Колко АМ пият вашите бебета

  • 2 186
  • 31
Мили мами, понеже за съжаление вече изцяло сме на АМ, искам да ви попитам - по колко мл трябва да изпива новородено и как се увеличава грамажа? Принцеската ми е на 9 дни и в момента пие по 70 мл на хранене.  Знам, че към края на 1 месец трябва да изпива към 110 мл на хранене, но незнам как точно се увеличава грамажа...
Виж целия пост
# 1
На нас ни казаха с всеки месец по една нула.
1месец-110мл
2месец-120мл
3месец-130мл. и т.н.
И сме си екстра наддаваме с по 1200-1300кг. на месец.
Виж целия пост
# 2
Забравих, да добавя, че на кутията от млякото винаги пише много повече да се дава.
Но педито каза да не гледаме това, пък и на мен ми се видя много за нашата възраст 3 месеца-пишеше, че детето трябва да пие 170мл. е като го направих и видях в шишето какво количество е, се отказах.
Виж целия пост
# 3
Моята педиатърка ми беше казала, че през първия месец на бебето се увеличава грамажа с 10 мл. всяка седмица - примерно ако сега пие 70 мл., другата седмица му даваш 80 мл.
Но аз лично съм се водила от бебето, защото моята дъщеря хич не е от ящните и винаги ядеше малко по-малко. Но тя и се роди малка и постоянно заспиваше като започнеше да яде  Grinning Други бебета пък са си лакоми и си похапват повечко.
Така, че бебето ти най-добре ще ти покаже колко му се папка  Grinning
Виж целия пост
# 4
Доколкото съм чела бебето трябва да изпива за едно денонощие 1/8 част съотнесена към персоналното му тегло. На Никола така му изчислявах количествата за всеки месец, защото ме побъркваше с неговото неядене. При всяко бебе си е индивидуално - зависи и колко пъти на денонощие яде...
Виж целия пост
# 5
Наистина бебето ти само ще си установи количеството, когато изяжда всичко, сама ще разбереш, че трябва да даваш повече. Стойностите, които пише в книгите, още повече на кутията често са абсурдни. Според това, което е на нашето АМ-след 5м.-по 300гр.!!!Е, нали трябва да изхвърляш повече мляко, за да си купуваш по-често! На алко повече от горепосочената възраст моето бебе изпива 130-140гр. средно, бута биберона и иди му дай повече!
Виж целия пост
# 6
Моята педиатърка ми беше казала, че през първия месец на бебето се увеличава грамажа с 10 мл. всяка седмица - примерно ако сега пие 70 мл., другата седмица му даваш 80 мл.
Но аз лично съм се водила от бебето, защото моята дъщеря хич не е от ящните и винаги ядеше малко по-малко. Но тя и се роди малка и постоянно заспиваше като започнеше да яде  Grinning Други бебета пък са си лакоми и си похапват повечко.
Така, че бебето ти най-добре ще ти покаже колко му се папка  Grinning
Това ни каза и нашата педиатърка, защото дъщеря ми също започна от 70 мл. и до първия месец стигна до 100 мл. с по 10 мл. повече на седмица (само че кърма, но аз се изцеждах, за да видя колко изпива и затова знам количеството). Ти ще видиш дали му стига въпросното количество.  Някои бебета ядат много повече от препоръчителната доза. Други (като моята дъщеря) много рядко си изпиват цялото количество.
Виж целия пост
# 7

Това ни каза и нашата педиатърка, защото дъщеря ми също започна от 70 мл. и до първия месец стигна до 100 мл. с по 10 мл. повече на седмица (само че кърма, но аз се изцеждах, за да видя колко изпива и затова знам количеството). Ти ще видиш дали му стига въпросното количество.  Някои бебета ядат много повече от препоръчителната доза. Други (като моята дъщеря) много рядко си изпиват цялото количество.
И аз правех като теб, само че не за да видя колко изпива, а по принуда (диването не искаше да суче в началото  Twisted Evil)
Това не беше по темата, сори за Оффа  Blush
Виж целия пост
# 8
Колкото иска бебето - толкова. Трябва да му остава след ядене по малко в шишето, да не изпива всичко до капка. И не трябва да се водиш по кутията или по някакви си схеми. Всички дечица са различни, те определят количеството и времетраенето между храненията! И така е и по-лесно  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
моята бебка сутрин пие 180, а през останалото време по 150макс,но само 5 пъти и ве4е и аз съм се видяла в чудо #Crazy,а е само на 3м
Виж целия пост
# 10
На 1 м синът ми пиеше по 110-120 мл  и да ти кажа аз съм се водила по схемите на кутиите, пък то самото дете си показва колко иска и дали е гладно !!! Предлагам ти схемите на кутиите просто като ориентир !!!
Виж целия пост
# 11
Ние се храним на 4 часа, 5 пъти на ден.Иначе тя си определя колко да пие.
Виж целия пост
# 12
Благодаря на всички мами за отговорите!  Hug Направо се чудя дали й стигат тези 70 мл. Изпива си ги до дъно, не се сърди като свърши, но може би е време да увелича грамажа... newsm78
Виж целия пост
# 13
Колкото иска бебето - толкова. Трябва да му остава след ядене по малко в шишето, да не изпива всичко до капка. И не трябва да се водиш по кутията или по някакви си схеми. Всички дечица са различни, те определят количеството и времетраенето между храненията! И така е и по-лесно  Simple Smile
Peace
Виж целия пост
# 14
Ами ние започнахме с АМ към втория месец,до тогава беше на кърма с мак.80гр.После сам си показваше колко иска но определено не беше толкова колкото пише на кутията.До 5м ядеше по 120гр,а сега сме почти на 7м и ядем по 180гр.А за качването си качваме нормално.Wsi`ko si zawisi ot deteto.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия