Джинджифил - какво да го правя?

  • 2 568
  • 11
Здравейте!
Вчера мъжът ми се прибра с джинджифил в торбата и каза да го готвя...
В готварските книги ня намерих нищо свястно. Дайте, моля, рецепти на манджи с джинджифил.
Виж целия пост
# 1
манджа трудно но ето да прочетеш за подправката  Simple Smile

Джинджифил

а и може да го настържеш ..да го сложиш в бурканче и да залееш с олио .. и така в хладилник и да ползваш
Виж целия пост
# 2
Хех, аз ще правя тази вечер сладки, благодаря на Зори, за което   bouquet
Рецептата е в Коледната тема, ако ти е интересно. Иначе джинджифил слагам, когато готвя а ла китайско  Wink
Виж целия пост
# 3
Аз на пилешко слагам джинджифил
Виж целия пост
# 4
Хех, аз ще правя тази вечер сладки, благодаря на Зори, за което   bouquet

Подкрепям  Peace. На Зори джинджифиловите сладки са много ароматни   chef
Виж целия пост
# 5
То не е за готвене, но е много полезен като чай, против кашлица
Виж целия пост
# 6
Джинджифил слагам на ориз, на пилешки манджи, като цяло на китайската кухня пасва много.
Виж целия пост
# 7
освен в китайско, сложих онзи ден и в ябълков сладкиш - комбинация ябълки, орехи, джинджифил, лимонова кора.
Виж целия пост
# 8
Аз правя едни пилешки жулиени с джинджифил и соев сос - пържа ги в тиган. Стават много вкусни.

То не е за готвене, но е много полезен като чай, против кашлица

Я кажи нещо повече за този чай, става ли със сух джинджифил?
Виж целия пост
# 9


Я кажи нещо повече за този чай, става ли със сух джинджифил?
То ще стане ако е сух, но да не е на прах. Ако е на прах ще е хубаво да се филтрира, може с памук и цедка, може и с тези еднократните филтри за кафе.
Правила съм си чай от пресен, като режа едно парче, без да го беля, около един сантиметър и го пускам за 2-3 мин във вряла вода, после го оставям да покисне и подслаждам.
Виж целия пост
# 10
Можеш да си правиш черен чай с подправки и пресен джинджифил. В Индия му казват "масалати" от масала - подправка. Това се прави така: в съд се поставя 1 пръст вода, когато водата заври се слага черния чай (1 супена лъжица без връх за една порция чай), 1 кардамон, 1-2 карамфила може и малко парче канелена кора и 0,5 см дебело парче джинджифил наразано на ситно. След като поври 1-2 минути се слага мляко за колкото чаши ще бъде чая. Маха се от котлона след като поври млякото 3-4 мин., за да изври водата. Слага се захар и се прецежда. Става много вкусно.

Джинджифил може да се слага и във всички зеленчукови и пилешки ястия нарязан на ситно самостоятелно или в комбинация с чесън.  chef
Виж целия пост
# 11
Разбърквам една препълнена чаена лъжичка настърган сух джинджифил в едно пюряно бурканче мед и ползвам против кашлица.Особено за децата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия