Цистит-някой знае ли лечение без антибиотици

  • 726 338
  • 1 816
Моя приятелка има хроничен цистит, който се проявява често. Тъй като вече е взимала много антибиотици, а това се отразява на организма, искам да ви попитам някой знае ли за лечение без антибиотици. Можете ли да предложите нещо профилактично което да предотвратява честата му поява.
Виж целия пост
# 1
Здравей, Аз имам такива проблеми наистина е много неприятно и за пих антибиотици преди време но сега в момента  пия цистофемин-таблетките та д-р Тошков и за момента се чувствам добре. Не усещам болки но немога да изказвам мнение по въпроса защото  всеки има свое собствено. Просто в момента на мен това ми помага.
Виж целия пост
# 2
Ципрофлоксацин +Неуробекс/вит.В комплекс/, това са ми предписвали и като ми стане така пия.Пила съм и Амопен,но той е силен антибиотик,и съм го пила когато ми е бил по -силен и болзнен цистита.
И един съвет от мен,след като и е хроничен и така често се случва, много е важно приятелката ти да се пази ,да се облича и много не си разголва кръста и корема,да избягва течения и т.н,малко да се простуди и оттам се хваща гадния цистит. Wink
Виж целия пост
# 3
Моя приятелка има хроничен цистит, който се проявява често. Тъй като вече е взимала много антибиотици, а това се отразява на организма, искам да ви попитам някой знае ли за лечение без антибиотици. Можете ли да предложите нещо профилактично което да предотвратява честата му поява.

Urostim, който е за профилактика на възпал. заболявания на бъбреците и пик. мехур. Може да се пие и като допълнителен медикамент, заедно с АБ в периоди на обостряне.
Виж целия пост
# 4
Извинете, че така се намъквам в темата, но тъй като аз в момента лекувам за първи път цистит с Ципрофлоксацин искам да ви питам нещо......изпих едно блистерче само и го спрях, но имах доста кървене преди това, кървава слуз, която изтичаше не само при уриниране. Паренето и болката спряха, кръвта вече е само зацапващо-кафеникава и аз го спрях да го пия, но ето че снощи пак прокървих и то ярко червено. Една две капчици само но...се притесних. Дали не е трябвало да спирам хапчетата или може би не е цистит а нещо по-серизно?
Виж целия пост
# 5
 newsm78
Що не пуснете стерилна урина, та да знаете какви бактерии да тровите с тез антибиотици? Да не се окаже че тровите единствено себе си ...

Другото, което знам е, трябва да се пие много вода, понякога ми е минавало само с много вода

Относно профилактичното лечение - твоята приятелка кой я лекува - общопрактикуващ лекар или уролог/нефролог?
Виж целия пост
# 6
Чай от мечо грозде давах на дъщеря си.Урина пуснахме естествено.Получи го два пъти,от силно течение.От няколко години обаче не е имала.
Виж целия пост
# 7
Извинете, че така се намъквам в темата, но тъй като аз в момента лекувам за първи път цистит с Ципрофлоксацин искам да ви питам нещо......изпих едно блистерче само и го спрях, но имах доста кървене преди това, кървава слуз, която изтичаше не само при уриниране. Паренето и болката спряха, кръвта вече е само зацапващо-кафеникава и аз го спрях да го пия, но ето че снощи пак прокървих и то ярко червено. Една две капчици само но...се притесних. Дали не е трябвало да спирам хапчетата или може би не е цистит а нещо по-серизно?
Отивай на лекар щом ти е така силен бил цистита, пусни си урина....а и лекарство така не се спира,пие се 3-4 дена даже след изчезване на симптомите за да се излекува напълно....с това шега не бива,за друг път го знай.
Виж целия пост
# 8
Моя близка имаше проблем с цистита две години взима какви ли не антибиотици и хомеопатия.Накрая отиде в Пирогов ,където с изследване се разбра ,че има проблем с пикочния мехур .назаначиха и терапи около 2 месеца и сега е ок .Запека също има значение в случая .
Виж целия пост
# 9
Аз съм пила петнитрокс -3 пъти по 5 таблетки. Бях също много изплашена, щото кървях, с болки ,а и ми се налагаше да пътувам. Помогна ми, но за всеки случай попитай в аптеката, а и беше преди 5-6 години.
Виж целия пост
# 10
аз се лекувах 2 пъти с хапчета и накрая,едно обикновено чайче за 1 левче ми реши проблема.казва се мечо грозде.малко е неприятено на вкус,но си струва.ден -два и подобренията са на лице. Peace
Виж целия пост
# 11
Имам проблеми с бъбреците от малка. Мама ме тъпчеше с мечо грозде (чай), но на мен не ми харесва. Чувала съм и за топла бира, но и бирата не ми понася, т.е. малко доста ме унася Simple Smile
Последно пих "Цистон" на Himalaya, билкови таблетки. И на Тошков съм пила таблетките, т.е. комбинирам.
Виж целия пост
# 12
Като ученичка съм пила мечо грозде при болки такива - имаше супер ефект, за ден -два подейства
Виж целия пост
# 13
Навремето имаше едни хапчета 5-нитрокс, но вече не ги произвеждат (сигурно има причина). С тях се бях оправила доста бързо преди 10-на години. Последно имах цистит  преди около година и половина. Лекарят ми изписа Нелидикс, но и той вече не се произвеждал, та накрая пих Ципрофлоксацин (10 дена, т.е 2 блистера), чай от мечо грозде и май но- шпа за болките. Оправих се много бързо, но този път "хванах" цистита в начална фаза.
Всичко обаче изредено до тук от мен не е без АБ newsm78.
Виж целия пост
# 14
Аз имах преди 14 години такъв проблем , но без АБ не мина , после се повтаряше на няколко пъти но не в тежка форма и пиеех мечо грозде, но незнам на нея дали ще помогне нека се консултира със специалист - ако не може бе АБ няма как трябва да пие
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия