Детето ми е с алергия-помогнете

  • 2 433
  • 18
Детето ми му откриха алергичен ринит Имаме в къщи котка трябва ли да я махнем Алергията му е към домашен прах и плесен
Виж целия пост
# 1
Препоръчвам да пробвате с хомеопатия - стандартните лечения са почти не ефективни. Успех!  bouquet
Виж целия пост
# 2
Според мен веднага трябва да разкараш тази котка , с нищо не ти помага а е носител на милион зарази , и става дума за детето ти , малко съм афектирана защото мразя котки , придобих от тях болест която влача много време , точно за тази алергия незная дали котката е опасна но знам с сигурност че е преносител на куп други зарази.
Виж целия пост
# 3
За котката трябва да се консултираш със специалист. Ние сме при доц. Переновска,много добри отзиви има и за Мустаков - най-добре е да си направиш една консултация за да си изясниш цялата ситуация!
Виж целия пост
# 4
  Май наистина ще трябва да се разделите с котката, ако искаш да облекчите състоянието на детето.
  Както вече са ти писали - консултацията с алерголог е задължителна.

  Виж и в ЗДРАВНИЯ ФОРУМ има доста теми за алергиите.

  Клуб АЛЕРГИИ В ДИР-а също ще ти бъде от полза.

  Успех!
Виж целия пост
# 5
Препоръчвам алерголог- д-р Мустаков от Александровска болница

С котката - напълно ви разбирам колко трудно ще ви е да се разделите - да я подарите, евентуално и да и намерите подходящ дом. Аз колко и ревах на нашата котка като я подарих, но така се налагаше.
Виж целия пост
# 6
аз имам алергия от 2г. с това шега не бива незнам за котката но трябва да се консултираш с лекар аз сам та 29г иоще си патя дори в момента съм в криза /алергична /само човек който не го е изпитал на гърба си незнае какво е
Виж целия пост
# 7
Голяма част от алергичните ринити (ако изобщо става въпрос за Алергичен ринит) се обострят при деца от храни.
Животните играят малка роля, и не е редно да бъдат малтретирани по тази причина.
Все пак детето е било близо до котката доста време без никакъв проблем.
Животните нямат почти никаква роля в хода на един АД, и малтретирането им в тази връзка, препоръчвано от "мастити" "алерголози", е проява на ниска медицинска култура и некомпетентност.

Погледнете на тази диагноза с много голяма предпазливост и спазвайте краен консерватизъм в лекарствата.
Курсове с години Аериус/Зиртек или фамозният "Кузихром" са неоправдани от гледна точка на ефекта им.
Виж целия пост
# 8
"Погледнете на тази диагноза с много голяма предпазливост и спазвайте краен консерватизъм в лекарствата.
Курсове с години Аериус/Зиртек или фамозният "Кузихром" са неоправдани от гледна точка на ефекта им."
Birdie би ли казал малко повече за това какво значи "неоправдани от гледна точка на ефекта им"?
Виж целия пост
# 9
Аериус/Зиртек са лекарства на "бързото" действие. Ползват се за овладяване на острия момент.
Те нямат профилактичен ефект в истинският смисъл на това понятие.
Така са си били винаги като медикаменти и не е редно да ги използваме за профилактика.
Няма изследвания или факти, доказващи сигурността на двата препарата при дълги употреби. Но и такива не са нужни-ако до разумен срок нямате ефект, давате друго.
Виж целия пост
# 10
Най-добре махни котето. Знам колко е гадно, ако си свикнал с животното, но алтернативата е по-лоша. Щом детето ти е алергично не трябва да има контакт с домашни любимци.
Виж целия пост
# 11
Голямата ми щерка също е с алергичен ринит; малката ми е астматичка. Имаме куче. При едно от посещенията ми в болница завеждащата ми се накара да не ям портокали в близост до детето, но като я помолих да ми напише бележка за пред мъжът ми за махане на кучето ( защото той категорично отказва да приема връзката - алергия-астма-куче), тя ми заяви, че кучето дори може да е от полза за състоянието на детето ми,  по психологичен път и че тя цял живот имала котки и нямала никакви алергии.
Мисля че няма нужда да махате котето, но трябва да спазвате безупречна хигиена и да не го допускате до детето си в близък контакт.
Единствения начин да се разбрере дали алергията е към котеката козина е да се направят тестове, които не се правят обаче на деца под 4-5г.в., или кръвен тест ( който може и по-рано да се направи, но е бая скъп).
Аз като малка имах алергия към котки - изкачаха ми очите ябълки, направо бях гледка Shocked
Но  с времето се оправих и после що котки съм отгледала... bowuu
Виж целия пост
# 12
Не мога да не се съглася...
То все животните им пречат...
Ужас...
Виж целия пост
# 13
Котката ще трябва да я махнете.Гадно е т.к. е жива душица ,но детето е по-важно.Космите още повече ще влошат положението , а може да стигнете и до други диагнози!?
Виж целия пост
# 14
Синът ми е с алергичен ринит .От известно време може би 2-3 седмици е със запушен нос и трудно дишаше нощем не можеше направо да спи .Успях със Низита да го отпуша леко колкото да не му пречи да спи но все още му е пълен носа със секрет и това което най много ме тревожи че сутрин като го издухвам тече кръв и го боли.Мисля че има ранички в носа защото казва че го боли но не знам как да му помогна.Някакви съвети?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия