ПКК-стойности.Може ли някой да ги разчете?

  • 3 318
  • 18
 Правихме ПКК на сина ми.Педиатърът каза,че хемоглобина му е в долната граница на нормата, а и имало някои фини елементи,които са под нормата.Молбата ми е, ако има някой компетентен, да ми обясни кое какво е и как да повиша тези стойности. Очевидно в скобите са нормите,виждам кое е под нормата,но не знам какво е.

WBC:7.7         (3.5-10.0)                       PLT: 297           (150-390)
RBC:4.74        (3.80-5.80)                     MCV: 73L           (80-97)
HGB:117         (110-165)                       MCH: 24.6L        (26.5-33.5)
HCT: .346L      (  .350-.500)                   HCHC: 337         (315-350)
 А колко е нормата за кр. захар-неговата е 7?!
 Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Виж тук има обяснения, ако ти вършат работа:  http://www.cibalab.com/tests/Hematologia_PKK.htm
Виж целия пост
# 2
Не е толкова нисък хемоглобина. Пиша ти кое какво е
WBC - Левкоцити
RBC - еритроцити
HGB - хемоглобин
HCT - хематокрит
PLT - тромбоцити
MCV - среден обем на еритроцитите
MCH - Средна концентрация на хемоглобин в средния еритроцит
HCHC - Средна концентрация на хемоглобин в еритроцитите

Мисля, че нормата на кр.захар беше някъде към 6, но не съм много сигурна.  Зависи от теста мисля, а и дали е ял нещо преди взематено на кръвта за изследване.
На този адрес можеш да прочетеш повече за всеки един от показателите, който се изследва
http://www.firstmdl.com/Lab_analizi__Hematol.htm
Виж целия пост
# 3
Благодаря! Като прочетох всичко от линка на hrisito  Hug, установявам,че става дума за желязодефицитна анемия, т.е тези стойности са под нормата. Но, да се изкажат компетентните!
Виж целия пост
# 4
Каква анемия, та детето е на 9 месеца и този хемоглобин си е идеален. Някъде назад във форума имаше таблица с референтните стойности на показателите при малки деца, които са малко по-различни от тези при възрастните.
Виж целия пост
# 5
Каква анемия, та детето е на 9 месеца и този хемоглобин си е идеален.
И според мен е така,но става дума за стойностите под нормата-те говорят за нещо такова-така поне пише...в онзи линк  newsm78
Виж целия пост
# 6
Определен са си в нормата. На повечето места се говори за стойности при възрастни, а не при деца. На този линк, таблицата отдолу, са дадени стойности на немоглобина при бебета и малки деца.:
http://www.kellymom.com/nutrition/vitamins/iron.html
Виж целия пост
# 7
здравейте,момичета.намесвам се защото вече съм минела по този път и не е толкова страшно.Малката ми дъщеря,която е в момента на 3 год ,имаше желязодефицитна анемия на1год.ХЕМОГЛОБИНА Й БЕШЕ 72 ,а нормата за деца на тази възраст е 110,така че няма страшно
Виж целия пост
# 8
Според мен ПКК ви е прекрасна Wink

Hct или така наречения хематокрит при дечурлигата до 4 годишна възраст е с по-широки граници. Същото се отнася и за други кръвни показатели. Наистина както другите момичета са казали, лабораториите дават референтните граници за възрастни, а не за деца и оттам тръгват драмите.

Не съм лекар, но това го казвам от опит (и аз се панирах при последното ПКК на беба), пък то ... Hug

Виж целия пост
# 9
Ох за кръвната захар сега го видях въпроса.

За възрастни при повече от 8 часа глад, нормата е от 3.5 до 6.1.

Хранили ли сте се преди изследването  Thinking
Виж целия пост
# 10
Ох за кръвната захар сега го видях въпроса.

За възрастни при повече от 8 часа глад, нормата е от 3.5 до 6.1.

Хранили ли сте се преди изследването  Thinking
Кърмих го към 2-3 часа през нощта. Също така е пил и водичка около 5-6 часа.
Виж целия пост
# 11
Хмм, аз затова знам че на бебочества кръвна захар не се прави, как ще го оставиш 8 часа гладно бебето,  не става  newsm78

Атракция, най-добре за кръвната захар говори с педиатърката.
Кажи и точно кога сте яли, точно кога са ви взели кръв, откъде са взели кръв  Thinking

Иначе за другото, специално ако се отнасяше за моето дете, не бих се притеснила  Hug

 Heart Eyes

P.S. Кажи после моля те какво е казала педиатърката, че ми е интересно  Thinking
Виж целия пост
# 12
Другото което е сигурно че нормата от 3.5 до 6.1 е за възрастни, да не би за деца и този показател да е разширен  newsm78
Виж целия пост
# 13


P.S. Кажи после моля те какво е казала педиатърката, че ми е интересно  Thinking
Ще питам, но ще е другата седмица,че утре заминаваме за София за манипулациията.
Виж целия пост
# 14
Атракция, успех, каквато и да е манипулацията Simple Smile

И целувки на малкия Божидар  Heart Eyes Hug Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия