растителен кашкавал ???

  • 8 600
  • 19
иска ми се да знам на какъв принцип се прави растителния кашкавал, дали някой знае ??? че е гаден на вкус е ясно, но когато постиш, може да се жертваш   Sick Това, което ме притеснява най-много е, че е приготвен на принципа на маргарина  Weary
Виж целия пост
# 1
искам и аз да знам!
Виж целия пост
# 2
Един път за да го пробвам,бях си купила и то 500-600гр.(понеже ние си купуваме по толкова)е направо мога да кажа че е отврат.И да постя не бих се жертвала(не съм много по темата,но...)
Виж целия пост
# 3
А купува ли се от магазина?
Виж целия пост
# 4
      Ами в магазина до нас има... Забелязах го, защото много се изненадах как един кашкавал може да бъде растителен...
      П.П. Става дума за малко магазинче - 5-6 души едва се събират вътре.
Виж целия пост
# 5
 ooooh!не става ли въпрос за ТОФУ-соевото сирене.?
Виж целия пост
# 6
      Не, не става. Освен ако не бъркам аз... Кашкавал като всеки друг... на външен вид.
Виж целия пост
# 7
В този форум може да прочетете още мнения за растителния кашкавал. Не става въпрос за сирене Тофу, то си е съвсем друго.
Виж целия пост
# 8
Този кашкавал на мен ми харесва и не виждам особена разлика с другият.Цената му е по-ниска и е по малко мазен поне според мен.Има го в Била,Хит....... Wink
Виж целия пост
# 9
Този кашкавал не се яде суров и за това не Ви харесва предполагам. Много пицарии също ползват растителен кашкавал, защото той не се запича и не почернява както нормалния. Аз по време на пости редовно си правя сандвичи и постни пици с него. Купувам го от Метро, защото във Варна не се продава на други места. Тази година дори е по-хубав от миналата, защото са прибавили и вкус на сирене чедър.
Виж целия пост
# 10
Вуйчо Гугъл каза така:

Растителният кашкавал съдържа соево / оризово мляко или овесено мляко, изолиран соев протеин, царевично нишесте, растителни мазнини и др.
В сравнение с млечния кашкавал не съдържа холестерол, съдържа по-малко мазнини, по- малко протеин и като цяло по-малко калории. На вкус е значително по-безвкусен от млечния кашкавал и няма същите качества на топене, но е много подходящ за страдащи от алергии към млечни продукти, хора придържащи се към стриктна вегетарианска диета.

"Метро"-вският растителен кашкавал е гръцко производство. Направен е от олио, казеин, скорбяла, емулгатори, Е-450, каротин и оцетна киселина.

Виж целия пост
# 11
      Аз лично бих се въздържала от употребата на такъв, заради откритите в магазинната мрежа продукти с генномодифицирана соя.  Peace
Виж целия пост
# 12
Уф, аз го мразя  Sick
Виж целия пост
# 13
И аз снощи се сдобих с такъв,свекърва ми го купила за детето,но съм убедена че тя не го е прочела, а по-ниската цена е била съблазнителна.Жал ми е да го хвърля,някакви идеи за приготвянето му?
Виж целия пост
# 14
И според мен е ужасен на вкус.  Sick
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия