Малко проблемченце

  • 592
  • 11
 Grinning Възприемам го като малко, защото моят лаком змей е качил 1,250 кг за един месец и явно не му се отразява на яденето, но аз съм му леко сърдита. Проблема е следния - дам да речем лявата гърда за да суче, почне си човека, суче, суче докато тече силно и после спира и почва да дъвче само и не преглъща. Махам го от гърдата и за всеки случай давам дясната и нашия почва пак да лапа. А от лявата гърда тече като река - значи мляко има. Човека иска дебит да има и като е по-малък го мързи и разчита и на втората гърда. Как да го отуча, искам и предно и задно мляко да поема. И да не ми огладнява на всеки час, час и нещо, защото е пил само от по-рядкото мляко. (Денем е ок, ама нощем ставам сърдита Mr. Green )
И не на място въпрос - как да изпера петно от кърма?! Thinking
Виж целия пост
# 1
Браво на момчето, толкова добре си качва Laughing
Пробвала ли си да правиш компресии на гърдата когато започне да преглъща по на рядко? Това помагаше при нас. Виж в библиотеката как точно става. Идеята е, че стискаш гърдата в посока към зърното, но не много силно, не трябва да те боли.

За петното от кърма, не мисля че ще има проблем с изпирането.. виж ако е от ланолин петно изпиране просто няма, с времето и много пранета избледнява но май не се маха. Успех Peace
Виж целия пост
# 2
Това за компресията го знам, ама не ме устройва. Значи аз ще правя мускули на ръцете, а Иван-Асен пак ще мери дебита. ТЦ Naughty няма да стане и мен ме мързи (на кой ли се е метнал?! Thinking )
И петна са си точно от кърма, едни разлети големи на съответните места. Спя с 5-6-7 бивши тениски на мъжа и само на тъмносините има петна, не знам защо.
Виж целия пост
# 3
Започвай да му даваш първо от дясната и после лявата гърда , или го обръща с краката на вън т.е. да не са ти в скута .
Така ще пие и по-старото мляко .А за петната не зная по моите дрехи няма след едно изпиране и са чисти .
Виж целия пост
# 4
С това наддаване мисля, че бебчо си стига да задното мляко Laughing.
Иначе можеш да пробваш да изцедиш малко и след това да предложиш гърдата. При мен бебка сучеше докато омекне гърдата и ако и предложех другата (кърменето вече е започнало, така че тук вече не тече само предно мляко, а и задно), пак започваше с нови сили. Просто и харесваше да си седи така. Не съм и давала да си играе със зърната защото имах рагади и беше доста неприятно Sick.
Това, че огладнява през такъв интервал от време е съвсем нормално за възрастта му. Стомахчето му е много малко, а и къмата се усвоява за това време. Нещата постепенно ще се нормализират по-нататък и бебчо няма да е все така (поне през по-голямата част от времето тъй като има малки кризисни периоди Mr. Green).
Виж целия пост
# 5
Това за компресията го знам, ама не ме устройва. Значи аз ще правя мускули на ръцете, а Иван-Асен пак ще мери дебита. ТЦ Naughty няма да стане и мен ме мързи (на кой ли се е метнал?! Thinking )

Това ме разсмя изключително много и откровено ми хареса, като особено силна  решителност... Желая ти успех ва "начинанията"...
И все пак, след кило двеста и петдесет грама наддаване първия месец... Царчето не ще да е сукало само рядко мляко... Просто лактацията ти е изключително силна и все още нерегулирана, та и произвежданото мляко съответно е на воля като количество за дребния човек... Като спре да му "пуска" като от "мандра"... Ще вземе да суче, няма къде да иде... Гладно седи ли се...
Бъдете здрави...
newsm10
Виж целия пост
# 6
...към горните само да добавя, че когато суче от едната гърда, в другата също се задейства рефлекса за потичане и там млякото се смесва, т.е. когато го сложиш на нея, той вече суче смесено предно-задно мляко от нея Simple Smile

Отделно, че с това качване комай нямаш грижи, че яде само предно мляко  Whistling Яденето на час-час и нещо ще се оправи с времето.
Виж целия пост
# 7
Здравей, Янтра!

Видях че сте долу-горе големи колкото и моя Никола. Да ти кажа честно - явно в момента са в такъв период да са МНОООГО гладни. Моя малчо през нощта ме буди на всеки 2 часа, за да яде, пък маниера му на ядене не се различава много от вашия - в смисъл хапва лакомо, докато има много, после се разсейва. Като предложа другата гърда - пак почва да яде лакомо  Laughing. И аз чакам с нетърпение момента, когато ще се укроти и ще започне да яде по-нарядко. Допреди седмица всичко беше ОК - ядеше си на поискване пак, ама долу горе на 3 часа, пък тази седмица ... нямам думи.
А за наддаването - за месец сме качили 1400 гр, ще става слонче   Blush.

Поздрави и дано скоро надраснем този период на често хранене. newsm10.
Виж целия пост
# 8
Браво на мъничето надава си добре . Peace
Кърмачетата хапват на поискване .Така че не се притеснявай давай му да суче на бебенцето от където си иска и му е добре ,а то стана явно че кърмата ти  не се застоява много време при теб Laughing
Виж целия пост
# 9
Давам аз. На поискване (горе-долу, щот има навици да спи точно следобед от 3 до 8, ама аз будя и нахалствам, че иначе нощем е много активен). И той лапа, змейче си е. И не се тревожа особено, ама кат викате че и задно мялко си хапвал - съвсем няма да се притеснявам. Party
Виж целия пост
# 10
...към горните само да добавя, че когато суче от едната гърда, в другата също се задейства  Яденето на час-час и нещо ще се оправи с времето.
Що при мен и досега не се оправи! smile3514
мила всичко с бебето ти е наред.Малкия юнак си наддава повече от добре.Бъди спокойна! Wink
Виж целия пост
# 11
Щом бебчо наддава добре,значи всичко е ОК!
Поздрави!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия