Бременност и грип!

  • 699
  • 13
Здравейте момичета,вече втори ден ме мъчи грип или по точно хрема,която наистина е много неприятна.Лекувам се само с чайове,капки за нос и парацетамол.Искам да попитам дали има някакво ограничение за Парацетамола,защото аз го пия през 4 часа както е написано,но незнам дали това не е много за мен?Благодаря ви предварително и ще съм много щастлива ако дадете някой съвет за тая хрема. Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Вземи си Осцилококцинум, то е хомеопатично.Аз лично капки за нос не съм ползвала, според мен всички са противопоказни, разрешава се само Стеримар.Истината е обаче, че само Парацетамола  ще ти помогне, но трябва да го пиеш по-рядко.Често ми се вижда да ти кажа.Докато кърмех пих Панадол рапид, нали знаеш, че е на основата на Парацетамола.Пила съм го най-най-малко през 6 часа.Внимавай с тези хапчета!Бързо оздравяване!
Виж целия пост
# 2
Повечето капрки за нос са противопоказни, парацетамол аз лично бих пила само в много краен случай с висока Т. Най-добре се консултирай с джипито си или карай на хомеопатия.
Виж целия пост
# 3
Повечето капрки за нос са противопоказни, парацетамол аз лично бих пила само в много краен случай с висока Т. Най-добре се консултирай с джипито си или карай на хомеопатия.
Да, аз за това казвам Осцилококцинум.Наистина се консултирай, особено за капките.
Виж целия пост
# 4
Да, също съм чувала, че не е хубаво капки за нос.
И аз бих прибегнала към хомеопатия.
Виж целия пост
# 5
Повечето капрки за нос са противопоказни, парацетамол аз лично бих пила само в много краен случай с висока Т. Най-добре се консултирай с джипито си или карай на хомеопатия.
Да, аз за това казвам Осцилококцинум.Наистина се консултирай, особено за капките.
КОНСУЛТИРАЙ СЕ! Моята лична ми се накара за всичко. което бях нагултала... Embarassed
Виж целия пост
# 6
Мерси много момичета за съветите,а относно капките тука в Чехия не са ми ги забранили,но на мен така ми е запушен носа,че не мога да дишам,а да не говорим за спането.
Виж целия пост
# 7
Rositsa 1983,аз също съм бременна и съм с гнойна ангина и въпреки това капки за носа не посмяха да ми изпишат а се лекувам с хомеопатичен сироп и ефизол. Мъка е но какво да ти кажа smile3503 smile3503 smile3503
Виж целия пост
# 8
Има едно лекарство Bioparox за пръскане в носа и гърлото, на което пише, че може да се ползва от бременни и кърмачки (съдържа локален антибиотик). На мен ми помогна при доста тежка хрема и кашлица, имах начален бронхит.

А за парацетамола знам, че най-много може по три на ден, но това не го знам от лекар, та не е ясно дали е вярно.
Виж целия пост
# 9
Аз точно вчера бях до лекаря защото и при мен започва хрема. Каза ми, че мога да пръскам Тантум Верде в гърлото, за смучене- Прополис или Ефизол, в крайни случай за през нощта ми позволи Ксилометазолин. Аз преди време бях питала и в Шейново за капките- казаха, че няма проблем да се слагат. Разбира се, аз ще ги ползвам в краен случай, засега пръскам Стеримар- пак по предписание на личната. Желая ти бързо да се оправяш.
Виж целия пост
# 10
Аз точно вчера бях до лекаря защото и при мен започва хрема. Каза ми, че мога да пръскам Тантум Верде в гърлото, за смучене- Прополис или Ефизол, в крайни случай за през нощта ми позволи Ксилометазолин. Аз преди време бях питала и в Шейново за капките- казаха, че няма проблем да се слагат. Разбира се, аз ще ги ползвам в краен случай, засега пръскам Стеримар- пак по предписание на личната. Желая ти бързо да се оправяш.
Cvetelinka мерси много миличка,успокои ме малко за капките,аз си слагам само сутрин и вечер,защото се наплаших,че са вредни,но така или иначе съм си слагала 2 дена Ксилометазолин,надявам се скоро да ми отшуми и най-много се радвам,че не вдигнах температура,защото незнам какво щях да правя Sad
Виж целия пост
# 11
За отпушване, можеш да ги слагаш само веднъж на ден и по 1 капка в ноздра, за да е минимално количеството. Така, хем ще можеш да дишаш през нощта, хем няма да прекаляваш с капките. Аз ще видя до къде ще я докарам с тези съвети де, щото и на мен като ми се запуши плътно носа и става страшно...
Да се оправяш бързо!
Виж целия пост
# 12
Аз до преди три дни го бях закъсала по същия начин. Събудих се със затапен нос и нищо не можеше да ми помогне, примирих се и до сутринта дишах през устата.
Купих си спрей за нос, който е хомеопатичен, пише си, че не е противопоказен при бременност и кърмене. Казва се "Еуфорбиум композиум" и при мен подейства за два дни. А за парацетамола повече от три на ден не е препоръчително! Чайчета, мед, лимони и витамин С, но и с него трябва да се внимава и да не се прекалява.
Виж целия пост
# 13
Можеш да пиеш хомеопатични лекарства. По време на бременността ми ми изписаха осцелококциум и ми помогна.
Стискам палци всичко да е наред Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия