За дигиталните камери и свалянето на филмите на CD

  • 547
  • 9
Собственици на дигитални камери (филмови имам предвид), помагайте, моля ви!

Имаме камера от Нова година, но чак от седмица имам кабел за сваляне на материала в компютър. Когато сваля обаче филмчето и го пусна например чрез BSplayer, качеството е кошмарно - все едно съм снимала с камерата на евтин телефон. Записах го на диск, но и на DVD-то, когато го гледам, качеството е под всякаква критика.

Можете ли да ми помогнете с по-изчерпателни напътствия за това как да прехвърлям записаното на касетката на компютъра и после на диск, защото явно правя нещо грешно. Може би лошото качество се дължи на някакви настройки, които не правя, докато прехвърлям.

Много, много ще съм ви благодарна  Heart Eyes
Виж целия пост
# 1
Аз няма да мога да съм ти полезна, но мъжът ми пребори този проблем, даже монитра клипчета с музика и ефекти вече...  Joy Ще говоря с него когато има време да ти пише няколко думи...
Принципно той се ровеше много из форумите и успя...
до скоро!
Виж целия пост
# 2
Мили, а какъв е кабелът за сваляне?
И ние отскоро имаме камера, но не сме я окомплектовали за сваляне на компютъра.
И с какви програми/а се прави това?
Виж целия пост
# 3
Еей, супер, от няколко седмици се каня да попитам същото.

Нашата камерка е Самсунг, с минидискчета работи. Програмата за компа, която си върви с пакета е Ulead Video Studio 9. Мога или да сложа диска в компа или да свалям записаното чрез ЮСБ кабела. Обаче как точно става? Когато сама програмата се задейства и си намери клипчетата за сваляне, те са после без звук!! И качеството не е каквото би трябвало...бе, не се справям нещо...

С нетърпение чакам някой специалист да ни просвети! (Че като дойде бебчето трябва вече да съм наясно - нямам много време Laughing Embarassed)
Виж целия пост
# 4
Мили, предполагам че към камерата ти има кабел FireWire  и една платка iee 1394. Аз лично свалям с Ulead Video Studio 5.0. От камерата го свалям във формат AVI DV-PAL. Във формат .AVI качеството е перфектно, но размера на файла за 40 мин. гони 16 GB. Затова си обработвам филма във AVI,  а когато стигна до "направи филм" избирам формат WMF Video for broadband NTSC (2 MBps Total). Размера на готовия файл е около 500 MB за 40-45 мин., а качеството е доста прилично!
Не го обясних много свестно, но който се интересува да пита!
Виж целия пост
# 5
Първо благодаря за всички отговори!

Да, имам вече сложена платка и кабелът е (дано не се изложа сега) USB, а входът е DV.
Казаха ми да свалям през Movie Maker. Научиха ме как, но, нали ви казвам, става с много лошо качество. Моля те, anya, обясни ми по-подробно. Ако го правя с Movie Maker, имаш ли представа стъпка по стъпка какви трябва да са настройките? Не знам и аз  Blush...

pipi67,
а би ли помолила мъжа си да даде малко линкове за форуми например?

Благодаря!  Hug
Виж целия пост
# 6
Мили, Movie Maker не я бива много за обработка на филми, но ако искаш ще ти кажа горе-долу как става, а ако искаш мога да потърся линк към Ulead Video Studio и там вече мога подробно да ти обясня!
Виж целия пост
# 7
Мили, Movie Maker не я бива много за обработка на филми, но ако искаш ще ти кажа горе-долу как става, а ако искаш мога да потърся линк към Ulead Video Studio и там вече мога подробно да ти обясня!

anya, моля те да обясниш за Ulead Video Studio Praynig! Много благодаря предварително!
Виж целия пост
# 8
Ето ви малко информация за това и онова...

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=26092.0;all

Виж целия пост
# 9
Ето ви малко информация за това и онова...

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=26092.0;all



Експрес, благодаря, че си изровил тази тема за нас. ще се възползвам, макар че не всичко ми е ясно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия