Литературен клуб

  • 6 519
  • 174
Та, искате ли да си направим литературен клуб, да обсъждаме една определена книга, която сме прочели в рамките на някакво време. Напоследък (откакто не работя) гледам доста филми и в повечето от тях го има това чудо. Аз лично определени правила не знам. Ако някой е по-запознат нека пише, абе пишете каквито и идеи да имате и ако сте съгласни с тази тема, разбира се! Ако не, здраве да е Hug
Виж целия пост
# 1
Идеята е много хубава, но сигурно не всеки (аз например не мога) да си купи всяка предложена интересна книга. Но все пак - много интересна идея Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Мен ми харесва идеята.  Peace Само, че отдавна не съм чела нищо...... Embarassed Последната книга ми беше докато бях бременна - Джейн Еър. Просто шедоьовър!  Peace Peace Peace
Виж целия пост
# 3
С двете ръце и двата крака съм ЗА!
Някога имаше предложение за литературен подфорум, дадено от Александра, но за жалост не се прие Confused
Виж целия пост
# 4
Да, права си. И аз ги мислих така нещата, ама ако заложим на книги, които почти всеки има в дома си...абе не знам, но много ми се иска този клуб. Де да знам, ще стимулира четенето, мисленето и това да погледнеш на една книга от чуждата гледна точка.

Туй за Бу Simple Smile

Аз сега чета "Страта" на Тери Пратчет (например)
Виж целия пост
# 5
И аз одобрявам идеята.Чета много,ама на аванта.Вие направете,пък аз ще се включвам ако мога Peace
Виж целия пост
# 6
Можем да започнем с някоя, която е по-известна и почти всеки я има у дома.  newsm78
Виж целия пост
# 7
Аз сега чета "Страта" на Тери Пратчет (например)
Ми убу Simple Smile 'Страта' нямам, но имам почти пълна Пратчетова колекция у дома (изключвам някой от по-скъпите тип 30 лв и някой геройски загинали, които тъй или иначе смятам пак да си набавя и препрочитам).
Виж целия пост
# 8
Тери Прачет - към мъжо ми.  Wink Аз не мога да чета такива книги.  Stop Mr. Green
Виж целия пост
# 9
Тук има много такива клубове и са на следният принцип. Избира се тема: например английското семейство през 19 век. Определя се срок за четене. Всеки подбира книга на тази тематика и я прочита. След това се съставят въпроси и всеки казва своят отговор, като се прави съпоставка как е в едната или в  друга книга. Това е и обсъждането, от което излизат много интересни неща, като информация.
Виж целия пост
# 10
Ох, много искам!
Записвам се!
Виж целия пост
# 11
Започнах да чета "Доводите на разума" на Джейн Остин. Съвсем в началото съм, но много ми допада. Харесва ми, колко елегантно е вметната иронията към някои персонажи  Flutter
Някой, който я е чел ще ми каже ли нататък какво става, накратко.
Виж целия пост
# 12
hey_ya, предлагам ти да предложиш тема като за начало и да действаме.  Peace Ще се съберат хора, то е ясно!
Виж целия пост
# 13
Много добра идея newsm10
Но пък как ще се реализира точно... Thinking
Виж целия пост
# 14
Много добра идея newsm10
Но пък как ще се реализира точно... Thinking

Ето ти отговора -
Цитат
Тук има много такива клубове и са на следният принцип. Избира се тема: например английското семейство през 19 век. Определя се срок за четене. Всеки подбира книга на тази тематика и я прочита. След това се съставят въпроси и всеки казва своят отговор, като се прави съпоставка как е в едната или в  друга книга. Това е и обсъждането, от което излизат много интересни неща, като информация.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия