Гърлобол. Моля за съвет.

  • 11 286
  • 22
Хорица, не съм боледувала от гърло повече от 20-25г. От 3 дена насам адски ме боли гърлото. С всеки изминал ден все по-зле става. Събудих се в 5ч. Адски болки. Не мога да мръдна езика си устата. Доибре, че имам интернет. Търсих мнения, но не открих. Напоследък търсачката ми е върл враг.
Ходя по цял ден с компреси с ракия. боли адски, лимфни възли ужасно подути. Имам некомфорт в ушите и лека болка. Моля ви кажете- какво е това? То ясно, че гърлобол, но вирусно ли е ? Температура вдигах онази вечер 37.3.
Моля, кажете какво да пия и как да се лекувам? На доктор няма да отида, защото имам адски много работа, а и нямам настроение.
Виж целия пост
# 1
Ако четеш английски, има вероятност да се откриеш в този линк за strep throat:

http://www.mayoclinic.com/health/strep-throat/DS00260

Не съм специалистка и не поставям диагнози, но според линка и това, което знам, ако се съмняваш, че имаш strep throat, трябва да ти изследват бактериите и евентуално да ти изпишат антибиотик.
Виж целия пост
# 2
Аз цял живот  боледувам от гърло Crazy.Единственото, което ми помага е Биопарокс Peace.Това е  спрей, който има накрайници за гърлото , както и за носа.Облек4ава много бързо.
НО - най-добре е да идеш на лекар Peace
Виж целия пост
# 3
Биопарокса е антибиотик и има вероятност да се развият алергични реакции (при дъщеря ми така стана). Аз лично смуча Неоангин или Салвия на д-р Тайс, вечерно време ям чесън (който не обичам, но се оказа, че облекчава) и тъй като всичко в носоглътката е свързано си капя капки в ушите и в носа (независимо дали ме болят или не) + парацетамол и витамин С. На мен гърлото и ушите са ми слабо място и от години се лекувам само така. Ползувам също Осцилококсинум и Цитросепт при първи симптоми.
Виж целия пост
# 4
Аз смуча Исла мус и понякога когато много ме боли си правя едно бабешко лекарство - на парче масло слагам малко сода за хляб, и го смуча колкото мога. Много е гадно, но обикновено ми помага.  скоро ми казаха и една друга подобна рецепта - смес от мед, ракия и олио се варят на котлона и след това ( като поистинат) се пие по 1 лъжица няколко пъти дневно.
Аз по принцип не си падам по лечението с бабини илачи, но в този случай са ми помагали.
Успешно преборване на болестта и скорошно оздравяване.  bouquet
Виж целия пост
# 5
За гърло можеш да си вземеш trachisan-трахизан. Това са таблетки за смучене. На мен много ми помагат.
Виж целия пост
# 6
На мен много ми помага следното: сока от 2 лимона + 2 лъжици мед + 2 лъжици зехтих се смесват и се пие по две лъжици на час. Много е ефикасно, аз за два дни се оправям  Peace
Виж целия пост
# 7
Аз използвам "Прополис с невен"-спрей за гърло и наистина много ми помага,малко гори но има невероятен ефект. Peace
Виж целия пост
# 8
От няколко месеца открих невероятен ефект при гаргаросване със Септадин. Не е скъп разтвора, най- малкото служи за дезинфектант.

Да не би да имаш налепи по сливиците? Ако е ангина, няма да се оправиш май без АБ.
Виж целия пост
# 9
Преди няколко дни и аз имах проблеми с гърлото. По принцип доста честичко си се обажда, но този път не ме беше боляло от близо година.
Изсмуках всички всевъзможни хапчета и ни едно не помогна, само временно облекчение и нищо. За трихизана, ми казаха че съдържа антибиотик и за това не го взех.
На мен ми помогна грипостад-а 3х1 на ден, още на следващият ден отшумяха болките в гърлото, сега лекувам и другите симптоми на настинката, ама важно е че се оттървах от гърлобола, че много ме мъчеше.
Виж целия пост
# 10
Преди да пробваш каквото и да е от изброените, вземи си Хомеожен 9. Хомеопатични таблетки са. Много вяра им нямах, но след като пробвах, ги препоръчвам на всички с гърлобол  Grinning Смучи, колкото успееш за деня. Очаквай много силно влошение на нещата за няколко часа. Но после като по чудо болката ще изчезне  Simple Smile
Бързо оздравяване!
Виж целия пост
# 11
Купи си грамофорин,и си намажи сливиците.Много облекчава болката.Отново го пуснаха в аптечната мрежа.
Виж целия пост
# 12
             Аз си правя гаргара с Елудрил 1:1 ,то си пише в листовката. Другия вариянт е да си пръскаш Тантум Вреде, също има много добър ефект. Ако имаш налепи и вдигнеш висока темперетура е по-добре АБ, въпреки че аз и в такива случаи съм минавала с Фервекс, витамини и гаргара с гореспоменатите. Пожелавам ти скорошно оздравяване..
Виж целия пост
# 13
Купи си грамофорин,и си намажи сливиците.Много облекчава болката.Отново го пуснаха в аптечната мрежа.

Къде, в кои аптеки са пуснали Гранофурина? Аз не съм от София, но бих го потърсила чрез познати?
Виж целия пост
# 14
Половината ми /поне/ познати минаха през този "купон" последните 2-3 седмици, цялото ми семейство също. Ко-Амосксиклав /м/ународното непатентно наименование на Аугментин, Форсид, Амоксиклав, Медоклав/ се оказва с най - добър ефект, антибиотик е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия