пластилин за две годишните

  • 2 249
  • 21
питам дали е достатъчно голям - две години и 3 месеца, за да играем с пластилин?
с какво да започнем- примерно само мачкане и правене на топчета?
Виж целия пост
# 1
Ако има желание, давай смело.
Моят съвет е да купиш моделин, има го в Метро, той не цапа, не мирише гадно като палстелина и е по-мек
Виж целия пост
# 2
Ако не слага разни неща в устата, може да му вземеш. Лили беше долу-горе на възрастта на твоето дете, когато й взех първия пластелин - правеше топченца и змийчета, а после ги лепеше върху дъската. Аз й правех разни животинки с формичките към пластелина. Сега вече се научи сама да ги прави, а гледам, че от известно време си прави и цели картини от пластелин - тревичка, слънце, дърво и др.
Виж целия пост
# 3
А ако слага в устата си, му направи домашен  Laughing
чаша сол, две чаши брашно, две лъжици олио, малко сладкарска боя, малко вода (да речем половин чаша), бъркаш на котлона, докато се сгъсти като парено тесто. После поомесваш малко.
Научи го да прави топчета и пръчици, от тях после много неща могат да се правят.
Виж целия пост
# 4
А ако слага в устата си, му направи домашен  Laughing
чаша сол, две чаши брашно, две лъжици олио, малко сладкарска боя, малко вода (да речем половин чаша), бъркаш на котлона, докато се сгъсти като парено тесто. После поомесваш малко.
Научи го да прави топчета и пръчици, от тях после много неща могат да се правят.
това втвърдява ли се като изстине?
Виж целия пост
# 5
Днес за първи път си игра с пластелин.Направих й топчета и тя си ги нареждаше,даже сега заспа с  него в ръцете.Голяма радост,не че ще направи нещо смислено от него,но важното е ,че й е интересно.Само гледам да не го налапа.
Виж целия пост
# 6
Аз на Калина й давам тесто - тестото на Мис Каприз е много подходящо за целта - не полепва и същевременно е достатъчно твърдо, за да прави разни "фигурки" от него, макар че тя основно ме имитира като меся и разточвам  Grinning
Виж целия пост
# 7
Моята дъщеря беше на същата възраст, когато за пръв път си игра с пластелин и оттогава много обича. Отначало и тя не се разделяше и дори заспиваше с него. Лошото беше, че  навсякъде го ръсеше и ни залепваше по обувките  Grinning
Виж целия пост
# 8
А ако слага в устата си, му направи домашен  Laughing
чаша сол, две чаши брашно, две лъжици олио, малко сладкарска боя, малко вода (да речем половин чаша), бъркаш на котлона, докато се сгъсти като парено тесто. После поомесваш малко.
Научи го да прави топчета и пръчици, от тях после много неща могат да се правят.

Анда,златна си Hug
Моята калпазанка е от "ядящите" и именно това ме спираше да я запозная с пластелина.
Виж целия пост
# 9
В Хиполенд (в Пловдив) гледах различни видове - немиришещи на гадно и едни такива ярки цветове.....имаше и такива в бурканчета, а към тях ножче, дъска и формички разни (като тези за сладки). Това ще й взема на моята дъщеря. Струва ми се най-подходящо за 2 годишни.
Виж целия пост
# 10
това втвърдява ли се като изстине?
ами не, продължава да е меко като пластелин. Не съм сигурна само за количеството на водата, но ако го бъркаш достатъчно дълго на котлона, излишната ще се изпари така или иначе.
Ако искаш да се втвърди резултатът, ще трябва да си го опечеш. като й писне да играе с него, правя мини-гевречета, които използваме за синци.
Виж целия пост
# 11
И моя мъник вече моделира топчета и червейчета с пластелин и страшно се забавлява
В Бенетон има много хубави и ярки цветове,но нетсва за мъниците че мирише на дъвкаи със сигурност ще ги изкушида го опитат и на вкус:)
Виж целия пост
# 12
снощи запознах малкия с готов пластилин- ограничи се само с мачкането и ме юркаше да точа и изрязвам фигурки с формичките. май не беше много впечатлен, ще го оставим за по- късен етап
Виж целия пост
# 13
поръчах един комплект с формички, точилка и ... като ги получим ще се плескаме... Grinning
чудя се, дали моделина се печеше, за да се втвърдят фигурките?  или греша? Thinking
Виж целия пост
# 14
Хубава идейка ми дадохте   Hug Аз мислех, 4е е малка за пластелин  newsm78 Утре отиваме да купуваме  Sunglasses
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия