките от контракциите.Аз отидох на преглед, когато зъпочна раждането.Имах 2 см. и реших да се прибера за няколко часа вкъщи, докато разкритието напредне.Вече доста ме болеше от контракциите и реших да си взема душ, ако се наложи да тръгна.Стоях под топлата струя око 1 час и не чувствах никаква болка, само стягането, но без болка.После като излязох /по настояване на мъжа ми/ болката продължи и беше още по-силна.Така, че според мен помага.
Виж целия пост
# 14
Аз доста изчетох за раждането във вода, в много страни се практикува, даже в дома на родилката, а не в болница. Раждането става изцяло във водата, не те преместват на магарето за същинското раждане. Намерих един доста подробен разказ на жена, родила във вода, ето ви линка:
http://www.gentlechristianmothers.com/articles/jeri/birth2.php
(за съжаление е на английски, нямам време да го преведа)
Някои от нещата доста ме шокираха, когато четох, не мисля, че бих се чувствала удобно във въна в средата на хола, с мъжа ми и малката ми дъщеричка в същото помещение... Но, явно си има хора за всичко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия