Кой дава лист за майчинство след раждането?

  • 711
  • 4
 Помогнете ми по следният въпрос.Родих на 7.08.2006г.От болницата ми дадоха документ за майчински (болнични) до 15.09.2006г.От тогава не съм ходила на лекар,защото бебка беше със страхотни колики и просто не остава време за мен.Гледам я сама и няма на кой да я оставя.Преди да родя, болничен лист ми даваше гинеколога от поликлиниката............Сега пак от там ли трябва да го взимам или вече от личния лекар???????????Изгубила ли съм си правата,като не съм се вясвала 2 месеца?Може ли да ми дадат сега болничен лист по майчинство за ОКТОМВРИ И НОЕМВРИ?И последно-хваща ли ме промяната в закона или не?
Виж целия пост
# 1
Този последен болничен ти го дава личния лекар!
И за късно, не знам но зависи от това къде си работила, след като не сати спрели майчинството значи няма, проблем, по принцип този болничен се знае от всеки счетоводител до кога е ,но след изтичането на 3тия болничен трябва да си пуснеш молба за отпуска за гледане на дете, а болничния им трябва при евентуална проверка, че иначе на какво основание са теглили пари от държавата.
Ох ма малко объркано стана
надявам се да съм била полезна и да си ме разбрала!успех
Виж целия пост
# 2
Последният болничен ти го пише личната лекарката на бебето.Става въпрос за последните дни от тези 135,които ти се полагат.Въз основа на този болничен се взимат болнични след това излизаш в отпуск по майчинство.
Виж целия пост
# 3
На мен болничния след раждането ми го издаде педиатъра на бебо.
Виж целия пост
# 4
болничните листове след ражаднето трябва да ти ги даде педиатърът. Ако болничният /тоест тези 135 дни8 ти изтича преди 1 януари 2007 г. не те хващат промените, ако е след - да!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия