помогнете с превод от англ на медицинска тематика,кратко е

  • 774
  • 8
Highly excretive gland epithelium due to increased gonadotropin stimulation. An endometrial gland cell abnormality consisting of hyperchromatic nuclei, which may be present in normal or ectopic pregnancy. It is not a sign of endometrial adenocarcinoma, with which it was previously sometimes confused.

  Това е текста, по този начин е дадено обяснението за ендометриум с феномен на Ариас Стела... Касае забременяването и хоромоналната обмяна...Важно е... Аз си го превеждам горе-долу, но ако има някой специалист да дообясни ще съм мн благодарна...
Виж целия пост
# 1
високо екскретивен жлезист епител, възникнал в резултат на повишена гонадотропинова стимулация.
Анормалност на ендометриални жлезисти клетки, изразяваща се в хиперхроматични ядра, които може да се открият при нормална или ектопична бременност. Товва не е признак за ендометриален аденокарцином, с което преди е било бъркано в някои случаи.
Виж целия пост
# 2
Жлеза със силно отделящ се епидермис/епителий поради увеличено стимулиране на  гонатропин/вид хормон/. Клетките на слизестата мембрана на жлезата съдържат увеличено хиперхроматично/увеличено и с променен цвят/  ядро, което би могло да бъде поради нормална или изместена/не знам по-добра дума, буквално е/ бременност. Това не е знак за еднометрална /слизеста мембрана на матката/ аденокарцинома, с каквато преди това е била понякога бъркана.

Мисля че така трябва да бъде Simple Smile
Виж целия пост
# 3
относно епитела да поясня- това е просто ендометриум от ЛФ, в случая вероятно след 23-24 ден, когато повърхностният слой е най- дебел и жлезите му активно секретират.
Виж целия пост
# 4
Мерси! Почти толкова неразбираемо е на български...Да разбирам ли че повишенито нива на този хормон /гонадотропин/ са причинили високо екскретивен /отделящ ли значи това, секретиращ ли какво../ жлезист епител... И че клетките на ендометриума не са особено нормални и това се изразява в клетки с еди какви си ядра... Ектопична какво значи? Останалото е ясно, че не става дума за рак и се бъркат понякога диагнозите...
И от тук следва - трябва ли и от какво да се притеснява човек с тази диагноза и защо винаги е съпътствана с обяснения около бременността, какво става, ако го имаш това и не си бременна....
Виж целия пост
# 5
Липса на хормон, освобождаващ гонадотропин
   
Обяснение

Хормонът, освобождаващ гонадотропин, идва от хипоталамуса и регулира останалите хормони (FSH, LH), които са отговорни за овулацията. Стресът и други неизвестни причини предотвратяват отделянето на хормона от хипоталамуса и така липсва овулация.

това е от http://www.biberonbg.com/info/lechenie_na_bezplodieto.htm

Бременността трябва да бъде потвърдена от наличие на човешки хорион гонадотропин

По време на овулацията, под въздействието на приложението на друг хормон, наречен човешки хорион-гонадотропин, яйцеклетката се отделя от фоликула. Следва оплождане на отделената яйцеклетка.
Виж целия пост
# 6
разбрала си го правилно.

Ектопична бременност значи бременност извън матката- примерно в тръбите.

Ако имаш такава хистологична диагноза, трябва да се изясни била ли си бременна или не, защото извънматочните бременности, молата и кухото яйце също са вид бременности.
При всяко положение е необходима неотложна във времето консултация с още един гинеколог.
Виж целия пост
# 7
Диагнозата е поставена след аборт по желание и последван от него /след седмица/ кюртаж /без упойка, мамицата им/... Но още преди аборта ме бяха стресирали, че тр да ме изследват за карцином и папилома, оказа се че вс е ок, но има някакви странни ядра на някакви клетки, уголемени, явно е този феноен и го е имало преди аборта... Ами това беше преди доста време и от стреса и преживения шок от манипулацията без упойка ме беше страх да се прегледам, наскоро намерих епикризата от изписването и се разтърсих из интернет и се шашнах, защото го бъркат доста с карцином и ендометриоза... сега си казвам мечка страх мен не страх и отивам да се прегледам най-накрая...
Виж целия пост
# 8
стискаме палци Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия