Дългото кърмене докарвало мастопатия.Вярно ли е???

  • 1 087
  • 20
Днес бях на гинеколог, тъй като след като родих още нямам цикъл. Той като разбра че още кърмя ме изгледа едно мноого учудено.  #Crazy #Crazy
Оказа се, че нищо ми няма, но след прегледа доктора любезно ме посъветва да отбивам, тъй като кърменето повече от година докарвало мастопатия на гърдите.Вярно ли е??
Виж целия пост
# 1
За пръв път чувам такова нещо??? #Crazy  newsm78
Значи преди като масово жените са кърмели повече от година какво, всички са получавали мастопатия ли? ooooh!
Виж целия пост
# 2
Аз пък имах такова чудо още преди да родя и АГ ме предупреди да внимавам със запушвания и разни подобни, които биха могли да усложнят евентуално положението, но каза че като цяло ако не допусна такова нещо ще ми се реши проблема точно с кърменето, както и стана.
Виж целия пост
# 3
Точно обратното е. Но не бива да се отбива рязко  Peace
Виж целия пост
# 4
Абе на мен ми се струва, че си търси аргумент да те накара да отбиеш  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
С майка ми си говорехме наскоро, че дългото кърмене не е нещо ново за България. Едно време в селата да не мислиш, че някой е правил пюрета или каши. Кърмили са ги докато могат и после от общата храна. Аз си мисля, че е било така.
Виж целия пост
# 6
Абе на мен ми се струва, че си търси аргумент да те накара да отбиеш  Rolling Eyes

 newsm10
Виж целия пост
# 7
Абе на мен ми се струва, че си търси аргумент да те накара да отбиеш  Rolling Eyes

Защо му е да я кара да отбива? И защо почти всички педита го правят, какво печелят от това  newsm78
Виж целия пост
# 8
Цитат
Това, което прави впечатление е, че мастопатия се наблюдава много по-често при жени, които не са кърмили; при нераждалите има почти във всички случаи проблемен менструален цикъл...няма да се впускам в подробни описания...

Четох даста за мастопатията и никъде не срещнах дългото кърмене като фактор за появата на това състояние. Мастопатията не е болест, а състояние на организма и само в много малък процент може да доведе до нещо по-лошо. Това естествено може да се избегне с редовно самоизследване  на гърдите и поне веднъж в годината изследване с мамограф. Необходимо е да се вземе под внимание и наследственият фактор.
Така, че аз не бих се притеснявала от довода на този лекар.
Виж целия пост
# 9
Абе на мен ми се струва, че си търси аргумент да те накара да отбиеш  Rolling Eyes

Защо му е да я кара да отбива? И защо почти всички педита го правят, какво печелят от това  newsm78
Не печелят "педитата", а индустрията за детски храни, която спонсорира научни проучвания колко полезно е примерно на бебето да се дава сок от еди-кво си.
Ако никой не купува АМ, детски пюрета и сокове, кво става с цяла една индустрия?
Въпросната индустрия именно гледа да убеди педиатрите колко безценно е именно АМ от тяхната марка и тн... А те определено имат полза, виж им цените на АМ и на пюренцата...
Виж целия пост
# 10
Това поредната небивалица ли е smile3555.Тия хора като не знаят какво говорят защо по-добре не си мълчат smile3505.Точно обратното е и аз съм го чувала от човек и по-точно лекар,който си разбира от работата.По-дългото кърмене води до по-хубави неща в отношение на детенцето и неговото здраве а също и за теб.
Виж целия пост
# 11
Според мен кърми си детенцето до като ти самата желаеш.Не съм чувала че дългото кърмене вреди .Чувала съм че кърменето е профилактика на рака на на гърдата .Не зная до колко е вярно. Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Не. Пример: майка ми е с мастопатия, кърмила е единия път три месеца, втория път - един месец. Наследственият фактор е от значение.
Виж целия пост
# 13
На база на четеното за кърменето и на база личен опит - не.
Виж целия пост
# 14
И на мен не ми се вярва. При профилактичните прегледи при мамолог, лекарката на няколка пъти ми каза, че кърменето е много важно за предотвратяване рака на гърдата и колкото по-дълго кърмя - толкова по-добре и за мен и за бебето. Мисля си, че ако имаше опасност от мастопатия щеше да ми спомене.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия