кървяща бенка

  • 117 405
  • 202
Много съм шашната, направо ми треперят ръцете докато пиша.
Имам една бенка, голяма и изпъкнала, която се намира горе долу под брадичката ми, но по- настрани. Преди няколко минути, както си четях из форума и усетих, че нещо  ме наболява самата бенка и само я докоснах и усетих нещо влажно. Погледнах и видях, че има кръв по пръста ми. Отидох до огледалото и пипнах съвсем леко бенката и видях, че една трета от нея е направо отлепена. Все още кърви по малко. Кажете моля ви, какво да правя. Да ходя ли още днес на лекар или да чакам до понеделник? Ако трябва да ходя още днес - къде да отида? Много ми е притеснено, защото аз имам няколко опасни бенки (ходила съм на лекар преди време) и много ме е страх от тези образувания. Сигурна съм, че не съм закачила бенката с нищо, а и нямам дреха, която да я е раздразнила.

п.с. бенката се вижда на снимката в подписа ми.
Виж целия пост
# 1
Веднага отивай на лекарТрябва ти дерматолог.Не е шега. Бенките са много опасни.Може (да не дава господ),да се обърне и в рак,ако не се вземат мерки.Отиди до ИСУЛ или в някоя от градските болници.
Виж целия пост
# 2
И аз мисля, че трябва да отидеш на дерматолог. Преди време имаше една тема тук, в която имаше координатите на дерматоложка в Онкологията - но този път не успях да я намеря...  newsm78 Намерих ето тази - не знам дали може да ти помогне... Искам да те помоля да пишеш после за развитието - и аз имам няколко гадни нещица, дето много нарастнаха напоследък - и ме интересува тази тема. Успех, Дани!!!  Hug

П.П. Виж тази или тази тема може да ти е по-полезна! А тук и тук има имена на специалисти.
Виж целия пост
# 3
Мисля че бързо трябва да отидеш на лекар.
Дано всичко да е нормално. Hug
Виж целия пост
# 4
Миличка,не се занимавай с четенето на теми.Първо отиди на лекар.Най-вероятно ще ти я махнат.Ако вземеш мерки,няма нищо страшно.Успех и да пишеш.
Виж целия пост
# 5
Аз като един препратил човек, минал през махането на кървяща бенка (доста по-голяма от твоята), на по-гадно масто - отзад на гърба, точно където ти минава колан, ако носиш панталон, казвам гадно място, защото ми пречеше ужасно.
Изгориха ми  я в Онкологията преди години, остана неприятен белег, но това не е най-важното, важното е, че бенката вече я няма и не ми пречи.
Но постоянно кървеше, закачаше ми постоянно и т.н.

Сега, първо се успокой, и отивай на лекар, четенето тук няма много да ти помогне, по-скоро потърси специализирана помощ.
Колкото по-скоро изясниш нещата - толкова по-добре.

само спокойно
 Hug Hug Hugи побързай
Виж целия пост
# 6
Отиди на лекар! Дано не е сериозно!
Виж целия пост
# 7
Първо се успокой! Дори да си мислиш за най-страшното, толкова бързо развитие досега не е описано. Посъветвай се с лекар от понеделник нататък. Но на всяка цена. Предполагам ще те успокоят и ще ти я махнат планирано.

А в момента няма кай да ти обърне внимание. Нито дерматолози има, нито хирурзи. Все пак сме събота вечер.
Виж целия пост
# 8
На майка миналият месец и махнаха една,защото беше на гадно място и я болеше.Успокой се и отиди на лекар!И после пиши какво стана!
Виж целия пост
# 9
Не се шашкай излишно Дани, но непременно иди на лекар. Аз имам две три такива бенки каквито ти описваш - по-големи и изпъкнали, част от тях са на места които се е случвало и да закачем с дрехи или чанти и други аксесоари и се е случвало да ги раздразвам /естествено без да искам и без да се усетя/. Слава богу нищо фатално досега. Може без да искаш да си я закачила с някое бижу, или пък на си държала нещо близо до себе си и какво ли не....
Отиди бързо на лекар, но недей излишно да се притесняваш.
Стискам палци всичко да е наред. Пиши какво е станало.
Виж целия пост
# 10
Момичета, благодаря за отговорите   bouquet Hug!
Лени, аз по принцип не се шашкам и не съм паника, особено когато се касае за мен, а не за някое от децата, но този път се притесних, защото съм сигурна, че бенката не съм я закачила с нищо. Нямам бижута по врата си, не съм слагала поло, шалове и т.н. Точно тази бенка я пазя много, защото съм я закачала с гребен или нокът и все съм се притеснявала да не я разраня, но не се е случвало. Този път странното беше, че усетих нещо неприятно в областта около нея и затова я пипнах и усетих, че има кръв. Сигурна съм, че сама се е разкървавила, не съм я докосвала, нито аз, нито децата ми.
Аз имам няколко по-големи и изпъкнали бенки, едната от които ми е точно под мишницата и съм я порязвала два пъти със самобръсначката. Кървяла е доста. Ходих на лекар по този повод, но беше минало много време след порязването и лекарят ми каза, че след като съм жива след толкова време, значи бенката не е била меланом и ми предложи да я махна, или да я пазя повече. Аз избрах второто. Имам и друга бенка, която като дете просто я махнах с нокти. Спомням си как ме сърбеше около бенката и в съня си съм я разчесала толкова силно, та направо я бях махнала. Имаше доста кръв тогава. Това беше преди много години. Намазаха ме с нещо и толкова, а сега си имам по-плоска бенка там, с едно бяло петно около нея. Всичко съм показвала на лекарите и все са ме успокоявали, че не е страшно. Сега се стреснах, защото бенката сама се разкървави, без изобщо да съм я пипала.
Както и да е, стана дълго, за което се извинявам. Вчера говорих с няколко лекари, двама от тях - кожни. Реших да не ходя през почивните дни, защото са дежурни лекари, а аз предпочитам да отида при препоръчани специалисти. Отдавна се каня да отида при Ботев и утре вечер съм при него. Само дето часът е в 22:30  Shocked. През деня ще си взема и направление и ще отида и в кожната клиника, да видя и там какво ще ми кажат. Все пак, лекарите, с които разговарях, са категорични, че бенката ще се махне и ще й се направи биопсия. Не мога да ви опиша колко ме е страх. Не ме е страх от процедурата, а от това какво ще покажат резултатите. Направо място не мога да си намеря днес и така ще е докато не разбера резултатите от изследването.
Стискайте ми палци, а аз ще пиша, когато има развитие по темата.
Още веднъж, благодаря за подкрепата!
Виж целия пост
# 11
danisport , и аз имам една такава проблемна бенка, която понякога си променя формата, и в такива случаи здраво се ошашквам...,но по- късно забелязах, че точно върху нея се появява една пъпчица, която, ако не пипам, като завехне, бенката придобива пак предишните си очертания. Разгледай бенката добре.. да не би да е такъв случая.. newsm78
Аз все се каня да отида на доктор, но съм дебела глава и само махвам с ръка, щом става въпрос за мен ooooh!...
Не се страхувай излишно. Страхът не е добър съветник..може да се отрази негативно. Консултирай се със специалист и виж какво ще ти каже. Успех! Стискам ти палци! Кураж! И  да пишеш, какво е станало.
Виж целия пост
# 12
Амарена, нямам нищо около бенката, вчера я разглеждах много, чак врата ме заболя  ooooh! . Днес я погледнах само веднъж и отстрани (по-навътре) си има засъхнала кръв, но не смея да я пипам, дори не искам да я мокря и я пазя като се къпя (сакън да не падне  Crazy). Утре направо ще я покажа на лекарите. Иначе бенката стои нормално, в смисъл, че не е отлепена, но ако я пипна се вижда откъде е кървяла и леко се отлепя отстрани  Sick.
За страха - ами опитвам се дори да не мисля по въпроса и си намирам какви ли не занимания, но не се получава - само глупости са ми в главата  Confused
Ама и ти отивай на преглед за бенката, която те притеснява. Аз ще споделя от кого съм останала доволна, макар че вече не вярвам сляпо на лекарите и техния професионализъм, ама и без тях съм за никъде  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
Непременно пиши после къде и от кого си останала доволна. Защото като че ли напоследък зачестиха тези проблеми. Иначе опитай днас да си пуснеш някой весел филм да гледаш или излез с някоя приятелка малко да се поразведриш. Знам че акъла ти е все в това, опитай се поне малко да го поотблъснеш от мислите си. Ей го къде е утре! Всички ти стискаме палци  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes - всичко трябва да е наред   bouquet  bouquet  bouquet

п.с. опитах да ти драсна и на кю-то ама си офф
Виж целия пост
# 14
Дани, успокой се, мила, всичко ще бъде наред!
Виж целия пост
# 15
Дали не е възможно предишната вечер насън да си я закачила някъде?
Не се притеснявай, желая ти добри резултати! Hug
Виж целия пост
# 16
Нормално е да се притесняваш, въпреки всичко се успокой и не си мисли предварително лоши работи.  Стискам палци.  bouquet
Виж целия пост
# 17
Само спокойно и не се шашкай.Стискаме палци,всичко ще бъде наред.  bouquet
Виж целия пост
# 18
Дани, стискам палци всичко да е наред. Ботев и на мен ми го препоръчаха като много добър в тази област.
Виж целия пост
# 19
Ух, не мога да ви опиша как ми действате  Hug Heart Eyes!
Кофтито е, че така съм се шашнала и ми се случват разни неща, които ме карат да се притеснявам още повече. На два пъти получих много силни болки в главата, само от едната страна, замъгли ми се и виждането и след няколко секунди всичко отшумя. Ръцете ми изтръпват по много странен начин, но това предполагам, че е от притеснение. Освен това се загледах отново върху бенката и забелязах (гледах я под лупа), че това, което мислих за засъхнала кръв, всъщност не е, а прилича на тъмно-черна, плоска бенка върху изпъкналата ми бенка. Стана ми още по-гадно и сега ме свива и корема.
Лейди, и аз си мислих да съм я закачила бенката докато спя, но това не мога да го знам, поне не съм усетила. Мисля си, обаче, че дори и да съм я закачила, защо ще започне да кърви след 15-20 часа без изобщо да съм я докосвала  newsm78.
Хич не искам да гадая нищо и ми се иска да разкарам черните мисли от главата ми, но имам някакво гадно вътрешно чувство. Дано ме лъже.
Утре след прегледа ще пиша какво е станало.
Виж целия пост
# 20
Миличка, чета твойте страхове и все едно за себе си чета, недей да се притесняваш толкова, защото аз от там почнах...страх за това, за онова, притиснение, започнах да се вглеждам във всичко и накрая се разболях психически - това ти го пиша по повод другите мисли за главата, за изтръпването на ръцете....недей - вече 5 години се лекувам, но не става, явно цял живот ще страдам от страха си.
Стискам палци всичко да бъде наред с бенката - успокой се, мисли за децата си и всичко ще бъде наред! Hug
Виж целия пост
# 21
Дани, една приятелка като дете имаше голяма кървяща бенка. Не знам какво е правила по въпроса, но днес е голяма жена и си гледа децата. Не си мисли лоши работи. Пиши какво ти е казал Ботев. Успех! Peace
Виж целия пост
# 22
Ето ме. Преди един час се прибрах от прегледа при д-р Ботев. По-рано през деня ходих и до Кожната и там попаднах на д-р Грънчарова, която не ми обърна почти никакво внимание, дори не благоволи да си светне лампата в кабинета. Прегледа ме много бегло и ми изписа антибиотичен крем за бенката. Изглежда й беше доста неприятно, че съм я хванала в края на смяната й и трябваше да си прекъсне четенето на вестника  ooooh!.
По-късно отидох при д-р Ботев, в частния му кабинет. Останах много доволна от човека. Прегледа ме обстойно, дори ми снима няколко бенки. Обясни ми всичко много подробно и определено не бързаше да ме изпрати и просто да си вземе парите. Та, докторът каза, че най-вероятно бенката е закачена с нещо, може и просто косъм от косата да се е оплел и да е причинил кървенето. Каза ми, че тази бенка не го притеснява и ми каза, че е въпрос на собствен избор, дали да я махна или не. От здравословна гледна точка нямало значение, но било добре да се махне, ако ми пречи, за да не се закача повече. Тъкмо се поуспокоих и докторът ми снима друга бенка на гърба, която определено го притеснява. Каза, че препоръчва да се махне по медицински причини и задължително трябва да се направи биопсия. Бенката е плоска, нормална на цвят, но не е кръгла и е по-голяма от 6мм. Каза ми, че така изглеждат злокачествените бенки и затова иска да я махне, защото дори и да се окаже злокачествена, ако се махне навреме - не би трябвало да има усложнения. Записахме час за другата сряда, а 10 дни след това би трябвало и биопсията да е готова. Еми това е, сега ще си чакам и ще се моля гадната бенка да не е злокачествена. Ще ви държа в течение.
поздрави и още веднъж - благодаря ви за всичко  Hug!
Виж целия пост
# 23
Здравейте, реших и аз да се включа в темата,защото също имам доста бенки, а никога не съм се преглеждала. Може ли да дадете координати на д-р Ботев, за който прочетох добри отзиви. Благодаря ви предварително.
Стискам палци на Дани всичко да е наред. Praynig
Виж целия пост
# 24
Не се притеснявай за другата бенка. Меланомът се развива много бързо, а до сега не ти е създавала проблеми... Ще ми дадеш ли пак телефона на д-р Ботев (май не го пазя)? Пиши ми ако знаеш и приемното му време какво е (аз съм на работа от 9 до 18 и съм леко затруднена). Александра също има такава бенка каквито са злокачествените...
Виж целия пост
# 25
Рени, Тантяна, ето телефоните : 9625532; 088846529. Кабинетът е в Лозенец.
Рени, докторът ми обясни, че може да е злокачествена и да не създава проблеми, но ако се активира - тогава е опасно, защото ракът се развива много бързо. Той предпочита да я махне, за да се презастрахова.  Hug
Виж целия пост
# 26
А успя ли да те убеди, че да се махне е наистина по-добрият вариант? Питам понеже си резервирана към махането на бенките, а и аз не съм наясно как да процедирам с бенките на Александра...
Виж целия пост
# 27
Наистина съм резервирана към махането на бенките, "говорили" сме си с теб по въпроса. АМи, убеди ме, защото ми обясни, че точно този вид бенки правят поражения, но когато се стигне до симптоми - обикновено е късно за реакция. Попитах го, дали има риск, защото бенката може и да е злокачествена и да се прояви точно заради манипулацията по нея. Той ми обясни, че това не може да стане, ако бенката се изреже както трябва (с част от кожата около нея). Той ми каза, че има случаи, когато махат дадена бенка на човек и след няколко месеца пациентът умира. Това ставало, защото се е чакало бенката да прояви симптоми, т.е. било е късно за махането й.
И аз съм притеснена и раздвоена, защото преди няколко месеца в Онкологията един лекар ми обясни, че не препоръчва отстраняването на бенки, освен ако не създават проблеми. Точно той ми каза, че ако дадена бенка се закача и тя е злокачествена, ракът може да се разпространи много бързо, за седмици. Сега ще се захвана да чета малко из интернет, та да видя на какво мнение са и други специалисти. Все пак си мисля, че мога да се доверя на д-р Ботев, поне така се надявам  Confused
Виж целия пост
# 28
Дани, ето, видя ли, че всичко е наред.  Hug Недей да се плашиш така  HugЗа махането на бенките - на моя позната й махнаха около десетина, но хубаво, с кожата. Тя учи медицина в Германия  и още първата лятна ваканция започна нещо като стаж в Кожна клиника, та там й предложили, така или иначе тя там си спеше. Сигурна съм, че ще вземеш правилно решение, успех и дишай спокойно!
Виж целия пост
# 29
Много се радвам, че с първата бенка, всичко е наред. За другата, каквото и да решиш, ти стискам палци.   bouquet
Виж целия пост
# 30
  bouquet  bouquet  bouquet
Добре е че резултатите са хубави
Щом си се доверила на Ботев - може би е добре да последваш съветите му относно бенките. Аз също имам няколко странни и все ги дебна уж. Но може би и аз да го посетя - определено съм чувала добри неща за него.
Стискам ти палци всичко да е наред!!!
Опитай да си по-спокойна  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост
# 31
Здравей Даниспорт, спомняш ли си,  обменихме инфо по подобни въпроси, но бях смутена тогава и бях кратка. Искам да ти кажа, че на сестра ми и махнаха бенката, резултата от биопсията бе злокачествен, но сестрата як модел излезе, желязна психика ,дали това или разни билкови комбинации я държат в отлична форма. !!! За мен вътрешното и истинско спокойствие и твърдост дават този ефект.
На голямата ми щерка също оперираха разкъсана голяма бенка на гърба , като доста издълбаха около и под нея, но там доброкачествено и всичко без по нататъшни последствия.
Дано ти помогна с горното и с пожеланията ми да си ЗДРАВА ти и обичаните от теб!
Виж целия пост
# 32
Тичай БЪРЗО на лекар!!!
Виж целия пост
# 33
http://images.google.at/imgres?imgurl=http://www.ournet.md/~deti … ct=image&cd=1

http://www.netdoktor.at/krankheiten/fakta/hautkrebs_melanom.htm

http://www.melanom.net/melanom.html  Кликни долу ляво на всеки вид zа да видиШ картинките и да сравниШ.

http://www.meddean.luc.edu/lumen/MedEd/Medicine/dermatology/content.htm  Тук може да се нагледаШ на картинки...

Паниката и страха от рак прави метастаzи(раzсейки).Не се поддавай иzлиШно на тях.Успех и много zдраве ти желая.  bouquet
Виж целия пост
# 34
Това е за всички вас   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Галче, ще ти пиша на лични.
Кристиян, благодаря за линковете. Аз изчетох доста материал по въпроса и се нагледах на толкова снимки, чак главата ме заболя. За психическата нагласа съм съгласна и затова се опитвам да не мисля по въпроса. Ще си чакам кротко, пък каквото сабя покаже.
Имортел, но аз вече бях на лекар, дори ходих при двама лекари  Simple Smile.
Виж целия пост
# 35
Утре пак съм на лекар, защото кървящата бенка пак се разкървави, но този път най-малкият дечко ми я закачи, докато го гушках  Rolling Eyes. Не ми се иска да я махам тази бенка, но пък и не искам постоянно да се разранява, та май ще се наложи и нея да я отстранят.
Виж целия пост
# 36
Стискаме ти палци, миличка. Дано всичко мине добре   bouquet
Виж целия пост
# 37
Върнах се от прегледа и просто нямам думи. Чаках над един час пред кабинета, за да ме погледнат точно за половин минута. Бенката трябвало да бъде спокойна, за да се прави каквото и да било, та след седмица пак да отида, за да я видят и да решат, дали да я махат. Имаше и малко гной, а на всичкото отгоре и мястото около нея е като изтръпнало. Казах всичко това, лекарката вдигна рамене и каза, че е нормално, защото е възпалена. На мен това, обаче, не ми се струва за нормално, а чакането - още повече. Обадих се и на д-р Ботев, но той не можеше да се обади, защото бил в операционната. Секретарката ми каза да отида другата седмица, когато ми е назначена датата за махане на другата бенка, та да ми махнат и тази. Добре де, ама тя до другата седмица може да изкърви още 10 пъти, а мен това ме притеснява. Трябва да отида на още едно мнение, но се чудя къде и при кого.
Пак ще пиша и се извинявам, ако досаждам, но подкрепата ви ми действа окуражително  Heart Eyes.
Виж целия пост
# 38
Трябва да отида на още едно мнение

Аз лично директно бих отишла в Онкологията.
както и направих навремето където ми я махнаха на гърба както писах по-горе.
успех Heart Eyes Hug
Виж целия пост
# 39
Водила съм Александра в Кожния диспансер (където преглежда гинеколога, който ми препоръча- забравих му името) за бенките. Ще те прегледат веднага ако отидеш.
Виж целия пост
# 40
Лио, Рени, благодаря за насоките. Малко ще се поуспокоя, ще звъня пак  на Ботев, за да говоря лично с него, а не с компетентната му секретарка и ако няма резултат, мисля да отида в Онкологията. Фукла преди време ми беше препоръчала д-р Пейчева, та нея ще търся там.
  bouquet Praynig
Виж целия пост
# 41
Здравейте,момичета!И аз имам бенка,на лицето -доста изпъкнала и отвреме на време бере и изтича гной.Боли.Но аз съм от Пловдив и не знам къде да отида да я видят и да реша дали да я махна или не.Посъветвайте ме,моля Ви!
Виж целия пост
# 42
Здравейте,момичета!И аз имам бенка,на лицето -доста изпъкнала и отвреме на време бере и изтича гной.Боли.Но аз съм от Пловдив и не знам къде да отида да я видят и да реша дали да я махна или не.Посъветвайте ме,моля Ви!

д- р Гергана Шаламанова- онкодерматолог, има частен прием в клиника "Тримонциум", 0889/513949 . Завеждаща е на Дерматоонкологичното отделение в Онкодиспансера.
Виж целия пост
# 43
Снощи бях при още една лекарка, препоръчана! Казва се д-р Попова и честно ви казвам, направо съм възхитена от жената. Обясни ми всичко както трябва, успокои ме, разгледа ме добре и взехме решение какво да правим. Утре отивам да ми махне възпалената бенка и след това ще я изследва, но тя е категорична, че биопсията ще е с добри резултати. Лошото е, че тя видя още една атипична бенка, та станаха две (няма да ходя на повече специалисти, да не станат и повече проблемни бенки), които е добре да се махнат и да се изследват. Утре ще решим кога да стане това, но тя ми каза, че не е необходимо да бързам и да се шашкам, защото бенките са спокойни. Може да ги махнем и след празниците, но аз предпочитам по-скоро, за да не ги мисля повече. Едната бенка е плоска, както вече писах преди това, а другата пък е изпъкнала и е доста по-различна от плоската. Та, сега съм по-спокойна, защото смятам, че намерих лекаря, на когото мога да имам доверие. Д-р Ботев също ми допадна, но определено се захласнах по д-р Попова.

п.с. Да изтъкна още една причина, поради която се спрях на д-р Попова - винаги е на разположение, дори и в почивните дни и мога да разчитам на професионалния й съвет по всяко време.
Утре след махането на първата бенка, пак ще пиша.
Виж целия пост
# 44
Виждаш ли- всичко ще е наред Peace Махни ги по-скоро проблемните бенки и спри да се тормозиш... Не разбрах утре коя ще махнат- тази, която се вижда на снимката или на гърба ти?
А мога ли да те помоля и за телефона на д-р Попова?... Само почивните дни мога да заведа Александра на преглед. А къде приема?
Виж целия пост
# 45
Благодаря ти , Lady Marmalade !!!Ще отида веднага да се прегледам и ще пиша тук.Ходила ли си при нея за такъв проблем,малко съм притеснена,разбираш ме нали....Благодаря ти пак.
Виж целия пост
# 46
И аз се интересувам за тел на д-р Попова и къде приема Praynig
Виж целия пост
# 47
Вече ще ми се смеете, но мислих, мислих и преди малко се обадих на д-р Попова и й казах, че не искам да се притеснявам повече и за другите бенки, та утре ги махаме и трите. Ще ми ги маха по различен начин (според бенката) и тъкмо утре ще пиша кое, как, какво.
Рени, Наси, лекарката приема в частния си кабинет (тя само на частно работи), който се намира на бул. България 13 (тя по телефона ще ви обясни точно как се стига до там, че на мен ми е малко сложно, тъй като съм малко неориентирана  в посоките  Embarassed). Тя самата е работила с д-р Ботев дълги години, практикувала е и на Запад, а сега си работи отделно, но оперира в клиниката (частния кабинет) на д-р Ботев. Прегледът е 20 лв, а за премахването на бенките - не знам точно, защото зависи от самата бенка, но на мен трите ще ми излязат малко над 200 лв, но това включва и биопсията и на трите. Само биопсията за трите е 100 лв, такава е цената навсякъде за това изследване. Ще ви пратя телефона на лични.
Виж целия пост
# 48
Привет Дани, стискам ти палци и да пишеш как е минало!
Моля те прати ми и и на мен телефоните и координатите на Попова. Ще изчакам да видя как е минало махането на бенките и може би и аз ще отида. Защото имам две-три - подобни на твоята големи, които определено са на места които се дразнят и от време на време ги закачам.
Смело и дано скоро тези проблеми останат зад теб и да си пак весела и усмихната!
  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 49
Привет отново!
Преди малко се върнах от клиниката. Махнаха ми 4 бенки  Rolling Eyes, една бонус, дори не ме таксуваха за нея. Бях писала по-нагоре, че имам една голяма под мишницата и няколко пъти я порязвах със самобръсначката. Та, нея ми я махнаха като подарък  Simple Smile. Останалите три ще се изследват и предполагам, че до седмица резултатите ще са готови. Малко ми е напрегнато, но се надявам и вярвам, че всичко ще е наред  Praynig.
Значи, отстраняването на релефните бенки е много бързо и лесно. Слага се местна упойка и след това бенката се отстранява за секунди, а мястото се прегаря с ток, за да не кърви. Манипулацията е за има-няма 5-6 минути. При плоските е малко по-сложно, защото си е микро-операция, но не бих казала, че боли, просто е неприятно. Упойката май е най-гадното от цялата работа. Прави се разрез, след това се зашива. Всичко отне час и малко.
Много съм доволна от д-р Попова - истински професионалист. Сега само се моля резултатите от биопсията да са добри.
Еми, това е. Когато знам резултатите, пак ще пиша.
поздрави и още веднъж - благодаря за подкрепата   bouquet
Виж целия пост
# 50
Бърза, смела, сръчна! Grinning Браво на теб! Hug Стискаме палци за биопсията. Praynig  bouquet
Виж целия пост
# 51
Браво на теб, смелчага!!!
Силно стискам палци за резултата от биопсията.
Виж целия пост
# 52
Браво Дани!
Виж целия пост
# 53
Браво Peace Не се притеснявай повече Naughty
Виж целия пост
# 54
Добре, че всичко е минало Hug
Виж целия пост
# 55
И аз имам нещо на гърба, което непрекъснато закачам като се облягам на стол. Доста е болезнено, като го притисна, но не е кафяво само леко надигнато и някак си меко, но от време на време боли. За д-р Попова и аз се присъединявам - мога да кажа само добри думи, да не кажа суперлативи. Тя ми лекува акнето (оказа се, че и на моите години можело да има), обясни ми всичко много подробно. Аз обаче ходя при нея в кабинета на България, не знаех че се занимава с операции. Тези бенки не могат ли да се изследват по някакъв начин без да се налага да се режат. Не че ме е страх, ама боденето с игла ми е доста неприятно.
Виж целия пост
# 56
Връщам темата, защото преди малко си разбрах резултаите от биопсията на трите изследвани бенки (една не я пуснаха за биопсия, защото изглеждаше съвсем безобидно).
Две от бенките са наред, но третата е диспластична, така че трябва да се радвам, че е махната, защото е можело да се развие в рак. Д-р Попова ме увери, че бенката е изрязана достатъчно добре и надълбоко, за да не се налагат повече интервенции в момента. За съжаление имам още бенки за махане и за изследване, така че одисеята ми продължава.
Поздрави на всички и отново ви благодаря за подкрепата   bouquet!
Виж целия пост
# 57
sanitas
Цитат
И аз имам нещо на гърба, което непрекъснато закачам като се облягам на стол. Доста е болезнено, като го притисна, но не е кафяво само леко надигнато и някак си меко, но от време на време боли.

 - Тъмните бенки са "дремеща" прекарциноза, докато твоето може би е вид брадавица или просто кожен израстък.
Виж целия пост
# 58
Danisport, радвам се за теб. Желая ти успех, и за по-нататък!  bouquet
Виж целия пост
# 59
Даниспорт, чаках да се включиш с добри новини и ето, че дочаках Grinning
Чудесни са резултатите, въпреки диспластичната, нея добре че сте я махнали.
Дай си малко почивка и после захващай с другите бенки.
Следвай съветите на лекарката, щом е добра и й имаш доверие.
Всичко ще е ок Hug
Виж целия пост
# 60
Дани, ти си върхът.  Действаш ми като катализатор да вземам бързи решения. Тръгнала съм по твоя трънлив път, но тъй като ти вече се връщаш съм много окуражена. На всички ще кажа нещо, което ти спомена неотдавна: Изберете си един доктор и ходете само при него. Всеки доктор си има различни предпочитания, виждания и проблема става сериозен. Аз например след щателно проучване бях при : Жерард Охеда. Голям пич, много сериозен, не ми взе пари. За нищо.  Бях при Иван Ботев. Страхотен специалист. Акцентира ми на доста бенки, плоски, за които не бях и подозирала. Имам му пълно доверие. Много говори и обяснява. Там обаче е цифра. Пробвах във ВМА с направление, безплатен обяд няма. Утре съм при Попова. За последно.  Дано симпатията е взаимна.  #2gunfire
Виж целия пост
# 61
Незнам дали е коректно но на Иван Ботев мога да му публикувам ценоразписа, който собственоръчно ми е направил. Дето ще давате по 25 лв. за преглед така може да си прецените фин. възможности. Щом като пациентите разбират по интернет за съществуването му сами му ходят на крака без грам усилие за реклама, защо да не знаят всичко. Всъщност той се радва че е популярен защото редовен въпрос беше откъде знам за него. Вие решавате.  Money
Виж целия пост
# 62
Цитат
Бях при Иван Ботев. Страхотен специалист. Акцентира ми на доста бенки, плоски, за които не бях и подозирала. Имам му пълно доверие. Много говори и обяснява. Там обаче е цифра.

 - Това частната клиника на разклона за Кремиковци ли е?
 - Аз бях там преди години, когато една тъмна плоска Бенка беше започнала мн. бързо да се уголемява. Лекаря ме прегледа и каза 400лв - и я оперирам, но тогава с помоща на Класическата Хомеопатия бенката започна да.... изсъхва и после да се отлепя!

 - Тогава пак отидох при лекаря - той като я видя ахна - Яаааа.... ама тя изсъхнала и даже наполовина се е отлепила! - КАК??? 
 - с хомеопатично лекарство. -  Ама как, и с какво я мазахте?
 - Хомеопатичните л-ва се приемат под езика, казах аз, предизвиквайки недоумението и удивлението му.  Peace
Виж целия пост
# 63
Milady, искрено се надявам Попова да ти помогне. Пиши, моля те, какво ти е казала и дали си останала доволна. А самата Попова е работила с Ботев няколко години. Сега оперира в неговата клиника, но наистина нейните цени са доста по-нормални.
Александър, клиниката на Ботев е в една пряка в Лозенец. Ама тоз, при когото ти си ходил наистина ще да е бил голям кожодер - 400 лв за махане на бенка  #Crazy
Виж целия пост
# 64
Здрасти Дани и голямо мерси. В петък махнахме бенките с Луси Попова. Т.е тя свърши работата при това се справи доста добре. Сега само следя развитието на нещата, какъв ще е крайният ефект. Дано да не останат белези. Искам само да кажа че за мен е голямо постижение да попадна на човек като д-р Попова, защото тя отговори на всичките ми изисквания. Тя е млад, фин човек, който работи изключително прецизно, много е внимателна и не на последно място не взима скъпо. Ама никак. Прави дори големи отстъпки. Така че форумци, само с попадането ви тук проблемите ви вече са решени. Успех на всички!
Виж целия пост
# 65
Моля за координати на д-р Попова.  bouquet

Цитат
Бях при Иван Ботев. Страхотен специалист. Акцентира ми на доста бенки, плоски, за които не бях и подозирала. Имам му пълно доверие. Много говори и обяснява. Там обаче е цифра.

 - Това частната клиника на разклона за Кремиковци ли е?
 - Аз бях там преди години, когато една тъмна плоска Бенка беше започнала мн. бързо да се уголемява. Лекаря ме прегледа и каза 400лв - и я оперирам, но тогава с помоща на Класическата Хомеопатия бенката започна да.... изсъхва и после да се отлепя!

 - Тогава пак отидох при лекаря - той като я видя ахна - Яаааа.... ама тя изсъхнала и даже наполовина се е отлепила! - КАК??? 
 - с хомеопатично лекарство. -  Ама как, и с какво я мазахте?
 - Хомеопатичните л-ва се приемат под езика, казах аз, предизвиквайки недоумението и удивлението му.  Peace
Стана ми интересно,ако може малко повече информация за това хомеопатично лекарство. newsm78
Виж целия пост
# 66
Mомичета току-що прочетох темичката.Дани много се радвам за развитието на нещата при теб!
Аз също имам подобен проблем и ако е удобно бих помолила за координатите на д-р.Попова.Благодаря.
Виж целия пост
# 67
Наде, писах ти на лични  Grinning
Виж целия пост
# 68
здравейте. аз съм нова току що се регистрирах.следя форума от 2 месеца и много съм щастлива че попаднах на него.моля бихте ли ми изпрати ли телефона на д-р Попова на имейла .предваритено благодаря.
Виж целия пост
# 69
 Вдигам темата, че и аз трябва да отида да ми видят бенките, че са доста, а все отлагам. До сега не са ми създавали проблеми, но четейки, разбрах, че може да са злокачествени и тези, които най-малко очакваш  Confused
И едната ми е около 6 мм, точн като на Даниспорт.. Ще дойда до София най-вероятно за да ме видят и мен. Радвам се, че сте доволни от д-р Попова, защото може би и аз ще посетя нея.
Виж целия пост
# 70
Здравейте,

моля да дадете координати на д-р Попова. Трябва да се консултирам с добър специалист, а не мога да открия телефона й. Преди време си махнах бемка с лазер, а сега се появи отново на същото място, но с размазани контури. Стискайте палци всичко да е наред.
Виж целия пост
# 71
Здравейте,

може ли да дадете координати на д-р Попова.
Благодаря!
Виж целия пост
# 72
Много,много моля пратете ми телефона на д-р Попова ,защато имам бенки по целия гръб.Не ходя на море , почивка и в пранината .ако излизам през лятото винаги с дълъг ръкавл така ми препоръча една лекарка преди много години и ми каза че това е  болеста на века - рак на кожата.имейла ми е -ltzvetkova@Yanoo.com
предварително благадаря.желая щастие и здраве на всички Grinning
Виж целия пост
# 73
и аз ще чакам кординати на д-р Попова Praynig
Виж целия пост
# 74
Здравейте,току що прочетох цялата тема.
В сряда ще ми махат бенка,която се намира под гърдата и постоянно я закачам с банела на сутиена.Бенката е тъмно кафява и релефна.От известно време ме боли и стана по толяма ,при допир усещам нещо като ток,същото усещана имам и на кожата около бенката.Днес бях на преглед при хирург,който ми каза че трябва да се махне.Аз съм на същото мнение,но мого ме е страх.Хирурга ме пита с каква упойка искам да направи операцията и аз казах пълна,но сега като се замисля не съм много сигурна.Моля ви пишете при вас с каква упойка беше.Колко време продължава операцията?
След това ще и направят биопсия.Резултатите ще са готови след 10 дни.Направо ще се побъркам от притеснение.Не мога да мисля за нищо друго.
А след това бързо ли зараства раната?
Предварително благодаря.
Виж целия пост
# 75
Здравейте,току що прочетох цялата тема.
В сряда ще ми махат бенка,която се намира под гърдата и постоянно я закачам с банела на сутиена.Бенката е тъмно кафява и релефна.От известно време ме боли и стана по толяма ,при допир усещам нещо като ток,същото усещана имам и на кожата около бенката.Днес бях на преглед при хирург,който ми каза че трябва да се махне.Аз съм на същото мнение,но мого ме е страх.Хирурга ме пита с каква упойка искам да направи операцията и аз казах пълна,но сега като се замисля не съм много сигурна.Моля ви пишете при вас с каква упойка беше.Колко време продължава операцията?
След това ще и направят биопсия.Резултатите ще са готови след 10 дни.Направо ще се побъркам от притеснение.Не мога да мисля за нищо друго.
А след това бързо ли зараства раната?
Предварително благодаря.

Само искам да ти кажа,че стискам палци всичко да бъде наред!  bouquet
Виж целия пост
# 76
Може ли и на мен координати на д-р Попова моля Praynig
Виж целия пост
# 77
божеееееееее много се нашашках след като прочетох тази тема.
Ами мъжа ми целият му груб е в бенки.
Направо не знам,има и Такива а с неправилна форма а като гледах и снимките.
Всяка бенка по-голяма от 6мм ли е опасна. Направо ми спря дъха
Виж целия пост
# 78
Здравейте.
Вчера ходих да се консултирам с още един хирург и неговото мнение беше,че тази бенка трябва да се махне.Реших той да ми извърши операцията.Отложихме я за понеделник.Реших да я направя с местна упойка.Сега се чудя дали на другия ден ще съм в състояние да бъда на работа.
Моя апел е към всички,които се съмнявате ,че някоя бенка не е както трябва-идете да ви прегледат.Доктора ми каза ,че бенка превърнала се в тумор е най-бързо развиващия се рак и с много лошо прогноза.
Виж целия пост
# 79
Аз съм от Варна и не знам към кого трябва да се обърна.
Имам плоска бенка на лицето,отстрани на устата като на Синди Крауфорд,голяма е около 1 см.Постоянно и излизат косъмчета,които скубя с пинсета и поради това,бенката е нараснала.Реших да ми я изрежат-ходих при хирурга д-р Янева от Военна болница.Тя ми каза първо да ида в Онкодиспансера да ми изследват бенката дали е злокачествена или доброкачествена.След това щяла да я изреже,но ще ми остане белег.
Белега не ме притеснява,но се стреснах от въпроса и,когато влязох при нея и казах какво искам-На колко сте години и женена ли сте?
Чета в темата,че се правело биопсия-кога-преди или след операцията?За какво се прави тя и как се прави?Д-р Янева ми каза,че ще ми залепят стъкълце върху бенката за пробата,но ми се струва,че това не е биопсия.
И нещо друго-преди да ме оперират,щяла да докладва случая ми на заседание на шефа на Военно-Морска болница.Това още повече ме притеснява-знам,че рака на кожата е нелечим и от него се умира за 1-2 мес.
Още не съм ходила в Онкодиспанесера,защото отлагам поради страха си.
Виж целия пост
# 80
Moje li da mi pratite koordinatite na d-r Popova,  Praynig
Виж целия пост
# 81
Вдигам темата, защото и аз се притеснявам за някои бенки, а много ме е страх от махане, мисля си, че ако е злокачествена може да стане по-опасно.
Вчера пък майка ми си разранила една бенка и страшно се притесни, дадоха и направление за 29-та поликлиника, още днес отиде- слава Богу не е опасна, дали са и нещо да се маже и като заздравее ще и я махнат, май не са и взели пари, но за махането не разбрах...
А какви са тези хомеопатични лекарства , с които бенките изсъхват?
Виж целия пост
# 82
А какви са тези хомеопатични лекарства , с които бенките изсъхват?

интересно звучи,някой ползвал ли е такова чудо  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 83
А какви са тези хомеопатични лекарства , с които бенките изсъхват?

интересно звучи,някой ползвал ли е такова чудо  Rolling Eyes

Aleksander обяснява за това една страница назад, и аз се заинтригувах, но няма много подробности  newsm78
Виж целия пост
# 84
А какви са тези хомеопатични лекарства , с които бенките изсъхват?

интересно звучи,някой ползвал ли е такова чудо  Rolling Eyes
И аз зададох въпрос за повече подробности,но до сега отговор не получих. Confused
Aleksander обяснява за това една страница назад, и аз се заинтригувах, но няма много подробности  newsm78
Виж целия пост
# 85
Здравей, Milady

Би ли ми пратила и на мен кординатите на д-р Попова. (не можах да ти изпратя ЛС, защото ти е пълна кутията) Предполагам, че и на мен ще ми се наложи да си махна поне 3-4 бенки, защото са доста изпъкнали. Доста се поуплаших от тази тема. При първа възможност след като родя ще отида и аз на лекар.

Поздрави и благодаря...

Виж целия пост
# 86
- Хомеопатичните л-ва се приемат под езика, казах аз, предизвиквайки недоумението и удивлението му.  Peace

Aliksander,
дай повече подробности за това лекарство
Виж целия пост
# 87
хомеопатичните лекарства се изписват за пациента, а не за болеста Winkтака че няма да ви каже нищо, защото това е било лекарство подходящо за неговия организъм
моля и аз за координати на тази д-р попова и ако можете да споделите цени на прегледа и самата манипулация
Виж целия пост
# 88
0888 713 478 д-р Попова
Виж целия пост
# 89
а къде преглежда?
Виж целия пост
# 90
Аз знам от онкодерматолог, че тези мазила с които бенките изсъхват и падат са опасни, защото действат повърхостно, върху епидермиса. Ако останат клетки по- дълбоко, в дермата, има опасност след време да се изродят злокачествено. Най- добре е да се премахнат оперативно.
Виж целия пост
# 91
Имам плоска бенка на лицето,отстрани на устата като на Синди Крауфорд,голяма е около 1 см.Постоянно и излизат косъмчета,които скубя с пинсета и поради това,бенката е нараснала.
Това нарастване може да е временно, заради избиващия отдолу косъм.
Или ако избие пъпчица на мястото на бенката, бенката увеличава размера си леко и след завяхване на пъпчицата, пак се прибира.
Не се паникьосвай излишно!

знам,че рака на кожата е нелечим и от него се умира за 1-2 мес.
Кой ти каза? Не  е вярно това!

И аз имам такава бенка, на почти същото място, но е изпъкнала.
Никога не ми е минавало през ума да я оперирам.
Виж целия пост
# 92
- Хомеопатичните л-ва се приемат под езика, казах аз, предизвиквайки недоумението и удивлението му.  Peace

Aliksander,
дай повече подробности за това лекарство

 - Какво по-подробно от това, че това хомеопатично л-во не беше специално само за бенки, а всъщност беше моето индивидуално Конституционално хомеопатично л-во, което покриваше и подобен проблем.  Peace
Виж целия пост
# 93
А тази д-р Попова-онколог ли е ,или само дерматолог?
И къде работи?
Виж целия пост
# 94
Привет!
Аз планирам да си направя преглед за няколко съмнителни бенки в близко бъдеще ( когато спра да кърмя бебката) и евентуално да премахна една голяма на кофти място, ако ми позволят и препоръчат.
Оставам с впечатлението, че дамите, които вече са минали по този път масово препоръчват Д-р Попова.
Моля на ЛС за нейните изчерпателна информация за нея от чисто практически характер - по възможност пълни координати, цялото й име, както и тези, които са ходили при нея да отговорят - тя дерматолог ли е, онко-дерматолог ли е? Цени?
Благодаря!
Виж целия пост
# 95
Кажете нещо за цените при д-р Попова и къде преглежда?
Виж целия пост
# 96
Изчетох цялата тема и доста се притесних... Rolling Eyes
Миналата седмица си разчесах една бенка на гърба и я разраних - потече кръв. Сега е с коричка вече, но се чудя какво да правя  newsm78 Бенката ми обаче не е тъмна на цвят, а почти с цвета на кожата, само леко по-тъмна и не е много изпъкнала, а по-скоро плоска. Някой има ли информация за такъв вид бенки - по-опасни ли са  newsm78
Виж целия пост
# 97
Изчетох цялата тема и доста се притесних... Rolling Eyes
Миналата седмица си разчесах една бенка на гърба и я разраних - потече кръв. Сега е с коричка вече, но се чудя какво да правя  newsm78 Бенката ми обаче не е тъмна на цвят, а почти с цвета на кожата, само леко по-тъмна и не е много изпъкнала, а по-скоро плоска. Някой има ли информация за такъв вид бенки - по-опасни ли са  newsm78
По- принцип уж плоските бенки били опасни...
Обаче в този случай страхът е по- опасен , не бенката. Peace
Наблюдавай я за промени (промяна на формата  и увеличаване на размера, но и второто, както писах по- горе , не означава автоматично, че трабва да имаш повод за страх.)
Виж целия пост
# 98
По- принцип уж плоските бенки били опасни...
Обаче в този случай страхът е по- опасен , не бенката. Peace
Наблюдавай я за промени (промяна на формата  и увеличаване на размера, но и второто, както писах по- горе , не означава автоматично, че трабва да имаш повод за страх.)

Май, все пак ще е добре да отида на лекар да я погледнат  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 99
Да,и аз си разраних бенка на тялото,която вече хвана коричка... Имам ли повод да се притеснявам?Бенката е кафява,малка,надигната... Коричката ще падне ли и след колко време... Confused newsm78
Виж целия пост
# 100
Момичета, не съм прочела цялата тема, но моля ви, не си правете експерименти със здравето си!
Никакви мехлеми, връзване с конец в основата...и други глупости.
Бемките се премахват оперативно, чрез изрязване, като винаги се дават за хистология.
Ако нещо ви притеснява, отидете на дерматолог!
Виж целия пост
# 101
zdraveite.Obarnah se kam vas za da vi popitam kakvo da pravia.Imam benka n vrata koiato ot 14-15 dena me boli,osobeno pro dopir.Kajete mi kakvo da pravia.Dali moje da e ne6to opasno?
Виж целия пост
# 102
отиваш на дерматолог, а за най-сигурно онкодерматолог. да не те плаши, че е онко, те са най-добри за бенките.
Може да е нещо банално, но на твое място бих отишла още в понеделник, така ще си и по-спокойна
Виж целия пост
# 103
ето една която е на гадно място...и аз съм за лекар....

http://images23.snimka.bg/005164066.jpg

http://images23.snimka.bg/005164067.jpg


 някой има ли подобна?
Виж целия пост
# 104
Моята, която ми махнаха, беше подобна, но без косъмчета. Релефните не са опасни, но ако е на гадно място и я закачаш, по-добре я махни.
Виж целия пост
# 105
ако е на гадно място и я закачаш, по-добре я махни.

Аз имах една под мишницата и с докторката решихме да я махнем именно поради тези причини.

Най-добре отиди на лекар да я види.
Виж целия пост
# 106
Ох,ясно е ,че ще отида на лекар...просто в момента съм в чужбина(Англия)..искаше ми се като се прибера в бг,но незнам кога ще е ...така,че май не трябва да отлагам...
Виж целия пост
# 107
Здравейте! Проблемът е, че гаджето ми си разчеса една бенка (светла, дори не сми сигурни, че е бенка) на гърба. Нямаше кръв, болка, зачервяване - абсолютно нищо, но през ноща му е паднала без да е била закачена (просто мястото, на което е не го позволява) и ужасно се страхувам, повече от него. Накарах го да отидем при личната му лекарка за направление, тя не му даде и каза, че му няма нищо. Обаче аз вси още си се притеснявам ужасно много, защото все пак тя е педиатър (гаджето е на почти 19, но сме ученици и сме си при старите лекари), а не кожен лекар и се чудя дали да не идем при кожен? Въпреки че изглежда да му няма нищо - просто по-беличка, нежна кожа, както когато ти падне обикновена коричка и повечето хора ми обясняват как нямало нищо и всичко си е наред... Моля Ви, който има някакъв опит нека ми каже - мислите ли че може да е нещо сериозно?  Confused  
Виж целия пост
# 108
щом лекар го е видял,защо се притесняваш още?пък за успокоение може да посетите и кожен..
Виж целия пост
# 109
Охх моля ви съвет, имам релефна бенка в интимната област която се е отлепила от себе си наполовина и в момента виси, доста съм притеснена, не е паднала напълно, но мисля утре в други ден да отида на дерматолог, отдолу седи леко петно където беше бенката. Някъде по- горе четох че релефните не са опасни, а и че и е възможно да паднат сами. Вярно ли е?
Виж целия пост
# 110
Охх моля ви съвет, имам релефна бенка в интимната област която се е отлепила от себе си наполовина и в момента виси, доста съм притеснена, не е паднала напълно, но мисля утре в други ден да отида на дерматолог, отдолу седи леко петно където беше бенката. Някъде по- горе четох че релефните не са опасни, а и че и е възможно да паднат сами. Вярно ли е?

При това положение, аз на твое място бих отишла веднага на лекар, няма да чакам и минутка повече.
Виж целия пост
# 111
Моя син направо ми отцепи една релефна бенка,от която изтече доста кръв...отидох на дерматолог,лекарсата каза да отида в болницата да ми я премахне с ножче,но още не съм ходила...имам още две подобни ,по-големи са..каза,че са доброкачествени ,но е добре да се махнат ако са на такива места,където се дразнят...
Виж целия пост
# 112
Zdraveite na vsi4ki, pro4etoh cqlata tema, malko se pritesnqvai i az ot teq raboti. I az imam problem s bemkite imam edna koqto mi e na vrata i e golqma okolo 6-7mm nemoga da opredelq to4no relefna izpuknala i s kosam4eta. Do kolkoto si spomnqm mai q razranqvah nqkolko puti za6toto predi mi be6e s pravilna forma a sega se edno kato nqkvi izrasta4eta dopulnitelni po4ti kato tazi na snimkata kadeto e publikuvana. 6Te vi pomolq da mi pratite i na mene kordinatite na d-r Popova ta da otida i az na pregled pri neq. 4uval sym i ne6tu koeto ne mi se vqrva mnogo mnogo, 4e ako se mahne purvata bemka koqto se qvqva ne6to kato maika 6te ti izpadat i vsi4ki ostanali ot samosebesi, prosto 6te iz4eznat sled izvestno vreme. nqkoi 4uval li e takova ne6tu i dali e vyzmojno da e vqrno... ? Thinking
Виж целия пост
# 113
Наистина  трябва да отидеш на добър дерматолог.Аз имам много бенки /плоски и надигнати/ , имах твоя проблем  и много се бях шашнала. Отидох  при кожната лекарка  в 8 поликлиника в София- д-р Чолакова,. Тя  ми махна бенката и я прати за изследване, след 3 сни имах резултата,всичко беше ок.,дори не ми остана белег.Сега ходя 1-2 пъти в годината при нея да ми види бенките  и съм спокойна . Чолакова е голям специалист и е много коректна. Обади й се поне по телефона  и я попитай какво да направиш.Тел. 936 12 27 /вътр. 238- в понеделник е от14 до 19 ч.вторник-сутрин.Не отивай някъде,където не са специалисти, защото това не е за шеги.
Виж целия пост
# 114
алекс621 ako ima6 skype moje6 li da me nameri6 nick: zoooooooooooooooom
ili molqte mi pi6i na e-maila zoooooooooooom@mail.bg Iskam da pogovorq s teb poneje ve4e ima6 izvesten opit s teq "prokletii" I se pak mersi za informaciqta Simple Smile   bouquet
Виж целия пост
# 115
Здравейте, момичета! Предстои ми оперативно отстраняване на диспластична бенка (от онези, потенциално опасните, но за момента е спокойна, слава богу!) Препоръчаха ми д-р Люси Попова в болница Токуда, и тук чета също много положителни отзиви за нея... Някой скоро да е бил при нея?

Не ме притеснява финансовата страна на операцията, а самата операция... Какво е усещането, колко време протича?

Извинете за може би глуповатия въпрос, но ми се щеше да споделя Simple Smile

Поздрави!
Стефи
Виж целия пост
# 116
Аз ходих при д-р Люси Попова, но не беше скоро - миналия септември. В частния й кабинет. Аз и друг път съм писала, че всичко мина за 2 минути и нищо не усетих. Първо ти поставя местна упойка и когато започне да действа, изрязва бенката със скалпел, което при мен беше буквално за секунди и не усетих абсолютно нищо. След това обработва раната с ток. Ако бенката ти е плоска, ще ти  направи и един шев най-вероятно, моята беше релефна и не се наложи.
След това 2 дни не  мокриш мястото, мажеш с Вита Мерфен и готово.
Люси изпраща бенката за хистология и след около седмица резултатите са готови.
Успех и дано всичко е наред при теб, Стефи!
Виж целия пост
# 117
Мерси за бързата реакция, Фукла! Ами моята бенка е плоска - всъщност, при прегледа ми казаха, че действително ще има шев-два. Simple Smile 

Д-р Попова сега работи и към болница Токуда - на мен май там ми е по-удобно като място, отколкото адреса, на който бях попаднала някъде в тази дискусия. Аз мисля към нея да се насоча, в крайна сметка - видях, че е и в списъка на дерматолозите, препоръчани за София в сайта на derma...

И все пак, всяко едно мнение на хора, които вече са били оперирани от нея, посрещам с отворени обятия. Мерси предварително!

Стеф

Виж целия пост
# 118
Здравейте момичета,
Не можах да изчета цялата тема, но и аз съм доста уплашена, относно огрооомна бенка близо до срамните части. Проблемът е, че беше доста по - малка и все не ми оставаше време да ида да я погледнат и махнат, за което много съжалявам и съм си виновна. Забременях и реших, че след като родя живот и здраве ще я лекувам,но преди едно известно време видях, че е станала огромна. Не знам как се е получило, по едно време си спомням , че ми се търкаше в едни дънки и ме сърбеше много, може би тогава се е разрастнала. Много ме притеснява факта, че се намира на място което се бръсне и обезкосмява, аз много внимавам, но като ида в родилното да раждам може да ми я разкървят. Прочетох, че д-р Попова препоръчвате, сега се каня да и звънна, не знам дали ще се наеме да я маха, като съм в това състояние Sad Много се притеснявам. Знам, че съм си виновна сама, ама станалото станало, сега да видим докторката какво ще каже Tired
Виж целия пост
# 119
По принцип в периоди като пубертет или бременност е нормално бенките да се променят, да нарастват, свързано е с хормоните. Но за твое успокоение непременно отиди да ти я прегледат.

Освен д-р Попова аз препоръчвам и проф. Пейчева, тя е завеждащ на дерматологичното отделение в Онкологията. Частният й кабинет е на ул. Паренсов 16 (на ъгъла с бул. Васил Левски), вх ІІ., тел 989 09 73. Прегледът струва 50 лв. Приема и в онкологията, но там не знам как стоят нещата с прегледите.
Виж целия пост
# 120
По принцип в периоди като пубертет или бременност е нормално бенките да се променят, да нарастват, свързано е с хормоните. Но за твое успокоение непременно отиди да ти я прегледат.

Освен д-р Попова аз препоръчвам и проф. Пейчева, тя е завеждащ на дерматологичното отделение в Онкологията. Частният й кабинет е на ул. Паренсов 16 (на ъгъла с бул. Васил Левски), вх ІІ., тел 989 09 73. Прегледът струва 50 лв. Приема и в онкологията, но там не знам как стоят нещата с прегледите.

Фукла,благодаря ти за инфото, не знаех, че бременноста е възможен фактор за нарастване. В Токуда звъня, но ми казаха, че е ужасно натоварено и след 5 мога да се свържа с тях на спокойствие. Мисля при тази д-р Попова да ида, че съм здравно осигурена е един фонд и всичко ми е покрито в Токуда.
Виж целия пост
# 121
Момичета, аз да се включа за онкологията! Доколкото знам, трябва да се вземе направление №3 от личния лекар и с него да се иде в ракова болница. Безплатно било така, с направление имам предвид - а иначе приемали от 8.00 до 13.00.

Успех на всички и лека вечер!
Виж целия пост
# 122
Ето малко полезна информация- Премахване на бенки.   bouquet
Виж целия пост
# 123
Ето малко полезна информация- Премахване на бенки.   bouquet
geleva много благодаря за инфото  bouquet
Виж целия пост
# 124
Здравейте на всички!
Попаднах  на темата,докато търсех повече информация за проблема си.
Преди 5-6 дни със самобръсначка порязах бенка на бедрото си,близо до триъгълника.Винаги съм се бръснела без да се съобразявам с нея,още от дете... И ето,че съвсем изключила за нея,след толкова години най-накрая я порязах.Цвета и до,колкото си спомням е сив с черно връхче.Бенката не е голяма и е леко изпъкнала. Имам голям страх от ракови заболявания тъй,като родствено съм обременена и преди 6 месеца ме оперираха с фиброаденом /доброкачествен тумор/ на гърдата.
Та след порязването веднага посетих дижурен дерматолког,като ми бе сложен кръвоспиращ препарат. Когато д-ра разбра,че не е кафява ме погледна обеспокоително и само това ми трябваше да подсили страха ми.
Цял ден в тарсене на сватбена рокля,с лепенка в/у бенката и леко запотяване вечерта забелязах,че се е потдула и е станала почти цялата черна.
На трятия ден без никаква промяна посетих др. дерматолог,който отново не ме успокои и каза,че докато е с раничката и леко сълзи неможе да прецени дали има за какво да се притеснявам.Изписа ми бивацин /антибиотик за впръскване/ за да оздравее раната и да има поглед след 14 дни.Наложих си да се успокоя и така до вчера /когато без никаква промяна в бенката освен,че спря да сълзи/ започна да ме наболява леко друга бенка,която имам от годинии и считам за най-опасната ми бенка-черна,"суха",набраздена около 6мм на рамото. ПОЛУДЯХ! Стори ми се,че леко се потдува и веднага я свързах с порязаната бенка.
Незнам как ме успокои приятеля ми да изчакаме днес за да отида при по-добрия дерматолог според нас ...и не само.
Още първия ден при порязването прочетох толкова много и възможно най-лоши неща,че незнам какво да правя...страно много съм уплашена.
Днес на д-ра му се наложило да излезе по-рано и се засякохме в коридора.Обясних за случилото се и той ми каза,че промяната в бенката не е голяма,но не е за подценяване.Уговорихме се за утре,но не смятам повече да чакам и запазих час в София при д-р Попова.
Преди няколко седмици я гледах по К1 и ми направи страхотно впечатление,добре направих,че тогава без да подозирам,че ще й ползвам услугите и записах телефона.
Много съм уплашена,стискайте ми палци!
Виж целия пост
# 125
Здравей, Диди! Преди всичко, стискам ти палци за предстоящия преглед! Аз също, след преглед при д-р Попова, останах с изключително приятни впечатления от нея - много спокойна, обяснява и отговори на всичките ми въпроси изключително търпеливо.

Успешен преглед!
Виж целия пост
# 126
Благодаря за подкрепата,но днес ми се обадиха от болница Токуда и ми казаха,4е д-р Попова ще отсъства,ако искам при заместничката и,ако не чак ж понеделник....
Звънях и на д-р Ботев,но има час за 7-ми др месец.
Моля препоръчайте ми при кой специялист да отида.Държа да се е занимавал и преди с бенки и злокачествени заболявания не,като в Пазарджик да ми изписват мехлеми и да се държат все едно на мен неможе да ми се случи.
Виж целия пост
# 127
Освен д-р Попова аз препоръчвам и проф. Пейчева, тя е завеждащ на дерматологичното отделение в Онкологията. Частният й кабинет е на ул. Паренсов 16 (на ъгъла с бул. Васил Левски), вх ІІ., тел 989 09 73. Прегледът струва 50 лв. Приема и в онкологията, но там не знам как стоят нещата с прегледите.
Виж целия пост
# 128
Здравейте отново,дано не съм досадила..
След дълги колебания с приятеля ми решихме да отидем все пак за запазения час в Токуда при д-р Денчева /замествашата д-р Попова/ не,че съм с резерви към д-р Денчева,но не бях прочела мнения от нейни пациенти и незнаех какво да очаквам.
И без запазен час,бяхме готови да изчакаме колкото е необходимо,но да се видим поне с единия специалист от двамата към които се бях насочила д-р Ботев.
Видимо притеснена, почти сричаща обясних за бенките и очаквах едва ли не от пръв поглед да заключат най-страшното.
Незнам дали повече се опитаха да ме успокоят или наистина не видяха толкова голям проблем в симптомите ми:
-черна бенка-6 мм,нарастваща в няколко от краищата, с по едно ъгълче,която от три дни непрекъснато ме боли,с поява на мнооого малки,като люспички в/у нея.
-другата е порязана,сиво черна ,по-малка,блести и няма промяна от първияден на порязването вече 6-ти ден.
И двамата казаха,че не мислят,че са злокачествени,но ако реша можело да ги махна.
Не било никак спешно  и т.н.
Д-р Денчева каза,че в голямата има някакво.. как го каза...раздвижване,нещо ставало,но не мисли ,че е злокачествено.
Д-р Ботев ми предложи,ако искам да ги махнем веднага ,ако искам след няколко години...
За момент се успокоих и насрочихме час за 7-ми др месец за отстраняването им,но сега когато пак усешам болка в голямата бенка и виждам,че се е появило още едно ръбче...никак не ми е толкова спокойно. Shocked Thinking
Какво бихте ме посъветвали?

Аз сам малко Тома Неверни и единствено хистологията би ме успокоила напълно,но как да изчакам до тогава,когато виждам изменения ежедневно?!
Виж целия пост
# 129
Освен д-р Попова аз препоръчвам и проф. Пейчева, тя е завеждащ на дерматологичното отделение в Онкологията. Частният й кабинет е на ул. Паренсов 16 (на ъгъла с бул. Васил Левски), вх ІІ., тел 989 09 73. Прегледът струва 50 лв. Приема и в онкологията, но там не знам как стоят нещата с прегледите.
Благодаря Фукла,сигурно е добър специалист,но прочетох отговора ти късно,когато се върнах от С-я.. Flutter
Виж целия пост
# 130
Аз си махнах преди 5 дни  две бенки при д-р Росица Денчева (в Токуда болница) Б Е З Б О Л Е З Н Е Н О !!!
 Praynig  дано хистологичното изследване да е добро (ще излезе тази седмица)
Доволна съм от целия екип (включително и от момичетата на регистратурата- всяко отделение си е със собствена регистратура)
Абе въобще очарована от вниманието на всички съм  Peace
А д-р Денчева прилича на ангел  на които можеш да се довериш - мила , любезна , предразполагаща те .
Вече не ме е страх , на зъболекар е много по болезнено
Желая успех на всички - Рени    bouquet
Виж целия пост
# 131
reniris, каква е цената в Токуда?
Виж целия пост
# 132
Да,съгласна съм за д-р Денчева...наистина е,като ангел...
Първото предположение за бенките ми беше нейно -че нямам причина да се притеснявам и след това и д-р Ботев,и д-р Попова казаха същото.
Преди да вляза в кабинета неможех да си взема въздух от притеснения,защото бях видяла  плаката пред кабинета със злокачествените бенки и оприличих една на моята...на излизане от кабинета й бях с усмивка. Whistling Simple Smile
Моите бенки ги острани д-р Попова,защото събрах доста позитивни отзиви за нея...да тя е страхотен специялист и невероятно мила,но без да се замисля за отстраняване бих се доверила и на д-р Денчева.  bouquet
И аз чакам резултати от хистология,но вярвам,че няма за какво да се притеснявам Simple Smile
Виж целия пост
# 133
Искам да попитам,може ли някой,който вече си е премахвал бенка да ми каже,след колко време се възстановява оперираното място?Вчера ходих на лекар,като му обясних,че ще заминавам на почивка и затова той ми каза,че ще е по-добре да ми махне бенката след като се върна.Но аз може би забравих да спомена,че заминавам след 2 седмици и той сигурно е останал с погрешното впечатление,че тръгвам след няколко дена.Иначе каза,че няма никакъв проблем и сега да я оперира,но се страхувал да няма възпаление.А много искам да я махна преди морето... Sad Cry cry cry cry Дали 2 седмици са достатъчни за възстановяването? Sad
Виж целия пост
# 134
reniris, каква е цената в Токуда?

geleva, мисля, че цената зависи от типа бенка, която ще ти изрязват! На моя позната и отстраниха там една от "потенциално рисковите" - струва 160лв. (манипулация - 125лв. и хистологичен анализ - 35лв.), докато бенки, които не са рискови, но са на неудобно място (линия на сутиена, и т.н.) май се премахват за 100лв (ако не се лъжа!) - 65лв. за манипулацията + 35лв. за хистологичния анализ.

Дано да съм ти била полезна! Лек ден!
Виж целия пост
# 135

Здравейте,
 Моля ви за телефоните в кабинета на Д-р Люси  Попова. Както и ако знае някой работното и време.
Благодаря.

Виж целия пост
# 136
Виж целия пост
# 137
Момичета, аз ходих на кожен лекар, моята бенка е огромна, оказа се невус,който не е опасен, лошото е че с увеличаването на килограмите ми се увеличава и той. Казаха ми, че ако при раждането го резнат без да искат примерно, не е опасно, само трябва да се дезинфекцира, ма е толкова голяям, акушерката вчера като ми взима влагалищен секрет и се опули, много ми е неудобно вече, но какво да се прави, ще чакам да родя и после ще ходя да го изрежат.
Мисля да ида при Попова или Денчева в Токуда, благодаря на момичетата за съветите и отзивите, продължавам да следя темата  bouquet
Виж целия пост
# 138
Здравейте,
Някой има ли представа колко точно нашироко и надълбоко се реже бенка /да речем диспластичен невус с големина 1 см/? Консултирах се с онкодерматолог, чийто единствен коментар беше "бенка се реже нашироко и надълбоко - не се маха по друг начин". Също така ми каза, че ако дадена бенка не създава проблем, т.е. не си променя формата, големината и цвета, няма нужда да се отстранява, но задължително трябва да се наблюдава. Вие какво ще споделите като информация от личен опит???
Виж целия пост
# 139
Точно от тази тема имах нужда  Sad
Все отлагам посещение при специалист под предлог ,че не знам при кого да отида.След тази тема вече е крайно време да си запиша час .
Благодаря ви за споделеното  bouquet
Виж целия пост
# 140
ето една която е на гадно място...и аз съм за лекар....






 някой има ли подобна?
Виж целия пост
# 141
Записах час за д-р Попова, пак ще водя дъщерята при нея. Минаха вече 2 год. от предишния преглед. Но останах неприятно изненадана, че приема в Токуда. Предния път ходихме в частен кабинет на бул. България- там тя снима бенката, която ни притеснява и я качи на компютър. Каза, че ще я проследим във времето за изменения. Обаче дали ще я има снимката на новото работно място?! Thinking
Виж целия пост
# 142
Записах час за д-р Попова, пак ще водя дъщерята при нея. Минаха вече 2 год. от предишния преглед. Но останах неприятно изненадана, че приема в Токуда. Предния път ходихме в частен кабинет на бул. България- там тя снима бенката, която ни притеснява и я качи на компютър. Каза, че ще я проследим във времето за изменения. Обаче дали ще я има снимката на новото работно място?! Thinking
Рени, защо за всеки случай не и се обадиш - да я подсетиш да си вземе архива /ако не го е взела/? И аз съм при нея утре на преглед - в Токуда - точно защото имам проблем с огромна вече кървяща бенка. Искам час по-скоро да се маха /бенката/ че ми омръзна да не мога да спя по гръб...  Peace
Виж целия пост
# 143
Ох, ще видим... ако трябва пак ще ходим.
Роси, твоят час след обяд ли е?
Виж целия пост
# 144
  Прочетете този факт, разказан в страницата на Д-р Стойчев - Добрич:


Цитат

     Пациент N2.

Мъж на 35 години. Преди 5 години бенка на гърба му прокървяла (не помни дали това е станало спонтанно, или я е наранил). Пациентът се консултира с хирург. Бенката моментално е отстранена оперативно. Преди 4 години на гърба на пациента се появили два липома. Пациентът се консултира с хирург. Липомите моментално са отстранени оперативно. Преди 3 години пациентът забелязва ‘странно’ образувание в лявата подмишнична ямка, което расте бързо и обхваща левия гръден мускул. Пациентът се консултира с хирург. Взет е материал за биопсия. Резултатът от биопсията е ‘злокачествен меланом’. Туморът, регионалните лимфни възли и част от гръдния мускул са отстранени оперативно, след което е приложена химиотерапия. Преди 1 месец пациентът получава влудяващи болки в областта на лявата лопатка. Подложен е на лъчетерапия, чрез която болките са овладени. От няколко дни левият му горен крайник започва да отича, вече е с удвоени размери. Пациентът не може да си ползва крайника, защото го чувства много тежък и изтръпнал. Подкрепя го с шина.


  http://homeohelp.eu/content/view/148/1/1/1/
Виж целия пост
# 145
  Прочетете този факт, разказан в страницата на Д-р Стойчев - Добрич:
...


Aleksander, това, което мога да кажа, е пепел Ви на мишката... и да пази Господ  Praynig.
Виж целия пост
# 146
 ... Ето какво пише по нататък д-р Стойчев:

Цитат


Моят коментар:

Злокачественият меланом се слави като ракът с най-злокачествено протичане – много бърз растеж, много бързо и агресивно прорастване към околните тъкани. Пусковият момент за развитието му обикновено е нараняване на бенка. (Първото, което чуваме в медицинския университет, когато учим за злокачествен меланом е ‘Бенка не се пипа по никакъв начин!’) Липомите са абсолютно доброкачествени мастни тумори. В някои случаи пациентите ги приемат като козметичен дефект и активно търсят хирургична помощ. В дългосрочен план оперативното им отстраняване е изключително погрешно решение. Хората не го знаят, хирурзите ... те би трябвало да го знаят.

Най-впечатляващото в този случай е, че ако не беше оперирана бенката, пациентът (най-вероятно) не би се разболял от рак. Тези, които са изучавали хомеопатия, разбират това много добре, защото знаят, че потискането на доброкачествени тумори (каквото се явява и оперативното им отстраняване) създава условия за поява на злокачествени тумори. Аз се уча да не съдя никого, но знам (повярвайте, това разтърсва цялото същество на човека), че този пациент е ‘разболян’ от рак. И това е направено от конкретен човек – с име, лекарска диплома, тясна специалност и опит.

Ако при прокървяването на бенката преди 5 години пациентът се беше обърнал към хомеопат (без значение лекар и не), вероятността животът му да се развие по съвсем друг начин би била огромна.

  Съжалявам ако съм ви стреснал с тези факти, описани от д-р Стойчев, но трябва да продължим да обменяме информация, отколкото да прилагаме тактиката на щрауса.  Peace
Виж целия пост
# 147
Тръпки ме побиха. Сега ще си оглеждам сигурно 1 час тялото,не че не съм го виждала Sad
Притеснява ме моя Принц.. доста бенки има,едната е плоска на гърба,а друга-релефна на гърдите лятото изсъхваше,като бяхме на плаж и после горната й част била паднала от самосебе си,но сега пак се възстановява... отсега мисля как в сряда ще се звъни на д-р Попова. Всъщност тя къде приема сега? Някаква информация.. Sad ?
Виж целия пост
# 148
Здравейте! Прочетох цялата тема и от една страна се успокоявам от друга направо тръпки ме побиват. Още от малка така се ме наплашили с тези бенки и че и премахването им е много опасно. Преди дни на лицето си разчоплих нещо, което не видях много добре, но мисля, че нямаше нещо черно до колкто видях в огледалото. Понеже беше вечер и на осветлението в къщи нещо не можех да преценя точно и просто не мога да си спомня бенка ли беше. Rolling Eyes Направо се стресирах от всякъде и едвам заспах след това при мисълта, че едва ли не "Край, умрях си направо".  Sad Praynig Но въпроса е, че нямаше нещо като петно отдолу или нещо... имаше само че нещо все едно като черна точка. Леко може би един милиметър едно бяло или по-скоро безцветно което си беше останало, и аз го махнах с пинсестата все едно косъм просто махнах, то беше съвсем мъничко. Нямаше кръв нито като разчесах "нещото" или след като махнах остналото.  Сега нарпаво се побърквам бенка ли беше.  newsm78 Но просто нямаше кръв толкова, нито нищо. Сега на мястото има такава коричка все едно да съм разчесала няквака пъпка. Принципно нямам пъпки по лицето, но понякога ми излзиат на брадичката и не мога да ги издържа и доста пъти се стига, че стават мини ранички. И лицето ми явно е по-чувствително и се получава така. Та коричката е като на тези пъпки и си зараства нормално. Искам да питъм също задължително ли е бемките да кървят и ако е плоска (защото не мога да се сетя дали имах бенка , но ако е било тя е била плоска) надолу ако я разчешеш, под нея какво има? Остава ли няквако петно или е свързано акто с коренче ли и на каква дълбочина надолу?
Виж целия пост
# 149
Здравейте,

изчетох внимателно темата, защото днес случайно разчесах бенка на гърба. Леко ме боли сега, имаше малко кръв, но не зная каква е била преди това- плоска, тъмна светла и с каква форма. Доста ми е притеснено и ще си запиша час за дерматолог.  Cry Вече ме е страх да си пипна тялото. Ще ви пиша за развитието.
Виж целия пост
# 150
Aleksander, не ми е ясно какъв си точно, но не ти прави чест да шашкаш хората с разни ужасяващи примери (разбира се, дадени от вещи хомеопати, от кого другиго!?), за да изтъкваш собствената си специалност. Хуманната медицина не учи на това, да се плашат хората с един вид лечение, за да се приеме другия вид, онова на този, на когото така му е изгодно. Много лошо впечатление прави това.  Crossing Arms Удар под кръста в бизнеса се счита това, че хулиш дейността на някого, за да изтъкнеш своята. Така симпатии не се печелят.
Виж целия пост
# 151
Eто ме и мен, връщам се от лекар. Дерматоложката ме успокои за въпросното разкървавяване, не е било бенка, (на гърба ми е доста трудно да виждам). Но ми разгледа бенките по гърба и за две е на мнение че трябва да се разгледат подробно. Разпитах аз и за едно образувание на лицето/брадата/. Това е някакъв невус, за който ми препоръча да махна при пластичен хирург. Препоръча ми естествено да не се излагам на слънце с мойта бяла кожа или с висок защитен фактор. Все пак ако за нещо се притеснявате, идете на лекар. Дано и при вас всичко да е наред!!!

П.С. Подкрепям Балу!
Виж целия пост
# 152
Aleksander, не ми е ясно какъв си точно, но не ти прави чест да шашкаш хората с разни ужасяващи примери (разбира се, дадени от вещи хомеопати, от кого другиго!?), за да изтъкваш собствената си специалност. Хуманната медицина не учи на това, да се плашат хората с един вид лечение, за да се приеме другия вид, онова на този, на когото така му е изгодно. Много лошо впечатление прави това.  Crossing Arms Удар под кръста в бизнеса се счита това, че хулиш дейността на някого, за да изтъкнеш своята. Така симпатии не се печелят.

 Първо това е цитат и второ не изхождайте от себе си и не проектирайте себе си върху другите.

 Става въпрос за живота на хората!
 
Виж целия пост
# 153
alexander,спекулираш,както и въпросният хомеопат,който описва случая.най-вероятно в конкретния случай се касае за неправилно поставена първоначална диагноза,не пише да е правена биопсия първия път,нито втория.ако и да е агресивна.
 меланомата в около 20 % от случаите протича асимптоматично за продължителен период от време.
и ако с поста си искаш да кажеш лекуваите неоплазми с хомеопатия ще има да вземаш-това е опасно за пациента и престъпно от страна на лечителя.
Виж целия пост
# 154
Става въпрос за живота на хората!
Именно за това става дума! А в много случаи, животът на един болен човек много зависи от неговото психично здраве и нагласа.

Изхождам от твоите писания и цитатите, с така "радващи" перспективи, които предоставяш без грам съобразителност за спокойствието и притесненията, които и без това са налегнали хората със здравен проблем.

Прави ми впечатление, че всички занимаващи се с разпространение и приложение на някакви неизвестни отвари, хапове и тинктури, много разпалено защитават приложението им, обявявайки ги на 100% за единствената алтернатива на болен от каквото и да е, и абсолютна панацея!
Виж целия пост
# 155
Става въпрос за живота на хората!
Именно за това става дума! А в много случаи, животът на един болен човек много зависи от неговото психично здраве и нагласа.
...
Peace Peace Peace

Моето изродче /както го бях кръстила  Mr. Green/ се оказа хемангиом, е, изрязаха го, че с него живот не беше... Момичета, ходете на прегледи, много са важни!  Peace
Виж целия пост
# 156
аз се сетих да пиша  Mr. Greenот лятото... ooooh!
мацки няма нищо страшно ако отидете при специалист със съвременна апаратура - в Токуда има такава (може и на други места да има в Токуда знам от опит Peace)

не следя темата
Виж целия пост
# 157
От това което прочетох разбирам, че издадените бенки, не са опасни, при всички случай ли е така или не? Аз имам много бенки, особенно по гърба и са с най- различна големина и форма. Не зная дали има наследственост при бенките, но аз имам подобни с родствениците ми. Преди няколко дни започна да ме боли много една бенка на гърба и мъжа ми установи, че е от сутиена ми. И преди ми се е случвало да я усещам тази бенка, но никога не съм и обръщала внимание.  Имам една бенка на крака си, която съм разранявала преди с ножчета, но не ми е правила проблеми, всеки път си зарастваше. Естествено след като изчетах темата и аз непременно си поставям за задача да отида на лекар. Имам няколко въпроса, които ще задам тук, защото когато човек не е запознат с дадена материя има доста странни идеи. Пишете по подробно за това, което са ви казали по прегледите, защото е много полезно като информация, най- малкото, за да сме подготвени и да питаме по смислени въпроси специалистите. Прегледите ви за бенките по цялото тяло ли са или за определена зона, която ви притеснява? Има ли някой бенка тъмна, не много с липса на пигментация около нея? Ще съм благодарна и на тези, които са си премахнали бенки да опишат от естетична гледна точка, какви белези остават точно и дали има значение от самия шев? Аз със сигурност, когато отида ще ми кажат поне за няколко бенки, че са за премахване, мислите ли, че това трябва да се направи непременно има ли и някакви доводи, които са против и винаги ли при злокачествени образования има промяна във формата и достатъчно ли е наблюдението им, за да се предотвратят последиците? Много полезна тема. благодаря ви
Виж целия пост
# 158
По добре да я няма , отколкото да е там...................аз махнах преди 2г. поне 10-ина и сега че чувставам по добре. Отидох на 2 пъти и ми ги махнаха с лазер, бяха релефни.
Виж целия пост
# 159
Zdraveite,imam benka na liceto ot malak.Golqma i izpuknala e.uj mi bilo 4ara....kakto i da e.Naskoro zabelqzah 4e e poduta i za4ervena otstrani.sled tova se poqvi bqla to4ka s 4erno vruh4e.Kogato se spuka ima6e gnoi i kruv.mn se izpla6ih i neznam kakvo da pravq.pove4eto lekari samo za da me poglednat 6te mi izkat pari a sum student e ne gi pritejavam v izobilie. Sad skypa mi e vazo_89 ,koito moje da mi pomogne da pi6e. BLAGODARQ PREDVARITELNO   Simple Smile
Виж целия пост
# 160
Най-вероятно ти е излязла пъпка точно там, където ти е бенката. Няма страшно. Не можеш ли да вземеш направление от личния си лекар, за да не плащаш за прегледа?
Виж целия пост
# 161
От моя опит с бенките ще кажа:
1.По-добре рано и бързо да се диагностицира при специалист(имена има споменати в много от темите);
2.Ако се наложи да се маха-махнете я,не си играйте със здравето;
3.При мен в Александровска направлението не свърши работа-прегледа си беше 50 лв,операцията 140.Не съм сигурна в Токуда как беше по този въпрос;
4.Не рискувайте сами да определяте дали е опасна или не и да ходите на лазер.В повечето козметични центрове се правят такива премахвания,но там не правят хистологично изследване на бенката после.А именно това е най-важното.

И един въпрос:има ли някой който си е махал и после се е мазал с нещо за белега?Аз мажа с контратубекс,но няма промяна..

Дано съм помогнала на някой,ако ви трябват координати на доц.Балабанова(Александровска болница),която се води добре специалистка и аз лично съм доволна да пише на лични.И за всякакви други въпроси разбира се.Но не чакайте!Моята беше на гърба,точно под сутиена..20 години не ми дадоха да я пипам,защото я имали всички момичета в рода от страната на майка ми..да ама 5 години носене на сутиени и бански с метални закопчалки ме мъчеше..накрая не издържах и взех самосиндикално решение да я махна.Операцията не е приятна,но със сигурност не е болка за умиране..а и все пак става въпрос за здравето ни Simple Smile
Виж целия пост
# 162
ami i az se nadqvam da e pupka.Dnes sled obqd 6te hodq do li4nata za napravlenie.
Aaa 50 lv.samo za pregled!!! tiq sa nenormalni  Confused
Виж целия пост
# 163
...
3.При мен в Александровска направлението не свърши работа-прегледа си беше 50 лв,операцията 140.Не съм сигурна в Токуда как беше по този въпрос; ...

В Токуда - минах с направлението само за прегледа, но трябваше да чакам 3 седмици, а си беше мъка - втори път бих платила и 30-те лева за преглед, защото така ще получиш час още за следващия ден. Иначе махането на бенката излиза 197 лв. /или 194/, най-интересното е, че във фактурата има и включени 2 нощувки по 30 лв, като престоя ми там беше не повече от 1 час. Хистологията също е включена в тази цена.
Виж целия пост
# 164
Относно направлението в Токуда аз това го разбрах доста след моя преглед..Но аз отидох с болки и зачервяване и не ми се искаше да чакам,затова и предпочетох да си платя,но да съм сигурна..На мен бележка не са ми издавали-след операцията майка ми отиде да плати и каза,че я дръпнали в една стаичка по на скришно да плати  Tired
Виж целия пост
# 165
По добре да я няма , отколкото да е там...................аз махнах преди 2г. поне 10-ина и сега че чувставам по добре. Отидох на 2 пъти и ми ги махнаха с лазер, бяха релефни.
РеаНора би ли споделила къде ти ги махнаха с лазер?  Hug
Аз имам една огромна и още се подмотвам Embarassed За бой съм Crazy Мисля да я махна с лазер, че е релефна Thinking
Виж целия пост
# 166
Има ли смисъл изобщо да се вземат направления за Токуда или за друго място, след като май се плаща за всичко, въпреки осигуровката.
Д-р Попова в момента приема само в Токуда, временно няма да приема в частния си кабинет. Има и платен прием, но пак е там.
Виж целия пост
# 167
Има ли смисъл изобщо да се вземат направления за Токуда или за друго място, след като май се плаща за всичко, въпреки осигуровката.
Д-р Попова в момента приема само в Токуда, временно няма да приема в частния си кабинет. Има и платен прием, но пак е там.

Зависи - ако ти е спешно май по-добре без направление... защото С такова ще чакаш около 2 седмици за преглед; ако си БЕЗ може да ти запишат час буквално за следващия ден... а и да ти кажа май 'хубавите' неща които д-рката ми наговори се дължаха на факта, че съм с направление... каквото и да решиш ти желая успех!  Peace
Виж целия пост
# 168
Ходих без направление защото беше спешно, дадоха ми час веднага за същия ден и си свърших работа, много съм доволна. За 30лв. преглед не си заслужава да вися по опашки и да се занимавам с касата.
Виж целия пост
# 169
Здравейте!Имам една кафява,не много голяма,изпъкнала бенка,която е на врата ми.Преди няколко дни както си стоя усетих лека болка около нея.Като я погледнах в огледалото видях,че съвсем малко се е отлепила в края.Бенката не кърви само ме боли около нея и е малко зачервено мястото,където се е отлепила.Какво да правя?
Виж целия пост
# 170
Иди на лекар. Аз преди месец се оперирах в Областният онкодиспансер, до 5 та градска болница. Много съм доволна. При мен бемката беше много малка, почти прозрачна. За няколко дена стана огромна и черна, започна да кърви. Приеха ме за преглед веднага и ме оперираха на следващият ден. Не съм плащала нищо, там ми направиха всички изследвания. Взех си талон номер 7 от личната лекарка.
И аз се бях замислила за махане с лазер, но при мен се оказа че най добре е да се изреже. Резултата при мен беше доброкачествен хемангиом.
Виж целия пост
# 171
Някой има ли координати или телефони на
доктор Радослав Мангалджиев? Той е онко-
дерматолог и преди 6 години работеше в
29-та поликлиника в София. Благодарна съм
за всяка информация. Hug
Виж целия пост
# 172
Bebo4ka мн късно ти отговарям, но не бях влизала в тази тема от мн време. Аз съм от Варна, махах бенки с лазер при д-р Томов - младши.
Преди 3 месеца махах бенка от лицето , главата и на гърба - оперативно в онкологичният диспансер в Аспарухово при д-р Белинов. Това е най-добрият вариянт защото материяла се дава за изследване , а лазера я стопява и нищо не отива за изследване или поне при мен беше така.
Според мен и не само, по добре да я няма бенката отколкото да стой там и да създава проблеми.
Виж целия пост
# 173
Здравейте, момичета!
Искам да попитам дали в темата става дума за д-р Попова от Токуда? Тази, която е махнала бенките на Дани, д-р Людмила Попова ли е?

Ето и екипът на болницата. Моля да ми споделите:

http://www.tokudabolnica.bg/show_page.aspx?key=departments&d … =11&dKey=Team

Предварително благодаря!!!   bouquet
Виж целия пост
# 174
Здравейте, момичета!
Искам да попитам дали в темата става дума за д-р Попова от Токуда? Тази, която е махнала бенките на Дани, д-р Людмила Попова ли е?

Ето и екипът на болницата. Моля да ми споделите:

http://www.tokudabolnica.bg/show_page.aspx?key=departments&d … =11&dKey=Team

Предварително благодаря!!!   bouquet

Точно д-р Люси Попова от Токуда махна и моята 'бенка' - за повече информация ако искаш виж мненията ми за тази манипулация. Успех!
Виж целия пост
# 175
Извинявам се за спама, изкам да пратя нещо на ЛС
на Рени, но кутията й е пълна. Рени, изчисти я, моля те.
Виж целия пост
# 176
Ще повдигна пак темата,защото и аз като повечето тук имам същия проблем,имам много бенки големи и кафяви,но 2 от тях ме наболяват и са прокървявали,много се тревожа и много ме е страх ,като чета какви опасни неща може да предизвика една бенка направо изпадам в паника и за това реших да отида на лекар (най на края)да  ми ги види,аз съм от Ст.Загора,но съм омъжена в Сливен,за това и реших да отида на преглед в Ст.Загора щото се съмнявам изобщо тука в Сливен да има онкодерматолог,а пък и да има мисля че там ще са по добри специалисти от тук.Вече имам и запазен час за четвъртак в онкодеспансера,много се страхувам и се моля всичко да е наред  Praynig ако ,някой иска да сподели нещо по темата или има впечатления от някой доктор в СТ.Загора,моля да ми пише. bowuu
Виж целия пост
# 177
На страха очите са големи. Не се страхувай, стискам ти палци,  всичко е наред. Hug Peace
Виж целия пост
# 178
На страха очите са големи. Не се страхувай, стискам ти палци,  всичко е наред. Hug Peace
Много ти благодаря   bouquet,аз също се моля всичко да е наред,като мине прегледа ще споделя какво са ми казали.
Виж целия пост
# 179
Добре, защото съм стиснала и палците на краката. Joy Peace Peace Peace
Виж целия пост
# 180
Днес ,минах прегледа при дерматоложката,и в най смелите си очаквания не предполагах точно това.Каза ми че няма нищо обезпокояващо всичко е нормално и наред и даже не е наложително да се махат,освен ако аз не реша от естетическа гледна точка.Не мога да ви опиша колко много се зарадвах,и какъв товар ми падна от плещите.За това трябва първо човек да се посаветва със специалист,а не да си прави прибързани заключения (като мен).  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 181
На страха очите са големи. Не се страхувай, стискам ти палци,  всичко е наред. Hug Peace

Какво ти каза кака ти, а? Пускам палците Joy Много се радвам за теб.
Наблюдавай бенката за всякакви промени превантивно.   love001
Виж целия пост
# 182
А някой да е ходил при проф. Пейчева от София - онкодерамотолог? Питам, защото ми я препоръчаха, а не знам добра ли е или не.
Виж целия пост
# 183
На страха очите са големи. Не се страхувай, стискам ти палци,  всичко е наред. Hug Peace

Какво ти каза кака ти, а? Пускам палците Joy Много се радвам за теб.
Наблюдавай бенката за всякакви промени превантивно.   love001
Много ти благодаря   bouquet  bouquet за подкрепата.Да разбира се че ще ги наблюдавам,благодаря ти още веднъж како  Laughing
 Heart Eyes Hug
Виж целия пост
# 184
Аз махнах моята бенка. Всъщност, оказа се папилома, но огромна и на адски неудобно място.
Ходих в онкодиспансера, където ми бяха записали час при проф. Пейчева. Изключителна професионалистка. Махна ми я с електрокоагулатор. Много внимателна жена, много любезно и човешко отношение, евала. През цялото време ме питаше как се чувствам, дали не ми некомфорно. Много съм доволна. След като ми я изгори с електрокоагулатора, ми остана нещо като коричка, която се обели в рамките на една седмица.
Виж целия пост
# 185
Хайде и аз тук  Confused

Веднага след Нова година ще махам три бенки, оперативно обаче, с лазер не ставало, че едната е много съмнителна.
Насочила съм се към пластичен хирург, защото едната от въпросните бенки е на лицето и ми се иска да е приличен белега.

Интересува ме как минава интервенцията и колко време се усещат болки след това?
Предлагат ми и болнични една седмица поне, да се възползвам ли? Т.е. наистина ли ще се чувствам некомфортно, ще ме боли и ще трябва да стоя вкъщи?
И за колко време излиза хистологията след това?

Много станаха въпросите... благодаря на всички предварително!
Виж целия пост
# 186
bim_bam спокойно, не е никак страшно и гадно.........аз също махах оперативно на лицето, главата и гърба, но нито ме боля, нито нищо. Останах си у дома около 1седмица, заради бенките на лицето и главата, защото не трябваше да се къпя и си представи как бях в косата 1 седмица без баня  Mr. Green
Иначе няма да усетиш нищо, кой знае кво : осеща се нещо като боцкане като се впръска ледокайна или там с каквото ще е упойката, и после изтръпване на местата който ще са оперирани, но болка - категорично НЕ!! Успех, ако искаш др. въпроси - пиши.
Виж целия пост
# 187
 Hug

Благодаря!

И аз мисля поне седмица да си остана вкъщи, поради същите описани от теб причини.
Ако се сетя още нещо - ще питам.
Виж целия пост
# 188
Здравейте, повдигам темата нагоре!
Днес бях първо в Медицинска академия за една бенка, която ме притеснява - расте и за една година ме е боляла около 3-4 пъти. Имам и други, които са големи, но те не растат, все такива са си. Там ме прегледа доктор Грънчарова, не останах особено впечатлена, не че искам кой знае какво внимание, но тя дори не направи преглед с лупа. След което решихме със съпруга ми да отидем до Токуда. Понеже вече бях използвала направлението за МА, тук бях за платен прием и ми дадох веднага час. Попаднах на д-р Попова, която сте обсъждали в темата. Прегледа бенките с лупа /забравих само 2, които са под мишницата да покажа и сега ще има да ги мисля и тях.../ и каза че абсолютно всички са доброкачествени. Тази за която ми беше претеснението е на лошо място и ще я махнем към края на месеца. Останах изключително доволна от д-р Попова - внимателна, предразполага те, въобще страхотен човек.

Някой може ли да каже колко трае процедурата по отстраняване на бенките и ако е повече от една пак ли с местна упойка се прави?

Благодаря предварително!   bouquet
Виж целия пост
# 189
бебка , а колко ти струваше прегледа про д-р Попова?
Виж целия пост
# 190
Няма страшно.Почти съм си отлепяла голяма бенка,после от само себе си се захвана и стана по-светла.Тече почти черна кръв.А на позната и падна от самосебе си от лицето доста голяма и повече не се е появявала-стои само едва забележимо розово петънце. Simple Smile
Виж целия пост
# 191
бебка , а колко ти струваше прегледа про д-р Попова?
Не съм бебка, но ще ти отговоря - свободния прием струва 30лв.и се плаща на касата Peace Работят и със НЗОК  с направления също, тогава плащаш само потребителската такса.
Виж целия пост
# 192
бебка , а колко ти струваше прегледа про д-р Попова?
Извинявам се, че така късно, но сега пак погледнах темата.
Прегледа беше 35 лв.
Бенката я махнахме на 17.02. Сега на 1-ви март чакам резултата от биопсията, надявам се да няма нищо притеснително  Praynig
Виж целия пост
# 193
Здравейте  Simple Smile
А аз искам да попитам за добър специалист в Пловдив, ако знаете.
Виж целия пост
# 194
Здравейте  Simple Smile
А аз искам да попитам за добър специалист в Пловдив, ако знаете.

Търсиш дерматолог за преглед или направо хирург за премахване на бенки?
Виж целия пост
# 195
бебка , а колко ти струваше прегледа про д-р Попова?
Не съм бебка, но ще ти отговоря - свободния прием струва 30лв.и се плаща на касата Peace Работят и със НЗОК  с направления също, тогава плащаш само потребителската такса.

мерси, а час по телефона ли си записваш или на място?
Виж целия пост
# 196
Здравейте. Аз съм нова във форума и внимателно изчетох всички мнения по въпроса.Да споделя и моя проблем.Синът ми е на 18 години и на главата има не много голяма бенка.Преди 10 дни с гребена я закачил и тя се наду.Отидохме на дерматолог , който изписа силен антибиотик и компреси с ихтиол и калиев перманганат.Изтече гной,сега е почти с нормалните си размери и е спокойна, но аз мисля дали все пак да не го заведа и до София при специалист.Чета много за доктор Попова, та ако може да ми кажете как става записването и на какви телефони.Аз съм от Монтана.
Някой имал ли е подобен проблем все пак?
Виж целия пост
# 197
бебка , а колко ти струваше прегледа про д-р Попова?
Не съм бебка, но ще ти отговоря - свободния прием струва 30лв.и се плаща на касата Peace Работят и със НЗОК  с направления също, тогава плащаш само потребителската такса.

мерси, а час по телефона ли си записваш или на място?
По телефона  Peace.
....Чета много за доктор Попова, та ако може да ми кажете как става записването и на какви телефони.
...
http://www.tokudabolnica.bg/ - телефоните на Токуда - ако решиш да го заведеш при Попова.
Виж целия пост
# 198
някой знае ли дали може да се запише час при  д-р Попова за почивен ден - събота или неделя
Виж целия пост
# 199
И аз искам да попитам същото-ако знае някой за събота и неделя може ли час и къде?Дали има частен кабинет ако не може в "Токуда"? newsm78
Виж целия пост
# 200
Някой знае ли точно къде се намира частния кабинет на  д-р Красимир Киров, понеже ние ходихме в онкологията но там трудно се влиза при него в отделението, а там никой не ни обърна внимание.
Ако някой може да ни помогне с адрес или телефон, може да ми пише на ЛС
Виж целия пост
# 201
Здравейте, може ли да ми препоръчате къде в Пловдив могат да се премахнат бенки, за предпочитане от лекар, не от лечител или козметично студио ! Rolling Eyes
Виж целия пост
# 202
За Пловдив - отиваш с направление от джипито в Кожния кабинет към Онкодиспансера. Там преглеждат онко - дерматолози /препоръчвам ти д-р Веселина Йорданова/ и ако преценят, че бенките трябва да се махнат, ти записват час и те насочват към хирурзите на горния етаж. Там най - добре е да търсиш д-р Ваня Балева, тя е специализирала и пластика и работи страхотно. Пролетта си махнах две бенки там, не са ми искали нито лев, всичко минава по каса.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия