промяна в режима и вида на храненето на 7м.

  • 421
  • 4
здравейте Hug
за пореден път се нуждая от съветите ви Grinning
скоро бяхме на консултация и получихме нови насоки на хранене които искам да обсъдя с вас.до момента дъщеря ми е на 5-кратно хранене:
7.30-200 ам
10.30-ам или ам+плодово пюре или ам+бисквити
13.30-зеленчуково или месно пюре
17-кисел/каша
20.30- 200 ам
давам плодово пюре м/у храненията по 100мл.
доки каза че на нашата възраст може да преминем на 4 кратно хранене като храненето в 10.30 да заместя с плод.също така мога да давам попара,супа-30-40мл.,риба,дроб,цитруси по малко и че млеката трябва да са две.после се замислих и ми изникнаха следните въпроси:
1.как да заместя първото хранене с попара-трябва ли да захранвам отново по малко.и как точно се приготвя.
2.ако заместя с попара и следващото хранене с плод няма да има две млека.ако кисела и кашата се броят ок ама доки каза млека.
3.на обед трябвало да има 3 храни-30-40 мл.супа,пюре и плод.струва ми се множко.какво трябва да е количеството според вас
4.беба е яла месно пюре 3 пъти до сега.колко трябва да изчакам преди да дам нещо ново.
ако има нещо което пропускам за храненето на нашата възраст моля да споделите.
благодаря ви предварително  bouquet
Виж целия пост
# 1
1.как да заместя първото хранене с попара-трябва ли да захранвам отново по малко.и как точно се приготвя. Ако вече си давала съставките на попарата, т.е. сухари и сирене, няма нужда да захранваш постепенно. Ако не си давала сирене, можеш да го въведеш със зеленчуковото пюре на обяд. Иначе аз правя попарата със 3-4 сухара /но все пак Мони е доста по-голяма/, сирене, краве масло, и заливам с чай /може и с вода/.

2.ако заместя с попара и следващото хранене с плод няма да има две млека.ако кисела и кашата се броят ок ама доки каза млека. Няма да има две млека, можеш попарата да правиш с АМ, мисля че има майки които го правят така. Или пък да си оставиш сутрешното мляко още известно време, щом детето го пие.

3.на обед трябвало да има 3 храни-30-40 мл.супа,пюре и плод.струва ми се множко.какво трябва да е количеството според вас По принцип колкото иска детето. Мони със зор в момента изяжда обяда от кухнята /200 гр/ и малко от кремчето. За дроб и цитруси сте още малки.

4.беба е яла месно пюре 3 пъти до сега.колко трябва да изчакам преди да дам нещо ново. Имаш предвид друг вид месо ли? С всеки нов вид месо - пиле, телешко, риба, се захранва постепенно.

Нека и други майки се включат да ме допълнят  Laughing
Виж целия пост
# 2
На 7 месеца, менюто ни беше същото като вашето в момента  Grinning след 8-мия месец въведох попарата и се хранехме така:
07 ч.- АМ/кърма
10 ч. - попара със сирене - тогава въведох сиренето, а масло още не давах.
12 ч. - плодово пюре или пасиран плод - това не го броях като основно ядене  Wink
14 ч. - зеленчуково или месно пюре (понякога си дояждаше с кърма/АМ и заспиваше  Simple Smile)
18 ч. - каша или кисел с плод или плодово пюре
21 ч. - АМ преди заспиване
Попара не съм давала задължително всеки ден, понякога пак си давах мляко вместо попара.
За риба, дроб и цитруси ви е рано. Три яденета на обяд също си е абсурд. А и от плода няма никаква полза, като го дадеш точно след храненето  Peace
Виж целия пост
# 3
Моя беборан от скоро сам си изгради режим да се храни по 4 пъти през 4 часа.
Сутрин яде каша с плодове (опитвал е само 2 пъти попара и не й е фен),
На обяд - зеленчуково или месно пюре, 1/2 жълтък,
Следобен - крем, кисел или плодово пюре с бисквитки,
За вечеря - АМ с каша за шише
Яде само пилешко и пуешко. За сега ще изчакам с друг вид месо, но тук има пюрета на Гербер с ананас, манго, маракуя и папая и вече съм му дала от тях и той ги харесва.
Виж целия пост
# 4
благодаря ви за отговорите  bouquet все пак мисля да изчакам поне още седмица преди да започнем с попарата и смятам да я дам като втора храна за деня.напоследък все по малко пие млякото си сутрин така че по-нататък може и да го махна.така или иначе почти навсякъде слагам по малко мляко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия