Бременност и антибиотик?

  • 3 099
  • 13
Бременна съм в 24 г.с. и от повече от 10 дни нощем ме боли гърлото, а през деня кашлям (вече и през нощта). Температура нямам, но поради дългата и влошаваща се кашлица днес G.P.-то ми предписа антибиотик ZИNNАT. Самата тя много се колебаеше. Притеснявам се дали е безопасно за бебето. Sad
Затова моля ако някой е пил този антибиотик по време на бременност да сподели.
Виж целия пост
# 1
И аз се разболях докато бях бременна и трябваше да пия антибиотик.Изписа ми го гинекологът и нямах никакви проблеми.Не съм пила ZИNNАT и не мога да ти кажа дали е безобиден за бебето,но на упътването трябва да пише.А защо не питаш и гинеколога си? Peace
Виж целия пост
# 2
На мен при същите симптоми (лекарката каза, че имам начален бронхит) ми предписаха Биопарокс - това е нещо, което го пръскаш в гърлото и носа и съдържа локален антибиотик, който може да се ползва от бременни. И Тавипек за отхрачване, на което също изрично пише, че става за бременни. Защо не се консултираш с още някой доктор, ако се притесняваш от този антибиотик.
Виж целия пост
# 3
До 5-ти месец съм пила 3 пъти антибиотик.Нищо му няма на бебето ми от антибиотиците.Споко, няма страшно.Само кажи - личната лекарка или гинекологът ти изписа антибиотика?
Виж целия пост
# 4
И аз се разболях докато бях бременна и трябваше да пия антибиотик.Изписа ми го гинекологът и нямах никакви проблеми.Не съм пила ZИNNАT и не мога да ти кажа дали е безобиден за бебето,но на упътването трябва да пише.А защо не питаш и гинеколога си? Peace

на същото мнение съм
Виж целия пост
# 5
Аз бих питала и гинеколога си, за да съм  сигурна и спокойна:peace:
Виж целия пост
# 6
Не тсва ли с някое хомеопатично. Спомням си, че много кашлях 2 месеца преди да родя и ми изписаха хомео. Пих ги редовно и за 4 дни нямаше помен от кашлица . Разпитай  Peace
Виж целия пост
# 7
Аз съм в 24 седмица и също съм болна в момента: кашлица, хрема и температура. Моят гинеколог ми изписа антибиотик Цефалексин и сироп за кашлица Проспан, и ми каза че температурата е много опасна за бебето докато антибиотика не може да навреди на бебо който вече е тотално оформен. Мисля че няма проблем.
Виж целия пост
# 8
Аз бих питала и гинеколога си, за да съм  сигурна и спокойна:peace:
Peace
Виж целия пост
# 9
Момичета, благодаря ви за отговорите.  bouquet
Успях накрая да се свържа и с гинеколожката ми и тя ми каза че по-добре да го пия за да не се усложнят нещата.
Много не ми се искаше да го пия, но за съжаление и дъщеря ми кашляше дълго и преди два дни я взеха в болица Sad, явно късно бяхме почнали с антибиотиците при нея.
И аз бих пробвала с хомеопатия, но май вече е късно за този път, притеснявама се да не се усложнят нещата и при мен.
Благодаря ви за успокоението - най-ме притесняваше да не се отрази антибиотика неблагоприятно на бебето.

Успешен ден на всички!  bouquet
Виж целия пост
# 10
Между Коледа и Нова година бях със същите симптоми, но и с много силно възпалени синуси. Четири дни не ми мина с бабешки рецепти. Гинекологът ми предписа Zinnat и Bromhexin на сироп. Личната ми лекарка също потвърди, че това е антибиотик, който може да се предписва и взема от бременни. И двамата бяха категорични, че е по-добре да се вземе антибиотикът, отколкото да стане още по-лошо.
Виж целия пост
# 11
аз за втори път се разболявам - първия в шестия месец, а сега в края на седми. Пия антибиотик 5 дена, казва се ОСПЕН, пише че може и за бременни.
Виж целия пост
# 12
Гинекологът ми предписа Zinnat и Bromhexin на сироп. Личната ми лекарка също потвърди, че това е антибиотик, който може да се предписва и взема от бременни. И двамата бяха категорични, че е по-добре да се вземе антибиотикът, отколкото да стане още по-лошо.

 PeaceДва пъти през бременността съм пила антибиотик - минаваше ми за 5 дни.
Виж целия пост
# 13
Още в първия месец бях в болница с пневмония и пиех не един, а два антибиотика Зинат и Сумамед. Обиколих много доктори, но всички казаха, че тези антибиотици са безвредни за бебето. По добре го пий за да не стигнеш, като мен до пневмония.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия