Детето не иска да яде

  • 661
  • 13
Здравейте
Сина ми е на 1 год. и 3 месеца до сега се хранеше много добре ,ядеше абсолютно всичко ,каквото доближа до устата му ,но от 2-3 седмици не иска да яде нищо.Предлагам му какво ли не,но той отказва.Яде само разни дребни бисквити ,зрънчо ,чипс с една дума само буклуци.Опитах да не му давам такива неща ,но тогава пък не яде савсем нищо.Пък и като гледа другите деца на вън как си хапват зрънчо не може да не яде и той.Лекарката каза ,че имало такива периоди при всички деца ,но аз съм много притеснена.Моля ви пишете ми ,на вас случвало ли се е и за ,колко време отмина.
  bouquet
Виж целия пост
# 1
И ние сме така вече близо месец,лекарката го премери и каза че е добре (12.900),питах я да давам ли нещо за апетит,тя каза не.Кога  ще отмине се питам и аз.
Виж целия пост
# 2
За момента можеш да спреш всякакви зрънчовци,като алтернативен вариант предложи на детето плодове(става и със зеленчуци).Когато не искат да ядат моите юнаци, аз нарязвам например ябълка с формички за сладки и на децата им е нещо ново и интересно.Щом обича бисквити можеш да ги дадеш с мляко (направете си игра покажи му как може да ги топи в млякото),определено номера минава.
 Но и според мен е период и ще премине.
Виж целия пост
# 3
И ние минахме през такъв период - пълен отказ от храна, с изключение на бисквити и кисело мляко. Мина за около 1 месец. Можеш наистина да спреш Зрънчо-то и да даваш плодове или зеленчуци. Или да измислиш някаква игра, свързана с храненето. Ние в момента сме на етап - Вики папка като кака. Слагам покривка на столчето за хранене, прибори като за голям човек, филия хляб и я оставам сама да яде. Купих и едни шарени купи за храна с кученца, по които тя много се заглежда и вика "бау, бау", както и шарена, детска лъжица и вилица. Засега този вариант действа.
Виж целия пост
# 4
Има такива периоди. Не давай никакви боклуци, нищо, че не яде. Предлагай плодове, плодови пюренца и плодови кисели млекца. Друго - не. Има такива периоди на насищане може би, отминава, но не го учи на зрънчо и т.н.  Peace
Виж целия пост
# 5
Благодаря на тези ,които ми писаха,наистина ми помогнахте  bouquet
Страх ме е да го кажа ,но в последните дни почна да си похапва.Дано да е свършил кофти периода. Praynig
Виж целия пост
# 6
Не яде толкова ,колкото преди ,но пак е нещо Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Не яде толкова ,колкото преди ,но пак е нещо Simple Smile

Браво  bouquet
Виж целия пост
# 8
И Светльо премина през този период
намали до минимум когато е възможно,даването на т.нар "боклуци" давай на детенце любима храна,която неможе да откаже и постепенно ще се нормализират нещата:)
Виж целия пост
# 9
А да не би храната да му е прекалено еднообразна? И при нас имаше такъв период,но за кратко. После пък като се започна едно ядене,на всичко,което и ние ядем и сега сме много добре.
Виж целия пост
# 10
Ние преди една седмица бяхме така с тази разлика че закусваше. Изяждаше всичката закуска (нещо което по принцип не прави) и после цял ден нищо даже и не опитваше, а от така наречените "дреболии" искаше само като сме на вън и вижда, че другите деца хапват. И това за 4 дена, а сега яде от всичко по малко. Не си хапва както преди ами лапва по 2-3 лъжички и тръгва на някъде и започва едно гонене.... и то за още 1-2 лъжички. Най-гадното е че като се наяде и плюе и ....... на монети се чудя как се сдържам    newsm61. НО и това ще мине!  Само дано да е по скоро, че мие гадно така като не си хапва както преди Tired.
Виж целия пост
# 11
Голям проблем и при нас. На година и 2 месеца е госпожицата, но никога не яде с охота. Когато хапва - това са щастливи изключения. През другото време - демонстративно си отвръща главата, без дори да е вкусила лъжицата и то дори почти нищо да не е яла на предишното ядене. Опитваме се да я предразположим - пускаме песнички, смеем се, играем си с играчки - нищо, още първата лъжица и отвръща главата. Не сме я насилвали досега. И - удря лъжицата, плюе, вика бру-у-у-у-у (и хвърчи храна навсякъде), мята се - просто да се побъркаш ! Като гледам другите в градинката как лапат с охота и даже се сърдят, че е свършило... Даваме едно - не го иска, хвърляме, после - второ - и него хвърляме, после - трето...Откачам, помогнете !
Виж целия пост
# 12
и ние сме като Бочко от самото начало. Бях по-настойчива в началото и успявах да вкарам няколко лъжички насила. Вече съм се отказала пием адапте и ядем бисквити и гризки. Не иска плодове и ги цедя на сок. Отчаяна съм вече, но не мисля че скоро ще прояде...не иска нито храната от кухнята, нито нашата, нито готовите пюрета само плодови но не всеки път.
Виж целия пост
# 13
Ще започне да хапва пак.Минава се и през такива периоди.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия