Бременност и киста - 8 см ?

  • 941
  • 6
Ще Ви помоля ако имате малко по- вече информация по проблема, моля да ми пишете. Става въпрос за най- близката ми приятелка - след 6 месеца опити за забременяване - сега е бременна - в 8г.с Днес ходихме на генеколог - установи се бремеността - има и сърдечни тонове- но има и киста, която е 8 см. Каза и че трябва да се следи - след две седмици е отново на преглед - но плодът е и по- малък от нормалното - 7см.
Виж целия пост
# 1
Първо трябва да се разбере каква е кистата, защото има такиви , които в хода на бременността изчезват/търпят обратно развитие/.
Колкото до плода,често се случва в началото на бременността размерите му да не отговярат на седмиците /на брем-та/, но по-късно нещата се оправят - ембриона 'наваксва'.
Пожелавам на приятелката ти да няма сериозни проблеми и да си роди едно здраво  и красиво бебче. Grinning
Виж целия пост
# 2
По-добре е след една седмица да отиде пак на преглед. Понякога кистите по време на бременност претърпяват обратно развитие, понякога остават на същия размер, понякога се налага операция за премахването им.
Виж целия пост
# 3
Ще Ви помоля ако имате малко по- вече информация по проблема, моля да ми пишете. Става въпрос за най- близката ми приятелка - след 6 месеца опити за забременяване - сега е бременна - в 8г.с Днес ходихме на генеколог - установи се бремеността - има и сърдечни тонове- но има и киста, която е 8 см. Каза и че трябва да се следи - след две седмици е отново на преглед - но плодът е и по- малък от нормалното - 7см.

Нещо не разбрах - в 8 г.с. няма как плодът да е с размери 7 см  Shocked Аз в 9 г.с. го видях 2 см и си отговаря точно на термина.
Иначе кистата наистина трябва да се следи. Аз съм с малка миома и също ще бъда на интензивна ЖК.
Виж целия пост
# 4
Нещо не разбрах - в 8 г.с. няма как плодът да е с размери 7 см  Shocked Аз в 9 г.с. го видях 2 см и си отговаря точно на термина.
Иначе кистата наистина трябва да се следи. Аз съм с малка миома и също ще бъда на интензивна ЖК.
Правилно svetli, аз пък  за това не се замислих. ooooh!
в 8 г.с -  средно 5,7 см /5,3-6,2/ - като става въпрос за гестационният сак, a дължината на ембриона : 0.9 - 1.4 см.
Виж целия пост
# 5
Благодаря на всички за отговорите.
След две седмици приятелката ми е отново на преглед. Притеснявам се много - първо аз и препоръчах моя гинеколог - при който родих дъщеря си - но аз нямах никакви проблеми................. и затова съм малко объркана, четох по форума и останах с впечатлението че д-р Попов от Шейново е от добрите в тази област - може би трябва да и препоръчам да се свържем и с него - да я прегледа.
Светли, така ми се стори от написанато от д-ора, че е 7 см. - може и да греша разбира се.
7-5 е записано за кистата на десен яйчник - прави сте - нищо не пише за р-ера на ембриона .
Предписал и е Дуфасон. Благодаря Ви за отговорите  bouquet
Виж целия пост
# 6
Здравейте
Моята киста беше около 5.3/ 5.3 когато я откриха преди две седмици. Бях в 5 г.с. Миналата седмица пак ходих на звук и тя си беше още там. Докторът казва, че ще изчакаме - дано се пукне. Друг доктор ме съветва да я оперирам след третия месец. А мен от това ме е страх по-вече. В същото време разбрах, че може да се доизноси бремеността и при това положение. Някой да е бил в подобна ситуация????
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия