кажете (рожден ден и кръщене в един ден)?

  • 2 513
  • 28
На 27.12.2006г Дара има рожден ден/първи/решила съм да го празнуваме в детски клуб/още не съм решила къде/може ли на този ден и да я кръстя и да празнуваме наведнъж двата празника.
Виж целия пост
# 1
Защо не.......
Виж целия пост
# 2
И аз не виждам защо не? Другия вариант е да я кръстите на именния и ден - мисля че има такъв - но в крайна сметка вие си решавате Simple Smile.
Виж целия пост
# 3
Не виждам причина да не можете да го направите. Единствено в църквата трябва да провериш дали ще направят кръщенето. Все пак е църковен празник и може да имат много служби или нещо друго.
Виж целия пост
# 4
И аз не виждам защо не? Другия вариант е да я кръстите на именния и ден - мисля че има такъв - но в крайна сметка вие си решавате Simple Smile.
Peace
Виж целия пост
# 5
Кръстихме дъщеря си един ден след РД, за да бъде събота и да могат да присъстват близките ни. Празнувахме двата празника заедно, а тя получи двойни подаръци  Grinning
Виж целия пост
# 6
Забравих да спомена, че това се пада на Стефанов ден и незнам дали на такъв ден се кръщава. Всъщност на какъв ден може да се извърши кръщане?
Виж целия пост
# 7
Попитай в близката църква.......
Виж целия пост
# 8
Ние кръстихме Йоан един ден след рождения му ден.......тогава се падаше Рождение на Св. Йоан Предтеча
Виж целия пост
# 9
Ние кръстихме Йоан един ден след рождения му ден.......тогава се падаше Рождение на Св. Йоан Предтеча

А ние Йоана - на 30-ти август - тогава са Св.Мчци Александър и Йоан Simple Smile.
Виж целия пост
# 10
Празнувайте си празниците спокойно! Даже още по-добре, че детето ще бъде кръстено на празник!  Peace
Виж целия пост
# 11
      mts69     всеки един ден е подходящ за това тайнство-кръщението!Какво като е Стефановден Hug само трябва предварително да се обадите на съответният свещеник и да уточните часа!Тъкмо ще имате троен празник-веднъж че е църковен празника,рожденният ден  и кръщенето   bouquetАко има нещо друго,което те вълнува и не ти е ясно-питай Hug с удоволствие ще ти отговоря!
Виж целия пост
# 12
Ние кръстихме Росен на първия му рожден ден - така е по-лесно да събереш всички хора, които уважаваш и искаш да присъстват и на двата празника, особено ако са разпръснати из цяла България, както е при нас.
Виж целия пост
# 13
Има дни когато не се извършват сватби, но не съм чувала да не се извършват кръщeнета
http://margaritta.dir.bg/2oktomvri/02svetokrushtenie.htm
Виж целия пост
# 14
Не мисля, че има проблем Peace На Гери РД-то й бе на 27 октомври, а кръщенето го направихме на 28 окт защото бе събота и бе удобно за ритуал, гости и т.н. Бих се радвала дори ако бяха съвпаднали Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия