Болезнени зърна

  • 1 946
  • 20
Здравейте мами, бебето ми е вече на месец и сме само на кърма. Много ми се иска да продължавам, но са такива болки. И по точно само едното  ми зърно е много чувствително, дори само при допира на дрехите ме боли, а когато бебето засуква чак сълзи ми потичат, като слезе млякото болката става поносима. Пробвах да изцеждам, мазах с гармастан, слагах компреси от зеле. Нищо не помага. Чудя се дали не е запушен канал, и дали не е вече за лекар? Някои имал ли е подобен проблем, вие как се оправихте и колко време продължи лечението? Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 1
А защо компреси от зеле? newsm78 Това не е ли за спиране на кърмата? Thinking
И аз имах проблем с едната гърда, по-точно със зърното, но мина! И аз изпитвах ужас като дойдеше време бебо да яде от нея, и даже и сълзи роних! Мажех с гармастан, мажех с кърма, ходех гола, защото ме болеше от допира на дрехите, даже и спрях да кърмя за няколко дни от тази гърда, но всичко се оправи и аз не знам от какво! Въоръжи се с търпение и всичко ще мине, но ако наистина се съмняваш че  енещо по-сериозно отиди на лекар! Peace
Успех  bouquet
Виж целия пост
# 2
Ако те боли само зърното, не е запушен канал. Най-вероятно не поставяш бебето правилно на гърдата. Разгледай статиите в "Библиотека" за позициониране на гърдата, някъде има и картинки/снимки.

Най-общо казано - бебчо трябва добре да обхваща с устенца зърното и ареолата, устничките да са извити навън, коремчето на детето да е в посока към твоя корем, бебето да не си извива главата настрани, за да суче....
Аз така не успявах да сложа Мариела на лявата гърда като хората, и доста ми беше болезнено.

Гармастан не ми помогна.
Купих си кремче Лансинох - чист ланолин - не вреди на кърмачето, може и без да се измива. Тогава бе доста скъпичко, а сега по аптеките има и други кремове от ланолин специално за кърмачки - питай.

Но най-важното е да поставяш детето както трябва.
Кремчето облекчава и заздравява, но ако захапва неправилно, болката ще остане.

Ако много те боли, кърми 1-2 дни само от едната гърда, а другата изцеждай с помпа или ръчно, докато болката позатихне. После пак започни да си кърмиш от двете.


Виж целия пост
# 3
И при мен беше така до към края на втория месец - чак притропвах с крак от болка.
И аз мазах с какво ли не, но нямаше резултат, всичко изчезна от самосебе си.
Може и да е от позиционирането, но аз не съм си сменяла позата на кърмене и пак ми мина...
Търпение, ще мине!
Виж целия пост
# 4
Vajno e pozicioniraneto. Nedei da si mie6 zurnata sus sapun,ako go pravi6! Predi kurmene obtrii areolata sus pamu4en tampon potopen v studena min. ili prevarena 4e6miana voda - oblek4ava. Ostavia ot vreme na vreme zurnata na vuzduh.Az li4no ostaviah malko kurma vurhu zurnoto - mislia 4e mi pomogna. Bolezneno dobre mi e poznato, ne se trevoji 6te mine  bouquet
Izviniavam se za latinicata Embarassed
Виж целия пост
# 5
Аз бях със същия проблем почти до втория месец, и сега от време на време ми се разранява едното зърно, когато Мартин реши да си чеше венците, докато суче. Какво ли не пробвах, аз имах и запушен канал-зачервява се гърдата и само горещи компреси и цедене оправят(поне при мен). Иначе раната на зърното я излекувах с един правен крем от аптека във Варна-казва се БЛАГ МЕХЛЕМ-DULCE 2. Струва към 2 лева, и за ден и половина всичко ми мина.А имах и кръв даже. Много е гадно това с рагадите...Питай в някоя аптека в Пловдив, където правят лекарства, дали нямат такова вълшебно мазило.
Виж целия пост
# 6
и аз имах такъв проблем, но с мазане с Лансинох и оставяне на въздух ми мина, е няколко пъти ми се наложи да изцеждам, че бяха страшни болки.
при мен се появи при опити да я храня легнала, нещо така и не се научих Sad
Виж целия пост
# 7
Ще мине, няма къде да ходи стига да поставяш правилно бебто, както са ти обяснили по-нагоре. Ако всичко друго е наред би трябвало след известно време зърното да стане просто по-еластично и да свикне с опъването всеки ден. Повярвай аз също имах рагади, няколко пъти ми станаха кори и се обелиха, направо кръв се лееше, знам какво е но минава. Само изтърпи. Пробвай която гърда е по-зле няколко пъти да даваш другата а нея да изцеждаш. Не е решение но и няколко часа почивка са си от значение когато ти се реве като бебето проплаче.
Кремчето на Авент е много ефикасно. И силиконовите им зърна вършат работа - фини са и прилепват добре.
Успех.
Виж целия пост
# 8
Аз се мажех с Дефламол, оставях зърната на въздух, за да диша кожата и ползвах силиконови зърна - те ще предпазят зърната ти от по-нататъшно разраняване докато се справиш с проблема.
При мен мина някъде след 2 месец, въпреки че не ми се вярваше някога изобщо да се оправи - толкова беше зле положението.
Прочети и информацията за това как да поставяш правилно бебето на гърдата - доколкото знам в повечето случаи именно там е проблема. 
Не се отказвай, всичко ще бъде наред и след време няма да си спомняш дори.
Виж целия пост
# 9
Ауу, аз бях същата. Месец и половина след като родих - допира до всичко беше непоносим  #Crazy Сутиени, дрехи - всичко! А и като ми слизаше млякото ставаха на камък гърдите и едно такова щипене и парене изпитвах отвътре  Sick Ама стиснах зъбки и ми мина Wink Ето, още се кърмим, преди и след ядене, без цица не заспива.
Виж целия пост
# 10
Още отначало в клиниката много ме боляха зърната докато кърмех, но като се прибрах вкъщи си купих силиконови зърна на Авент и оттогава вече месец и половина не съм имала абсолютно никакви болки и проблеми. По веднъж на ден се мажа и с кремчето на Авент за болезнени зърна. Аз лично ще ги използвам докрая на кърменето, независимо колко месеца ще продължи. Мисля, че ще ти помогне. Съветвам те да опиташ. Успех.
Виж целия пост
# 11
На мен ми помага кремчето Лансинох. Мажеш след всяко кърмене. Ако решиш да цедиш не те съветвам да го правиш с помпа, а на ръка, защото ще се разраниш още повече. Най добре е да се мажеш и да ползваш предпазители за разранени зърна. Има най- различни. На мен най- ми допаднаха тези на Авент. Провери и да нямате млечница. Може това да е проблема. Ако е така мажи се с дактарин и ще се оправиш. Разбира се и устата на бебо. Успех!
Виж целия пост
# 12
И аз искам да попитам нещо относно болезнените зърна на гърдите.
Отначало, когато започнах да кърмя зърната ми се нацепиха и ми станаха рани от които течеше кръв. С марлите на СанДерма се оправих и кърменето вече не ми причиняваше болка.
От няколко дни обаче зърната пак ме болят - червени са, и изпитвам ужасна пареща болка. Това пак на неправилно позициониране ли се дължи?
Виж целия пост
# 13
От няколко дни обаче зърната пак ме болят - червени са, и изпитвам ужасна пареща болка. Това пак на неправилно позициониране ли се дължи?
може от това да е. А може и от дърпането, което бебето упражнява върху тях...
Виж целия пост
# 14
Миене без сапун, въздушни бани и Гармастан - това ми помага на мен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия