как да го науча да заспива без цокане

  • 1 352
  • 24
момичета, успешно се кърмим и ми е много добре, обаче имах неблагоразумието да се възползвам от лесния начин на приспиване -а именно - с цокане. и сега вече няма заспиване без да цокне - и денем сме така и вечер. да не говорим че нощем като се събуди ми сочи гърдите и реве докато не го взема да си цокне. та въпросът ми е  - как най безболезнено да го оттуча от заспиването с цокане - все пак и аз съм човек и ми се ще да имам възможността да изляза някоя вечер без да бързам да се прибирам да го приспивам. да добавя - че засега не смятам да го отбивам - а просто да имам варианта някой друг да го приспива в случай на нужда!
Виж целия пост
# 1
Мисля, че ти сама много трудно ще отучиш малчо от заспиването на гърда. Според мен ще трябва да прибегнеш до помощта на друг човек - таткото, някоя баба и пр. Просто нека вечер някой друг да го взима и да го приспива (било с люлеене, носене, гушкане в леглото...), а ти бягай в другата стая и си запуши ушите. Другия начин е ако обича возенето в количка - вечер след като се нацока, го слагаш в количката и го буташ из стаята докато заспи. Това се сещам в момента, ти си прецени кое ще помогне при вас.
Виж целия пост
# 2
При нас положението е същото. Ще следя темата.
Аз засега практикувам приспиване към 20:00 - 21:00ч. и после излизам. Ако съм навън, не съм си позволявала да се прибирам след 22:30ч, така че ще ми е полезно да чуя идеи  Grinning
Иначе, ако го гледа някоя от бабите рядко успява да го приспи...
Виж целия пост
# 3
Офффф, оффффф, трудна работа, труднаааа.....но не и невъзможна. И аз все по-често се замислям за какви ли не варианти, но още изчаквам зъбките. Според мен ефект ще има да го оставя няколко вечери при баба му, но така може и да се отбие....ще си чакам. Всичките ми варианти стигат до отбиване... Confused
Виж целия пост
# 4
Момичета и аз чакам съвет по темата, че вече ми писна да не мога да мръдна никъде, дори и на Нова година Cry
Виж целия пост
# 5
Лелееееееееееееее...като гледах колко са ви големи дечицата, бая търпение трябва да имаме...Моят юнак освен нощните "цоквания", и през деня не заспива без да е на гърдата.Голям зор.А е само на 5 месеца, все се надявах да е малко по-поспалив. Залъгалките въобще не ги признава. И аз с голям интерес ще следя темата.
Виж целия пост
# 6
И при нас положението е същото. Иска ми се да му изкарат повечето зъбчета и тогава ще мисля какво да правя, само дето не виждам да е много скоро - имаме до момента три зъбчета...  Но гледам да не си го слагам много на сърце, само да ми е живо и здраво детето, няма цял живот да го кърмя, я! Mr. Green
Виж целия пост
# 7
Я да побутна темата, че исках да питам същото.
Вчера се наложи да излизам, оставих я на баба й, като се прибрах - сладураната реве неутешимо, очичките й се затварят за сън, но не се предава. Баба й я люшкала, давала биба, возила в количката...и не, и не!  Crossing ArmsКато я гушнах, само захапа гърдата и хлипайки заспа. И това е през деня, а вечер ако ме няма просто не си представям ситуацията.  #Crazy
Давайте идеи какви мерки да взимам докато е време. Трябва някак си да се научим да заспиваме без цокане. А така ми е толкова лесно и засега приятно...
Виж целия пост
# 8
Моя бебо също заспива с цокане, но ако ме няма ще зацока биба и пак ще заспи, но това само ако ме няма. Иначе ако съм при него много се обижда ако му предложа биба вместо цица. Тоест бибата я ползва само ако ме няма. Пробвай като те няма този който го гледа да го гушка и люлее и да му даде биба. Може да стане. При нас се получава.
Виж целия пост
# 9
Ох, и ние сме така Sad
Освен това и нощем се буди често и спи при нас, защото преди това бях капнала...
Но на моменти ми действа доста изнервящо цялата работа.
Не знам какв съвет да дам, по-скоро се записвам да получа аз някой  newsm78
Виж целия пост
# 10
и аз съм в същото положение ... никъде не мога да мръдна. даже днес ще го водя на една сватба, че не мога да го оставя с никой (заради зъбите се буди често и ако не цока - няма заспиване.. ooooh!)
От няколко седмици не признава и биберон, направо се обижда ,ако се опитам да му го мушна, като е вече заспал,но все още не пуска  Embarassed
ще следя темата
Виж целия пост
# 11
В сряда излязох за втори път, от както се е родила малката /първият път беше като спеше от 21 до 6/ ... Резултата - в 22 часа - каката спи, бебето - не. Плакала е близо два часа ... не са могли нито да я нахранят, нито да я приспят в количката, а и от тогава - отказва да спи в количката ... Майка ми в чудо се е видяла жената, а Ели е свикнала с нея - нали двете я гледаме на смяни през дена, за да работим ... ужас ...

Мислех да я отбивам, но това ще е мисията невъзможна ...
и аз ще си седя затворена вкъщи ...
 Cry
Виж целия пост
# 12
Момичета, няма да се предаваме, трябва да измислим нещо... newsm78А вие пробвали ли сте да оставите шише с мляко, дали така ще стане?
Виж целия пост
# 13
На мен пък никак не ми пречи, че се приспиваме на гърда  newsm78 Дори се кефя, че от месец вече не ползваме бибата  Crazy .. Оставяла съм го всичко на всичко 2 пъти за по час на майка ми, а ако трява да ходя някъде си го водя с мен - не ми пречи, даже ми е гот  Mr. Green И на коледно парти бяхме двамата - до 12 часа хора играхме  hahaha
Виж целия пост
# 14
И при нас беше така, но успях да го науча да заспива без цокане през деня. Нашият педиатър ме посъветва да слагам Ник в креватчето му преди да е заспал. Тоест когато цока и вече виждам,че му се приспива го слагам в кревата. Така малко по малко свикна да заспива сам.
През нощта е друга история обаче Crazy Тогава се буди от зъбите с рев и ако не му дам да си цокне,не заспива...Незнам как ще е занапред. Мисля към годинка да го отбивам,но незнам как ще стане с тези цокания през нощта по 3-4-5 пъти. Не иска вода, не иска чайове,сокове или каквото и да е различно от кърма. Татко му като го гушне, реве още по силно. Така,че засега няма друг начин при нас...
Успех в начинанието  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия