Кога и как се отказва от залъгалка?

  • 2 323
  • 51
Любопитно ми е кога според вас трябва да се откаже едно дете от залъгалката и кой е правилният начин за това?
Виж целия пост
# 1
На максимум 6 месеца, от раз. Залъгалката се прибира/изхвърля и се заменя с играчка. Поне това беше нашата тактика и свърши великолепна работа. Аля никога не си е смукала палеца.
Виж целия пост
# 2
Според мен е когато му дойде времето. Аз чакам детето само да си покаже, че вече няма нужда от нея, но пък дъщеря ми я ползва само за приспиване.
Виж целия пост
# 3
Според мен е когато му дойде времето. Аз чакам детето само да си покаже, че вече няма нужда от нея, но пък дъщеря ми я ползва само за приспиване.
Аз също съм на това мнение,но вече се замислям дали е правилно.Дъщеря ми е вече на 2 и половина а все още заспива с бибка.На мен вече ми се струва прекалено,но тя си я търси

Виж целия пост
# 4
Когато си реши детето  Peace
Виж целия пост
# 5
Аз хич не я харесвах тая биба, но насила му я набутахме в устата, когато го мъчеха зверските колики първите 3-4 месеца. Като отминаха, не и беше кой знае какъв фен, но си я смучеше от време на време. На годинка от раз я отказа, сам и изведнъж. Сега не иска да я види, гади му се от нея. Така че най-добре е детето само да си прецени момента, но пък аз бях решила след годинката така или иначе да започна да го отучвам, защото се притеснявам за зъбките му.
Виж целия пост
# 6
За мен между 9-ия месец и годината е най - доброто време
Виж целия пост
# 7
Когато му дойде времето ще я откаже Peace
Виж целия пост
# 8
някъде четох, че около 8 м. сукателният рефлекс се заменял с дъвкателен и тогава можело най-безпроблемно да се откаже залъгалката.
Виж целия пост
# 9
Според мен е когато му дойде времето. Аз чакам детето само да си покаже, че вече няма нужда от нея, но пък дъщеря ми я ползва само за приспиване.
Същата работа е и при нас-малката е на две годинки и заспива с "биби".Сутрин като стане я хвърля на мецата и казва "зим мецо биби"/вземи мецо бибата,ама вечер не признава меци,не признава нищо.Ще я чакам сама да се откаже.Каката я отказах насила и много съжалявам-беше тормоз и за нея,и за мен.
Виж целия пост
# 10
Към 2 години.
Виж целия пост
# 11
2 години  Peace
Виж целия пост
# 12
Или 2 и половина Grinning

Ние бяхме на почивка и аз казах на Ники, че не съм я взела. Бях я взела, но не исках да му я давам повече. За три дни забрави за нея.
Сега като му разказвам няма и бегъл спомен, че е смукал залъгалка, а тогава не можеше без нея и даже си я наричаше с милото име "буйон" (биберон) Joy

Относно захапката на зъбите - перфектна е.
Виж целия пост
# 13
Валето само заспива с нея и си я търси ако се събуди през ноща- преди ставах аз да му я давам-сега сам си я слага в устата
Не смятам скоро да я махна- той и без нея заспива понякога- но като се събуди през ноща си я търси.
А сега и зъби му никнат-така че е по-добрия вариант от пръст в устата Peace
Виж целия пост
# 14
Тошко отказа биберона на година и три месеца .Беше му много трудно защото я ползваше постоянно.Много сълзи се изплакаха за тая биберона.
Пламен още ползва биберона ,но само когато заспива и мисля че лесно ще я откаже.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия