Колкото пъти кърмя, толкова пъти огладнявам :(

  • 1 227
  • 17
Ох не знам какво да правя вече. Детенце огладнява по 10 пъти на ден и аз с него. Преди да забременея винаги съм се ограничавала в яденето и съм наблягала на плодовете и зеленчуците. След като родих обаче ме подгони такъв зверски глад, че съм се видяла в чудо. На всичкото отгоре ми се хапва и сладко, (а преди не ядях със седмици) така изобщо няма да вляза във форма. Уж гледам да не прекалявам, а съм качила 2 кг след раждането. Закусвам с пълнозърнест хляб, после моркови, ябълки, банани и така до края на деня. На вечеря и обяд отделно хапвам и пак съм гладна. Опитвам се да не ям сладко, но успявам ден или 2 и на третия пак забивам някоя вафла. Да не е някакъв хормонален проблем от бременноста? Вие имали ли сте подобни проблеми? Като гледам какви слаби майки има и им се чудя как си връщат и запазват формата. Не съм дебела, ама и не свалям грам от качените през бременноста, а започнах и гимнастика да правя  newsm78
Виж целия пост
# 1
 И аааззз Joy Не мога без шоколадови вкусотии, макарони (вече ям пълнозърнести Laughing)
и други такива вкуснотийки, а и нощен глад ме гони, ако бебето реши да яде нощем. Ужаас!
Аз съм по-слаба отпреди да забременея, обаче не знам докога. Успокоявам се с това, че
докато кърмя, ще изгарям изядените калории.  Crazy (Ха, дано!)
 Разходки до дупка, гимнастика, игри с детето - никакво заседяване, мисля, че това помага
дори срещу шоколада.  Flutter
Виж целия пост
# 2
Успокоявам се с това, че
докато кърмя, ще изгарям изядените калории.  Crazy (Ха, дано!)

А при мен това май не действа  Cry. Качвам си бавно, но славно. И аз съм със страшен апетит. Горе долу сме на един режим с бебо - на 2 часа  Twisted Evil, дори и през нощта. Чак насила пия вода само да не ми се яде, нооооо.... И със сладориите съм така. Преди не ги поглеждах, а сега се мъча да не ги поглеждам. С една дума ужас  Sad.
Виж целия пост
# 3
И аз така - страшен апетит , но за кърменето трябват калорийки:) А пък следичкото ммммм......просто немам думи , аз преди неможех без , пък сега направо ужас ( но нали кърмата трябва да е сладка Simple Smile - майтап !)
Виж целия пост
# 4
И аз мухам здраво вече две години и все съм 45 кила. Това лято даже бях по-малко, но наблегнах на шоколада, за да не изчезна съвсем, че а днес а утре трябва да почваме второто. Хубаво нещо е храната.
Виж целия пост
# 5
Basilisk как успяваш да поддържаш 45 кила? Искрено ти завиждам, аз започвам да се притеснявам, че няма да си върна килограмите отпреди бременноста. Момичета една моя позната има хормонален проблем и така малко по-малко качи доста килца, почти си удвои теглото и така остана. Знам, че за кърменето трябват малко повече калории, но МАЛКО ПОВЕЧЕ. Не е нормално така да ми се яде и да не свалям... newsm78
Виж целия пост
# 6
Споко Lady di и аз съм така даже и по зле. Аз от раждането съм качила 6 кг., ядях страшно много сладко, но от една седмица съм го спряла и бебо нещо се опива дано да не е заради сладкото Wink. И тези който казват че зада кърмиш трябват 800 калл повече от преди да си родила не и м вярвам вече, аз ако пропусна само едно ядене и кърмата намалява, нищо че на предното съм яла като за трима.. Но пък съм спокойна - ще отслабна. Една позната 4 години беше 90 кг. след второто дете, а сега е 65 кг. мммм фиданка Wink  глад, глад и тежести, но след като спра да кърмя.
Виж целия пост
# 7
Много се зарадвах на темата ти, защото и аз си мислех, дали нещо не съм сбъркана с непознатия за мен апетит, който ме е налегнал.
Аз докато бях бременна имах по-слаби бедра и дупе, а сега  Sick Но се опитах да ям по-малко и кърмата моментално ми намаля, бебе започна отново нощем да се буди и да се храним, през деня ме побърка на през 2 часа... и аз пак започнах да ям като невиждала / направо си е яко плюскане и наливане с течности/  eat
Ако беше жива милата ми баба, щеше най-накрая да се зарадва, че съм се "поправила"  rotfImbo
Виж целия пост
# 8
Споко момичета, до преди година и аз се жалвах по същия начин. Година по-късно, без да съм променяла хранителния си режим и навици съм на старите си кг от преди забременяването. Как стана не знам, но е факт, идва си му времето. Ще кажа само че от как родих внимавам леко с тестеното и сладкото, но никога не съм се лишавала от нищо, а на сладкото съм луд фен, 1 шоколад ми е малко, просто гледам да ям по половин Mr. Green.
Има си лактогонни храни, наблягайте на тях! Peace
Виж целия пост
# 9
Момичета, и аз първите няколко месеца след раждането не спрях да се тъпча - дребното суче денонощно и аз тъпча разни шоколади посреднощите. Непрекъснато бях гладна и се изумявах какви количества храна поглъщам. В последствие апетитът ми понамаля (влезе в рамките на нормален), което отдавам на възстановяването ми от тежкото раждане, но и на "понаместването" на хормоните.
Сега продължавам да си омахвам по шоколад и по някоя друга вафличка (пусто сладко, кофти ми е като го спра Embarassed), но почти съм възвърнала килограмите преди бременността (без никакви лишения и спорт). Забелязах, че започнах да свалям килограми от само себе си след около 8-9 месеца кърмене. Явно наистина има организми, които си пазят "резерви" за бебчето няколко месеца след раждането (приблизително колкото е бременността), за да може ако настъпи някакъв страшен глад, да има с какво да го изхранят Mr. Green
Кърменето е най-приятният начин за влизане във форма Mr. Green
Виж целия пост
# 10
Аз съм в подобно на твоето положение, само че при мен се получава не глад ами жажда ConfusedДори и да съм пила вода преди това, започна ли да кърмя страшно ми се допива. Rolling Eyes На какво ли се дължи незнам...
Виж целия пост
# 11
Това с водата е нормално да ти се допива. В момента на кърмене се отделя пролактин, за да произведе мляко за следващата манджа и съответно този пролактин те кара да се побъркваш за вода, няма заначение колко си пила преди това.

И аз съм така....


И с яденето и с пиенето...
Виж целия пост
# 12
Според мен няма място за притеснения още, и аз си мислех като теб че няма да отслабна и че като спра сладките ще ми намалее кърмата, както е казала MamaEli :Кърменето е най-приятният начин за влизане във форма
Започнах да отсладвам когато Борко стана някъде 7-8 месеца и сега съм си същата, има няма още 1-2 кг, но мисля че това не е проблем.
Аз лично не ям хляб, намалила съм сладките и шоколадите до минимум , другото си ям нормално, както от преди бременноста и вече има резултат
Успех на всички ви, всичко ще си дойде с времето.
Виж целия пост
# 13
Ох докато кърмех изпивах страшно много вода,и то по време на кърмене........ Crazy,мажО се беше превърнал в слуга понеже в момента не мога да стана и се налагаше по няколко пъти да е водоноска..... Mr. Green
Пък за хапването да не говорим....още не мога да ги сваля тези килограми... Laughing
Виж целия пост
# 14
И аз имам същия проблем с похапването. След първото раждане, въпреки кърменето, си свалих бързо бързо килцата и 8 месеца след раждането бях си върнала килограмите от преди забременяването. Но забременях отново, айде пак 20 килца отгоре, обаче сега 6 месеца след раждането, не съм мръднала нито грам. Отслабнах само 8 кг с раждането и толкова. А ми се яде непрекъснато и то все сладки неща. Дано тези две пореддни бременности не са  ми навлекли и на мен някой хормонален проблем Cry
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия