Шоколадът вреден ли е?

  • 2 386
  • 12
Мили мами, от разни места чувам, че не е желателно да ям шоколад докато кърмя бебето.

Имате ли идея какво може да е обяснението за това? Thinking
Виж целия пост
# 1
Високото съдържание на кофеин в шоколада е вредно за бебето Peace
Виж целия пост
# 2
Високото съдържание на кофеин в шоколада е вредно за бебето Peace

Всяка храна, която поемаш ти, се просмуква директно в кърмата Peace
Виж целия пост
# 3
Докато бебето е новородено и на малко месеци, е добре да внимаваш с храни, съдържащи кофеин, много подправки, консерванти, люти и дразнещи стомаха,  голямо количество прясно мляко, боза, фрешове и алкохол.

Лично аз внимавах много първите месеци, после постепенно започнах да въвеждам по малко кафе в менюто си (и без това не спях по цели нощи, а съм и с ниско кръвно  Crazy) и гледах как се отразява на малката. Нищо й нямаше. По-луда не можеше да стане.  Mr. Green После започнах и шоколад да хапвам, а пикантни храни и с консерванти принципно не долюбвам много. За алкохол - най-много чаша бира, и то много рядко.

Най-важното е първите месеци какво хапваш. Не е задържително да се отрази на бебето ти, но не е излишно да внимаваш. Обаче от малко шоколад, след като си накърмила детето, мисля, че няма големи рискове.
Виж целия пост
# 4
Възможно е ако прекалиш с шоколада, бебчето да не може да заспи Simple Smile така че ти преценяваш дали искаш да будуваш покрай него. Аз лично си хапвам по малко шоколадче без вредни последици.
Виж целия пост
# 5
Да, както са казали момичетата, заради кофеина е. Аз го избягвах в началото, но после почнах да си позволявам по малко. Малката проблеми със съня не е имала.
Виж целия пост
# 6
Аз не мисля,че от едно-две парченца ще има проблеми,ако чак пьк толкова ти се преяде хапни си,но не прекалявай. Аз пазих ограничения само пьрвия месец и после сьм си хапвала от всичко,не сме имали проблеми.
Виж целия пост
# 7
Цитат на: mata_kosmata в вторник, 26 декември 2006, 20:00
Възможно е ако прекалиш с шоколада, бебчето да не може да заспи Simple Smile
  Peace
Но ако хапваш по малко, не мисля че ще има проблем.
Виж целия пост
# 8
Докато бебето е новородено и на малко месеци, е добре да внимаваш с храни, съдържащи кофеин, много подправки, консерванти, люти и дразнещи стомаха,  голямо количество прясно мляко, боза, фрешове и алкохол.

Лично аз внимавах много първите месеци, после постепенно започнах да въвеждам по малко кафе в менюто си (и без това не спях по цели нощи, а съм и с ниско кръвно  Crazy) и гледах как се отразява на малката. Нищо й нямаше. По-луда не можеше да стане.  Mr. Green После започнах и шоколад да хапвам, а пикантни храни и с консерванти принципно не долюбвам много. За алкохол - най-много чаша бира, и то много рядко.

Най-важното е първите месеци какво хапваш. Не е задържително да се отрази на бебето ти, но не е излишно да внимаваш. Обаче от малко шоколад, след като си накърмила детето, мисля, че няма големи рискове.



Free Soul , много точно е описала всичко. Peace
Виж целия пост
# 9
Малка тайна да издам :
Пробвайте с белия шоколад Peace
Е, не е съвсем като иначе, но е добър заместител  Wink
Аз от време на време имам нужда да поглъщам големи количества шоколад и за да не си тормозя психиката, реших проблема си така.....засега няма негативи ! thumbsup thumbsup
Виж целия пост
# 10
Благодаря за отговорите!  Hug
Весели празници!  Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Високото съдържание на кофеин в шоколада е вредно за бебето Peace

Всяка храна, която поемаш ти, се просмуква директно в кърмата Peace
Peace
Виж целия пост
# 12
Единственото нещо което вреди на бебето е кофеина от него то става по-неспокойно и превъзбудено, но по малко не е фатално.Мое мнение  lovekiss
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия