БИРЕНА МАЯ ИЛИ ФОЛИЕВА КИСЕЛИНА???

  • 2 787
  • 11
Здравейте, момичета! От няколко месеца бебеправим със скъпия и аз редовно си пия ФК. Но от един месец насам старите ми проблеми с акнето започнаха да се изострят, та затова започнах да си пия бирената мая. В една таблетка от нея се съдържа 1 мгр. ФК (освен другите витамини). Дозата ми е 6 таблетки на ден БМ, които съдържат съответно 6 мгр. ФК общо. И се чудя дали маята ми е достаъчна да си набавя ФК за деня или и отделно да приемам ФК??? Споделета???
Виж целия пост
# 1
 Rolling Eyes Rolling EyesИли дали пък тези 6 милиграма ФК (от бирената мая) + отелно 0,4 от Неофолика не са ми в повечко за деня???Чудя се??? Rolling Eyes Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Мисля си, че тези 6 мг от бирената мая са ти достатъчни и няма нужда да приемаш отделно фолиева, но най- добре, ако можеш да се консултираш с док  Peace
Или питай в аптеката, те би трябвало да ти отговорят.
Виж целия пост
# 3
А ти пита ли док, дали можеш да пиеш бирена мая като сте в бебеправене? Аз си спомням, че моята гинеколожка не ми даваше да пия каквито и да е изкуствени витамини или други от рода до 12 г.с. от бременността, с изкл. на фолиевата к.
Виж целия пост
# 4
Защо пиете бирена мая? Какво се лекува с нея?
Виж целия пост
# 5
Тя съдържа много витамини - главно от група В, аминокоселини, минерали.
Аз например съм я пила заради цистеина /аминокиселина/- при косопад.
Иначе има  тонизиращо и общоукрепващо действие,  подобрява обменните процеси.  Действа много добре на нервите  Wink
 Бирена мая
Виж целия пост
# 6
Мерси Денис. Щом е за нервите май става за мен Wink
Виж целия пост
# 7
 И аз имам едно въпросче относно ФК:
 Направих си два теста за бременност и са положителни, а до момента са минали 2 седмици от закъснението на цикъла ми, но часа ми за преглед е чак на 29.11. От всичко прочетено за фолиевата к-на си вадя извода, че трябва да я пия по 0,4мг на ден и е добре да започна от момента, в който разбера, че ще имам бебе. Grinning Но мога ли да я започна без лекарско предписание? Или е по-добре да изчакам да ми го предпише специалист?
Виж целия пост
# 8
Да може да я започнеш без лекарско предписание.По 0,4 мг дневно.Сега са пуснали една нова, която е по-добра /без странични ефекти - усвоява се направо/ Неофолик-Мета , вземи си от нея. Един блистер е около 3 лв.
Честито и лека бременност!  bouquet
Виж целия пост
# 9
Аз мисля и съм почти 100% сигурна, че бъркаш дозите фолиева, които цитираш.
Според мен в 6 хапчета бирена мая не се съдържат 6 мг фолиева, както пишеш, а 6 микрограма фолиева, което е нищожно количество.
Дневната профилактика с фолиева трябва да бъде 0.4 мг или 400 микрограма, които получаваш с отделен прием.
Значи ако добавиш 6 микрограма от бирената мая към обичайната ти доза от 400 мкг, това няма да има никакъв допълнителен ефект почти, а за предозиране изобщо не може да се говори.
Виж целия пост
# 10
 Благодаря denis_dHug
 Тази, която ми дадоха в аптеката (понеже не търсих нещо определено) е Folacid. Съдържа 100 таблетки по 0,400мг, а цената й е 3,78. Надявам се да нямам проблеми с нея, но ако се появят ще я сменя! Wink
Виж целия пост
# 11
JanetaGP, не се притеснявай, не вярвам да имаш проблеми с  FOLACID. Аз я вземам вече почти 4 месеца. На мен точно тази ми препоръча лекарката ми и аптекарката също. Късмет и успехти желая Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия