от кога може да се поставя за малко седнало

  • 1 564
  • 20
Става въпрос за мъничко да постоява седнало и да се надига до седнало положение като упражнение?
Виж целия пост
# 1
Ние почнахме това упражнение ккъм средата на третия.Хващам и ръчичките и тя се изправя до седнало положение.Сега сме по големи и го правим това упражнение всеки ден по няколко пъти.А седнала седи само в стол-кошница и то само гогато започне да мрънка че не и се лежи.Но твойто слънце е още малко.......
Виж целия пост
# 2
Като гимнастика - навършени 3месеца.
Виж целия пост
# 3
бебчето само ще ти покаже
Виж целия пост
# 4
Упражнение за сядане се започва обикновено през четвъртия месец. Упражнението се включва, когато детето може да задържа главата си при повдигане на тялото му в хоризонтално положение. Поставяш детето да легне по гръб. С дясната си ръка хващаш двата му глезена, а другата поставяш под гърба му и го издигаш нагоре. Ако главата му се наведе надолу под действие на тежестта си, това показва, че двигателните рефлекси, от които зависи задържането на главата в това положение, все още не са развити. Тогава не трябва да се прави това упражнение. Когато при повдигане на тялото главата се задържи на нивото на трупа или даже се отклони леко напред и нагоре, можеш да започнеш упражнение за сядане.
Виж тук: http://www.zadecata.com/sb/index.php?page=0_3_3_5
Ето за всеки месец каква гимнастика е подходяща: http://www.zadecata.com/sb/index.php?page=0_3_3
Виж целия пост
# 5
След 3-ия месец  Peace
Виж целия пост
# 6
Peace
Виж целия пост
# 7
Наше бебе  се хваща за одеялото с което е завит и се набира сам да се изправя,въпреки,че все още му е още трудно,упоритостта му е завидна!
Виж целия пост
# 8
Зависи от бебето - някои са по-чапати, други по-мързеливички.
Около 3 м. Peace
Виж целия пост
# 9
Аз съм страшен фен на упражненията и още от навършване на 1 месец започнах да правя масажи и упражнения на синът ми, но специално за сядането и поставянето  да  стъпи на крачета не съм бързала и съм оставяла детето само да развие тези умения! Иначе самото упражнение за приучаване на сядане започнах при навършени 5 месеца, като синът ми на 6м си седеше самостоятелно !
Виж целия пост
# 10
6 месец навършен, ако става дума за напълно седнало.
Иначе под наклон от 30 градуса (толкова ли беше  newsm78) след 3-ти навършен месец.
Виж целия пост
# 11
6 месец навършен, ако става дума за напълно седнало.
Иначе под наклон от 30 градуса (толкова ли беше  newsm78) след 3-ти навършен месец.
Peace и бих допълнила 45 градуса към 5- ти и като естествено идва 90гр. като навърши 6м., но това е при нормално здраво дете без изоставяния във физическото развитие и при провеждане на упражния и гимнастика преди това.
Виж целия пост
# 12
за малко седнало може след третия месец. макар че ние като пътувахме возихме бебка в столче седнала и за по-дълго, но не под прав ъгъл , а с лек наклон.
Виж целия пост
# 13
Седнало - след навършени 6 месеца Peace
Виж целия пост
# 14
бебчето само ще ти покаже
ние едва устискахме до шестия месец, когато официално й позволих да стои седнала  Hug и тя се справя страхотно!иначе сама се надигаше още от средата на четвъртия месец!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия