Наследяват ли се килограмите ?

  • 1 536
  • 38
Здравейте мами! От няколко дена се чудя и реших да ви попитам - дали има значение по колко кг сме се родили ние с татито и може ли по това да се определи колко горе-долу ще бъде бебчо? Знам, че ако няма голяма разлика в кг няма как да се каже, но аз съм била 3,400 кг - нормално, но пък татито се е родил 5,000 кг  Shocked Направо се сащисах като разбрах. А бебчо на ехографа върви с 2-3 седмици по-голям. Ако се метне на татко си, бая ще ме озори  Laughing

Ще съм ви благодарна, ако от опит или някъде прочетена информация ми кажете дали има нещо такова.
Виж целия пост
# 1
Моят съпруг е роден 4,200кг, а и двете ми дъщери се родиха по 4,300кг. Shocked

Гените се унаследяват и в това няма нищо неестествено Peace
Виж целия пост
# 2
Здравей!Ние сме абсолютно със същите мерки като вас Laughing,аз съм била 3400,а таткото 5000,и аз се чудя дали ще е голям бебока като мъжа ми,но ще видим Thinking
Виж целия пост
# 3
Rositsa, виждам, че още малко ти остава. Леко и безпроблемно раждане ти пожелавам. А на ехографа как се вижда - голям ли е бебчо ?
Виж целия пост
# 4
Чувала съм, че бебето се ражда приблизително толкова, колкото се е родил таткото. Но мисля, че са градски легенди.
Виж целия пост
# 5
не съм чела подобна закономорност знам ли Вики се роди 3 кг аз съм била 4100 таткото 3 и нещо,като родя и второто бебче ще мога да направя някаква равносметка
Виж целия пост
# 6
Всъщност логично е да се унаследява в известна степен и рожденото тегло на родителите. Но не е закономерност.

Щерката се роди 2700, аз съм била 3500, но таткото - 2500 грама.

2-3 седмици обикновено ехографите дават допустими отклонения, не се тревожи. Трудно се казва с точност какво тегло е бебето според ултразвука.
Виж целия пост
# 7
Аз съм се родила 3500, таткото 2070, сина ни-3270

Виж целия пост
# 8
Чувала съм ,че има нещо подобно ,на всъщност не винаги на практика се получава така.
Виж целия пост
# 9
Чувала съм, че бебето се ражда приблизително толкова, колкото се е родил таткото. Но мисля, че са градски легенди.

Аз съм била 2100, но таткото ... 5100  #Crazy Дано наистина са градски легенди  Praynig Praynig
Виж целия пост
# 10
Това пък за сефте го чувам. Може да има някъде съвпадения, но като цяло подобна закономерност няма. Нито аз, нито мъжът ми сме били едри бебета, а и двете ми деца се родиха големи.
Виж целия пост
# 11
Чувала съм, че бебето се ражда приблизително толкова, колкото се е родил таткото. Но мисля, че са градски легенди.
И аз така смятам.
Виж целия пост
# 12
Ами при нас това не отговаря - аз съм родена 3050 гр, а мъжът ми - 3300. Синът ни се роди 4340 гр Laughing
Виж целия пост
# 13
При нас май има такава закономерност!Аз, съпругът ми и дъщеря ми  сме родени по 4кг.Близнаците тежаха общо 5.700кг./по 2.850 всяко/Въобще сме си едро семейство!
Виж целия пост
# 14
Чувала съм, че бебето се ражда приблизително толкова, колкото се е родил таткото. Но мисля, че са градски легенди.
И аз така смятам.
И аз съм съгласна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия