Настинка и кърмене?!?

  • 435
  • 1
 Здравейте мили мами! Имам много специално питане.
    Настинахме и двамата с моето момченце. На антибиотици сме от 4 дни. В началото той отказваше да суче заради запушеното носле и така малко по малко се отказа! Сега започнах пак да го уча, суче малко и започва да пищи!  (През времето когато не можеше да суче се цедях и му давах от шише и после го дохранвах, защото не му стигаше). От днес сутринта забелязвам, че гърдите ми омекнаха и изтича много по малко кърма. Започва ли да се вдига, не е ли много рано, искам да си го кърмя! Настинката ли е причина да ми намалее кърмата? Моля ако някой може да ми помогне да пише! Много ви благодаря предварително!   
Виж целия пост
# 1
Много ви се е събрало - и двамата болни, и проблем с кърменето на това отгоре Confused
Запушеното носле наистина е причина бебето да не може да суче добре и да асоциира кърменето с нещо неприятно (не му стига въздух). Затова е хубаво, че си намерила начин едновременно да го храниш и да стимулираш кърмата чрез цедене. Изцеждането обаче често не успява да стимулира гърдите достатъчно и е възможно кърмата да намалее, както си забелязала. Това обаче е напълно обратимо и няма никаква причина да се страхуваш, че кърменето приключва - докато гърдите се изпразват чрез кърмене и изцеждане, мляко ще има Grinning
Възможно е детенце да пищи на гърдата, защото е свикнал с бързия приток на мляко от шишето - на гърдата млякото първоначално тече силно, после се забавя и е нужно детето да суче известно време с минимален приток на мляко, докато слезе следващата порция. Може точно тези моменти да го изнервят. Тази ситуация си има разрешение - когато започне да се дърпа, можеш веднага да го прехвърлиш на другата гърда, където млякото още тече силно. Когато и там започне да се дърпа, връщаш на първата - и така няколко пъти в рамките на едно хранене. Ако мислиш, че гърдите ти имат нужда от още стимулация, може да включиш и няколко междинни изцеждания (примерно докато детето спи - сигурно има един по-дълъг сън през деня?) и веднъж сутрин, когато гърдите са по-пълни след нощния сън? Така ще им покажеш, че трябва да увеличат производството - и може да ползваш изцедената кърма за добавка на някои хранения, ако се наложи Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия