Имаме ли нужда от ранно захранване?

  • 602
  • 10
Днес бяхме на консултация и тежим 6,100кг, а се родихме 3,050. Педиатърката ни препоръча да започнем с плодови пюренца, поради  бързото ни качване на кг. За два месеца удвоихме теглото си, а сме само на кърма. Аз и казах, че съм си правил сметката да започна захранване чак към 6 месец. Тя остави сама да си реша. Та въпросът ми е какво да правя, да започна ли ранно захранване или да изчакам, както си бях решила.Но при вс.  случай съм твърдо решена преди 4 месец да не давам нищо др. освен кърма.
Виж целия пост
# 1
Не! PeaceПреди шестия месец не мисля да давам нищо друго освен кърма,а като започна да захранвам ще започна с картофено пюре.Не мисля,че е нужно да им затормозяваме стомахчетата.Каквото и да избереш за зетя успех! Peace
Виж целия пост
# 2
нямаш, независимо с каква скорост наддава бебето Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Точно защото бебчо си расте много добре не би трябвало да ти даде такъв съвет.........нещо не мога да им схвана логиката... Thinking
Недей да бързаш, няма смисъл.Много добре си расте детето, голям сладур е Grinning
Виж целия пост
# 4
И аз нямам намерение да давам каквото и да било освен кърма до навършване на 5 месец Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Много добре си расте детето, голям сладур е :
   Heart Eyes
Благодаря ви мн. поуспокоих се, че малко ме беше хвърила в туш док.  Hug
Виж целия пост
# 6
Виж моя момък как наддава и се успокой. Ние все още сме на кърма и нямам намерение скоро да захранвам. Щом се кърмите не е страшно - няма опасност да затлъстее в бъдеще. Пюретата ти ги препоръчва, защото не са храна от която се пълнее, т.е. бебето да получава по по-малко полезна храна (кърма). Поразрови се из библиотеката и прегледай материалите касаещи захранването и сама ще си решиш кога и как ще захраниш твоето бебе.
Виж целия пост
# 7
Няма никаква нужда...
За справка - Национален план храни и хранене 2005 - 2010...
Виж целия пост
# 8
Точно защото бебчо си расте много добре не би трябвало да ти даде такъв съвет.........нещо не мога да им схвана логиката... Thinking
И аз това се чудя, ма иди ги разбери Crazy
Моят шишко беше 6.5кг когато стана на 2 месеца (роди се 3.370). Сега не ми се мисли колко е. Сигурно е към 8кг Mr. Green. Само на кърма е, вода не пие. Нямам намерение да го тъпча с пюрета отсега. Килограмите не са единствената причина да почнеш да захранваш. Детето трябва да е готово, да може да седи, да може да гълта храната (а не да я плюе), а всичко това става след 6-тия месец.
Но ти си знаеш най-добре какво да правиш.
Успех! Hug
Виж целия пост
# 9
Това са глупости малката се роди 2,400 на 2 месеца беше 5 кг. лекарката каза че ако продължава така трябва да я сложи на диета box. Днес сме на консултация но със сигурност не е наддала повече от 1кг. доста си е стройна дори като гледам снимките от преди 1 месец се чудя наистина ли и бяха толкова големи бузите. Аз лично живот и здраве смятам да започна захранването на 5 навършени месеца със зеленчуково пюре, ще видим как ще се развият нещата. Струва ми се абсурдно да захранваш защото имаш много и хранително мляко радвай се и гледай бебето да се възползва колкото се може по-добре от него.
Виж целия пост
# 10
Точно защото бебчо си расте много добре не би трябвало да ти даде такъв съвет.........нещо не мога да им схвана логиката... Thinking
Недей да бързаш, няма смисъл.Много добре си расте детето, голям сладур е Grinning
Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия