Каква заплата очаквате...

  • 6 284
  • 22
Моментът за смяна на работата назря и темата ми е по-скоро запитване към HR-ите, които пишат във форума, защото  съм забравила общо взето какво беше по интервютата.  Mr. Green Чета, чета из нета какво ли не свързано с държанието на кандидата по време на интервюто и се дивя на въпросите, които ЧР-тата задават. Напълно ми е ясно, че повечето от задаваните въпроси са стандартни и копирани от книги и сайтове, но въпреки това искам да получа информация точно за въпросчетата от типа: "Как се виждате след 5 години?" и "Каква заплата очаквате да получите?" и т.н.  Въпроси, относно естеството на работата ми не ме притесняват, но на въпросчетата от гореспоменатия тип наистина не знам какъв отговор бих дала. Общо взето ме интересува всичко, което е необходимо за едно успешно интервю.
Виж целия пост
# 1
Съпричастна съм с теб. Задавам си същите въпроси, на които нямам отговор. Ще следя темата
Виж целия пост
# 2
На въпроса за заплатата не бих казала цифра. Бих отговорила с нещо като: "адекватна" или "достойна". Ако много ме притискат да кажа наистина някаква сума в лева, бих обявила нещо там като добавя "бруто". Да не си правят илюзии, че ще те осигуряват на минимална, както е широко разпространено навред.
За след 5 години - не знам. Зависи за каква работа кандидатстваш.
Виж целия пост
# 3
Отговаряла съм  - адекватна на това, което се изисква да правя. Друг е въпросът, че на мястото, което си харесах и на което работя не са ме питали подобни глупости. Както и на останалите други места, които изглеждаха хубави и сериозни Peace
Виж целия пост
# 4
Ами има си обяснение на голяма част от въпросите, които се задават по време на интервюта. Въпросът е, че твърде често те се задават малко наизуст, или лишени от контекста, и звучат изкуствени или несвързани с позицията или компанията.
Най-общо казано, ако някой попита "Как се виждате след 5 години?", най-вероятно се опитва да разбере доколко последователна и целенасочена си в интереса си към съответната област, и дали мотивацията ти е дългосрочна. По въпроса за заплатата, вероятно въпроса "Каква заплата очаквате да получите?", има за цел да разбере именно това - какви са условията, за които очакваш да работиш. Аз бих задала този въпрос за да видя доколко очакванията на кандидата отговарят на бюджета ми (колкото и да е удачен, може да не мога да си го позволя), а също и доколко реалистична е преценката на човека за онова, което знае и може.
Виж целия пост
# 5
Защо не потърсиш в нет-а. Има два типа интервю-traditional и structured or behavioral. Големите компании -почи всички правят второто. Малките компании са за първото и този тип въпроси са за традиционно интервю. Има много примери как да отговориш... Пиша общо но след като е дошъл момента за смяна на работа би трябвало да си наясно че ще те питат колко си вземала на предишната работа ( в апликацията има почти винаги такъв въпрос) и освен ако не сменяш тотално в друга насока сегашната ти заплата ще е основа.

ето един пример
http://www.hr.state.az.us/Staffingandrecruitment/structuredbehav … ralinterviews.htm
Виж целия пост
# 6
На въпроса каква заплата очаквате си отговарям с точната цифра , която очаквам.И без това работодателите така са изнагляли да не коментират заплатата по време на интервюто , като че ли парите са ей така между другото , и може и да те наемат без да разбереш до края на първия месец за колко ще работиш.Това ми е болна тема да ви кажа. Казвам си цифрата ясно , да си мислят каквото искат
Виж целия пост
# 7
Моментът за смяна на работата назря и темата ми е по-скоро запитване към HR-ите, които пишат във форума, защото  съм забравила общо взето какво беше по интервютата.  Mr. Green Чета, чета из нета какво ли не свързано с държанието на кандидата по време на интервюто и се дивя на въпросите, които ЧР-тата задават. Напълно ми е ясно, че повечето от задаваните въпроси са стандартни и копирани от книги и сайтове, но въпреки това искам да получа информация точно за въпросчетата от типа: "Как се виждате след 5 години?" и "Каква заплата очаквате да получите?" и т.н.  Въпроси, относно естеството на работата ми не ме притесняват, но на въпросчетата от гореспоменатия тип наистина не знам какъв отговор бих дала. Общо взето ме интересува всичко, което е необходимо за едно успешно интервю.

Здравей мила, аз вече станах спец по интервютата, имам предвид, че непрекъснато съм на интервюта и това, което разбрах е, че всички задават различни въпроси като най-често срещан е "защо искате да работите точно това и точно в нашата организация?'', "под каква заплата не бихте работили?'', "кой е основен мотивиращ фактор за Вас?'' и др подобни. Някои питат точно неща свързани с конкретната длъжност, други- искат да проверят общата ти култура. Един мой преподавател от университета беше казал, че най-голямата грешка е да отидеш на интервю неподготвен, т.е. без да си запознат с фирмата в която кандидатстваш-история, собственици, награди и др.
Виж целия пост
# 8
В бившата ми вече фирма въпроса за заплатата го тълкуваха като самопреценка колко се оценяваш. Така ми обясни човек водещ интервютата много след като постъпих на работа. Там аз и други колеги като постъпвахме казвахме твърда сума. Аз си получавах моята, но един от колегите - не. Така, че разучаваш първо в бранша как вървят заплатите (ако можеш) и си казваш твърдо. И настояваш да се договорите, а не да увъртат. Колкото по-демонстрираш самочувствие, толкова по- добре за теб. УСПЕХ!
Виж целия пост
# 9
И още нещо винаги отговаряй точно на въпросите без да увърташ. Ако заплатата, която ти дават не те удовлетворява кажи си го и се аргументирай. И ако не знаеш нещо по добре си признай отколкото да си смъчиш отговора от пръстите. Най-важното бъди спокойна, уверена и се дръж като победител. УСПЕХ!
Виж целия пост
# 10
Отговаряла съм  - адекватна на това, което се изисква да правя. Друг е въпросът, че на мястото, което си харесах и на което работя не са ме питали подобни глупости. Както и на останалите други места, които изглеждаха хубави и сериозни Peace

На настоящата ми работа също не са ме питали, но в повечето големи фирми ези въпроси са честа практика.


Един мой преподавател от университета беше казал, че най-голямата грешка е да отидеш на интервю неподготвен, т.е. без да си запознат с фирмата в която кандидатстваш-история, собственици, награди и др.

Е, това е ясно. Още повече, че един от задаваните въпроси е "Какво знаете за нас?"
Пуснах темата, за да споделя, а и да понауча малко от чуждия опит.
Виж целия пост
# 11
Аз тези дни се разсипах от интервюта и май имам доста опит...

Като ме питат колко очаквам казвам конкретна сума. Тя общо взето варира в зависимост от фирмата, в която съм на интервю. Следвам и съветите на ЧР съфорумките, че трябва да говоря 80% от времето и да се държа самоуверено.

Сега проблемът е, че не мога да реша в коя фирма да отида да работя... Simple Smile
Успех и на другите, кандидатстващи за работа...
Виж целия пост
# 12
И аз съм горе-долу в същата позиция. Скоро бях на интервю и категорично отказвах да се ангажирам с цифра. Но в един момент HR момичето ми го каза много ясно - ако се проведат още няколко интервюта с мен и накрая се стигне до подписване на договор и аз съм назначена на заплата, която ама изобщо не ме удовлетворява и не бих започнала работа...тогава какво? Спред мен, ако парите имат значение при започването на някаква работа (казвам го, защото съм работила и буквално без пари), то най-добре е да кажеш конкретна сума. От познати и колеги винаги можеш да се ориентираш как вървят заплатите в бранша или дори в конкретни по-големи компании.
Виж целия пост
# 13
Ако на въпроса "Каква аплата очаквате?" отговорите "Адекватна на еди-какво си", т.е. избегнете конкретен отговор, за интервюиращия е ясно ,че внимавате да не се минете, като кажете сума, а се окаже, че могат да ви дадат и повече или да не би да не ви вземат на работа, ако кажете по-висока заплата, от тази, която са били готови да ви предложат.

В този дух имаме един бисер в нашата фирма. На едно интервю една мацка каза на шефа ми, че очаква да взема чисти 800 лева и понеже всичко това беше на фона на цялото интервю, в което стана ясно, че тя е студентка, без никакъв опит, без език, без компютърна грамонтност (кандидатстваше за асистент на един мениджър), шефът ми я попита първо, защо си прави такава оценка и тя каза, че понеже е от Пловдив и ще трябва да си наеме квартира в София и да си плаща режийните. Та той заключи "Като те вземат някъде на работа при твоите условия, би ли ми се обадила - бих искал и аз да се пробвам за някоя длъжност."
Виж целия пост
# 14
http://forum.alteragate.net/viewtopic.php?t=848
 Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия