Как готвите грах за да не остане твърд???

  • 24 356
  • 20
Мили момичета, варя един грах от буркан вече около час и половина и още тропа в тенджерата  като камъчета!! #Cussing out
Моля ви споделете има ли някаква тайна да се сварява по-лесно или така ще трябва да си го изядем? Направо съм удивена!!!
Благодаря ви предварително! Hug
Виж целия пост
# 1
Явно си улучила такъв трудно сваряем грах.Тук също се вари много трудно, но съм му свикнала, поне 2,5ч. ври на котлона.
Виж целия пост
# 2
В тенджера под налягане го готвя, но определено зависи на какъв ще попаднеш. Напоследък купувам на Сторко в консерви, много е вкусен и се сварява бързо. Wink
Виж целия пост
# 3
Аз ползвам само замразен!  Peace
Няма нужда от дълго варене, не се кашва и няма дъх на консерва. И е по-полезен.  Wink
Виж целия пост
# 4
Аз ползвам само замразен!  Peace
Няма нужда от дълго варене, не се кашва и няма дъх на консерва. И е по-полезен.  Wink

И аз така  Laughing
Виж целия пост
# 5
Аз ползвам само замразен!  Peace
Няма нужда от дълго варене, не се кашва и няма дъх на консерва. И е по-полезен.  Wink

А, то и това не е гаранция. Ние миналата седмица готвихме един замразен на ДЕА цели 4 часа и накрая пак дрънкаше и от толкова варене нямаше вкус на нищо #Cussing out Направо ме отказа да готвя грах! Определено с граха всичко е въпрос на късмет! Joy Thinking
Виж целия пост
# 6
Странно, никога досега не ми се е случвало такова нещо със замразен грах.  newsm78
Какъв е този на Дея? Тук при нас няма такава марка. Взимала съм от 3-4 различни производители - винаги е хубав. Даже и с този на Аро не съм имала проблеми.
Виж целия пост
# 7
Замразен готвя предимно, вари се около час и не съм имала проблеми досега newsm78
Може би си попаднала на някакъв особен сорт  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
Аз не съм кой знае колко компетентна, понеже миналата седмица за пръв път готвих такъв-беше от консерва и си се сготви бързо и без тенджера под налягане, стана много вкусно ooooh!
Виж целия пост
# 9
Готвя или замразен или пресен грах и никога не ми е взимало повече от 40мин, а консервиран използвам за руска салата (директно от консервата, само мия). Според мен няма тънкост, просто си попаднала на стар грах Wink.
Виж целия пост
# 10
В тенджера под налягане го готвя, но определено зависи на какъв ще попаднеш. Напоследък купувам на Сторко в консерви, много е вкусен и се сварява бързо. Wink


И аз купувам само на Сторко, той най ми харесва.
Виж целия пост
# 11
    Грахът се сварява бързо - за към 1 час, ако е обран навреме - млечно-восъчна зрелост. Оттърве ли се, отиде на варене 2-3 часа. Аз си произвеждам сам, не го пръскам с нищо, попарен го съхранявам във фризера. Най хубав е сорта МККГ. Има сортове, които са сладки на вкус като американската царевица.
Виж целия пост
# 12
Аз ползвам само замразен!  Peace
Няма нужда от дълго варене, не се кашва и няма дъх на консерва. И е по-полезен.  Wink

И аз така  Laughing
 
  И аз използвам само замразен. От буркан само за салати. Знам че граха колкото е сварен в буркана или консервата повече не може да се свари . Може и три , четири часа да се вари , все твърд си остава .Според мен е въпрос на късмет да попаднеш на добре сварен грах. Wink
Виж целия пост
# 13
Благодаря на всички за отговорите! Явно съм попаднала на буркан лош и стар грах! Варих го 3 часа и половина  #Cussing out и накрая .......го хвърлих, така и не се свари!  Sick
Малкия ми син много го обича и понеже не бях готвила скоро реших да му направя! За съжаление обаче ентусиазма ми поне засега се изпари!
Поне занапред ще знам какъв да взимам, но никога повече буркан!
Виж целия пост
# 14
Готвя или замразен или пресен грах и никога не ми е взимало повече от 40мин

Да. Варя грах за 30-40мин. ако за това време не се е сварил прехвърлям в тенджера под налягане или хвърлям, понеже е ясно, че няма да се свари и няма смисъл да хабя ток. Така процедирам и със стар фасул /боб/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия