Как да съхраня тиква и други работи.

  • 1 203
  • 24
Понеже сега има доста тикви искам да взема и да я съхраня за по-дълго. Как да направя - да сваря тиквата и да я сложа пасирана в бурканчета или в пликчета и във камерата и колко може да се съхранява така?
Виж целия пост
# 1
и аз така направих
Виж целия пост
# 2
Може на парченца да я направиш  Laughing Пролетта варих, пасирах, голяма играчка  ooooh! Сега мисля както е сурова направо беля, режа и във фризера   chef
Виж целия пост
# 3
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19501, не знам специално за тиквата дали има.
Виж целия пост
# 4
Ако имаш кухненски робот може да я настържеш с него,че на ръка е играчка и после в торбички във фризера.Всякакви други  зеленчуци режа на кубчета и пак в торбичките.  chef
Виж целия пост
# 5
Може на парченца да я направиш  Laughing Пролетта варих, пасирах, голяма играчка  ooooh! Сега мисля както е сурова направо беля, режа и във фризера   chef
И аз така направих  Peace
Виж целия пост
# 6
  И аз бела тиквата и на парчета в пликчета и във фризера. Peace
Виж целия пост
# 7
Аз миналата година я сварих, пасирах я и я стерилизирах в бурканчета. Още има от нея и става за ядене  Peace
Виж целия пост
# 8
  И аз бела тиквата и на парчета в пликчета и във фризера. Peace
Peace
Виж целия пост
# 9
Може на парченца да я направиш  Laughing Пролетта варих, пасирах, голяма играчка  ooooh! Сега мисля както е сурова направо беля, режа и във фризера   chef

и аз така!
Виж целия пост
# 10
Разгледах линка, даден от rosiza и там пише да се бланшира.
Въпросът ми към мамите, писали по-горе, е дали сте бланширали тиквата преди замразяване.
Виж целия пост
# 11
да може да се бланшира преди замразяване, а може и да я свариш направо готова/както правя аз/.
Виж целия пост
# 12
Може и без бланширане  Party
Виж целия пост
# 13
Благодаря ви, момичета.
Виж целия пост
# 14
Аз съм използвала и двата,посочени от теб варианти! Стерилизираният ми е по-лесен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия