Педиатърката се опъва за проверката за луксации!!!!!!

  • 1 994
  • 41
Здравейте мами,
Може ли някой да ми метне линк към онази част от закона за здравето, в която пише за задължителните прегледи при бебетата.Имам спомен, че там изрично беше упоменато, че ТРЯБВА да се направят 2 прегледа за луксации на бебетата единия е 1-4 месец, а другият май беше от 6-12 месец.
Да, ама вчера като погнах педиатърката за това да ми каже къде праща пациентите си за такива прегледи тя взе да ми обяснява, че при нас нямало смисъл и взе да ми показва как бебка си била наред и т.н.Всичко хубаво, но аз на такива неща се не връзвам.Щом хората са измислили да се правят такива прегледи значи имат основание, а не е просто да се намират в работа..Плюс това самата аз бях с хиляди проблеми докато збаременея и през бремеността и това ме научи да бъда доста внимателна и да се информирам и да си правя нещата по план, а не кой доктор какво не е прочел или пък си прави интерпретации на тема.
Та, тъй като сме още дребни-само на 17 дни,а аз направо си крада време за НЕТ ПЛС метнете линк да дам на педиатърката да си прочете жената. Twisted Evil
Виж целия пост
# 1
Заповядай:
http://www.paragraf22.com/pravo/naredbi/n-pr/56056p1.html
http://www.paragraf22.com/pravo/naredbi/56056.html

Натрий й сол на главата на тъпата педиатърка.
Виж целия пост
# 2
Здравей, с линк не мога да ти помогна  Sad
Но стига да не държиш да правиш прегледа по здравната каса, мога да те насоча към проф. Владимиров от Горна Баня за такъв преглед......води се за един от специалистите в областта.
При мен самата, ако живот и здраве всичко е наред, бебо ще се роди с повишен риск за това заболяване, защото аз самата имам луксация на тазобедрените стави.
Поздрави
Виж целия пост
# 3
Ама тази нормална ли е? Толкова се ядосвам на такива доктори! Ако аз бях на твоето място, щях веднага да си сменя педиатърката!
Виж целия пост
# 4
Здравей!Изобщо не се занимавай с нея.Директно отиди при шефа на отделението или при самия шеф на поликлиниката.Кажи че ти отказват направление и дори си смени педиатърката.Тази наистина е ненормална. #2gunfireУСПЕХ! Peace
Виж целия пост
# 5
На нас ни отказаха два месеца подред такова направление, независимо от това че бебка беше в рисковата група тъй като беше седалищно разположена  #Cussing out Според нея детето нямало луксация. Е, накрая отидох и си платих, 15 лева беше прегледа в ВМА при д-р Драганов Sick

На едни наши приятели, същата педиатърка пак отказа направление за тяхното бебе поради същата причина, детето нямало проблеми. Накрая отидоха и си платиха и се оказа че детето има проблеми и трябва да носи ортопедични гащи  Sick

No comment !
Виж целия пост
# 6
Благодаря Ви за бързите и полезни отговори. Ще се възползвам от линковете и ще си разпечатам инфото, а пък с докторката ще си говорим по друг начин вече. Явно тя си мисли, че и аз като другите пациенти, които не са информирани ще я гледам и слушам покорно, а не знае как 6 години съм се борила за малкото си сткровище с какви ли не доктори.Накрая д-ра, на който се доверих до някъде ми викаше пак Тома Неверни, понеже все го проверявах, като четях като луда каква ли не медицинска литература.
Ще се борим сега и с педиатрите.Явно в тая държава ненормална е проблем понякога да си направиш дете, после пък става роблем да намериш добър педиатър , след това учител и т.н.
Виж целия пост
# 7
А когато прегледите са пропуснати :Кой му ги търси на лекаря при положение ,че са задължителни.
Говоря когато майките не го знаят това .
Защото аз случайно разбрах че кръвната картина на 3 годишна възр.  е задължителна ,а нашата лична лекарка не ни е потърсила при положение,че ми се налага да водя детето по някога на преглед .Аз я"подсетих" и тя благополучно пусна изследване на детето на 3г и 7м.
А тези прегледи---- изследване за дисплазия на тазобедрените стави---изобщо не ни е пращала при специалист(говорЯ и за двете си деца).
И в крайна сметка какво стана -"Пито ,платено без да е изпито....... newsm78.(защото държавата осигурява децата ни а пък се получава едно голямо НИЩО)

Виж целия пост
# 8
Нас не са ни пратили още. На следващата консултация смятам да си поискам направление, но си мисля, че ще ни бъде отказано такова. В такъв случай има ли институция, към която да се обърнем с оплакване или сме оставени на благоволението на личния лекар? Интересува ме, защото искам да търся правата на детето си!  Twisted Evil
Виж целия пост
# 9
Нас не са ни пратили още. На следващата консултация смятам да си поискам направление, но си мисля, че ще ни бъде отказано такова. В такъв случай има ли институция, към която да се обърнем с оплакване или сме оставени на благоволението на личния лекар? Интересува ме, защото искам да търся правата на детето си!  Twisted Evil

0800 14 800 - Национален телефон на НЗОК
Виж целия пост
# 10
Ама какво чакате - те ли да ви пратят?!?!

Казваш "Искам направление за ортопед!"  Crossing Arms

Какво ще ти каже "Няма да ти дам ли?" Crazy

Аз таканаправих! Поисках си, изобщо не съм им искала мнението. Казах и за къде конкретно искам! Peace
Виж целия пост
# 11
Знам че колкото по-рано се отиде, толкова по-добре, ако евентуално се открие проблем.
И нашата ни бави сума ти време. Два пъти й исках направление, но тъй като можело да се отиде до третия месец, ни го даде чак накрая! Не можах да разбера какъв й беше проблема!!!  newsm78
Мами, искайте си направленията!  Peace
Виж целия пост
# 12
Ние ходихме на такъв преглед, защото синът ми е роден в България. В САЩ не правят такива прегледи на всички деца
Виж целия пост
# 13
На нас също ни казаха да не си правим такъв преглед, щом детето било добре - нямало смисъл. Сега като се замисля май си пази направленията. Аз хич нямам нерви да се разправям с нашата педи и отидох при добър доктор и си платих като поп. Но тогава исках само да знам, че всичко е наред и да не си дигам нервите. Но всъщност MeriPopins  - трябва да си търсим правата, колкото ималко да са те Crossing Arms
Виж целия пост
# 14
Зависи от педиатъра, нашата ни прати втория месец, още преди да съм си поискала направление.  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия