Парни бани? И удобно ли е да се къпе бебе в душ-кабина?

  • 3 826
  • 9
Здравейте!:) Ще си обзавеждаме скоро новия апартамент и си мислехме за парна баня...

Ето на тези два модела сме се спряли:
http://vicard.911.bg/a2/offers.asp?p=2085441
http://vicard.911.bg/a2/offers.asp?p=1330507

Чудя се обаче дали си заслужава? newsm78 Все пак не са много евтини, а като се има предвид, че цял апартамент има да обзавеждаме.. ooooh! От друга страна искаме да сложим качествени неща, за да не се налага да ги сменяме много.
И така? Имате ли опит? Използвате ли парната функция?

Предимствата, освен глезотийките като радио, телефон и т.н. е, че парата не излиза навън, което значи, че банята ще е напълно суха.  Peace

Но се чудя...тъй като планираме скоро още един член на семейството (дай Боже! Praynig), дали ще е удобно и за къпане на бебе? Въобще чудя се дали във душ-кабина е удобно да се сложи коритце?И също така - вторият модел е с по-дълбока вана, а първият не е. Вие кое бихте предпочели?


Ами това е...ще се радвам на всякакви коментари от ваша страна!  bouquet

Благодаря ви предварително за помощта! Hug


ЕДИТ - ще прибавя и вторият въпрос. Удобно ли е да се къпе бебе в душ-кабина? Моля, споделете как се справяте!  Simple Smile

Виж целия пост
# 1
според мен няма нужда от парна баня.Това са много пари.А мислила ли си каде ще къпеш бебчо.................?
Виж целия пост
# 2
според мен няма нужда от парна баня.Това са много пари.А мислила ли си каде ще къпеш бебчо.................?

Ами да, точно това е проблемът. И аз мисля, че няма да е удобно да се сложи коритце, за да се къпе бебе там. За това реших да попитам мамите с повече опит.

За съжаление този проблем май няма решение...банята ни е мъничка - 1,90х1,70. Т.е. трябва душ-кабина иначе винаги ще бъде мокро...пък приятелят ми не е много съгласен на този вариант...
Виж целия пост
# 3
според мен няма смисъл от душ кабина, особено с бебе. Много става задушно от парите, то на мен ми прилошава, когато се къпя с много топла вода и се застоя повечко в банятя, та камоли на едно бебче. Със сигурност няма да му е комфорно. Пък и на теб няма да ти е удобно, все пак в тази кабина си ограничена в пространството.
Виж целия пост
# 4
Нашата баня също е малка. Миналото лято сложихме душ кабина, но там се къпем само с мъжа ми. Сина ни го къпем в корито в банята- от душ кабината все още го е страх. Мисля,че това не е удачен вариант за къпане на бебе още повече,че става въпрос за новородено. А колкото до парната баня - нямам наблюдение и не мога да коментирам.
Виж целия пост
# 5
Нашата баня също е малка. Миналото лято сложихме душ кабина, но там се къпем само с мъжа ми. Сина ни го къпем в корито в банята- от душ кабината все още го е страх. Мисля,че това не е удачен вариант за къпане на бебе още повече,че става въпрос за новородено. А колкото до парната баня - нямам наблюдение и не мога да коментирам.

 Изглежда, ще си къпем бебетото в коритце отвън кабината в банята, защото май няма да има как да слагаме  коритцето в душ-кабината, че даже и двамата с таткото да влезем.   Mr. Green  Пък ще ми сложат и сифон извън коритото на кабината, така че даже и да се мокри там, не мисля, че ще е проблем. В крайна сметка, когато всичко стане готово, когато и бебо се появи ще мислим. Peace

Цитат
Много става задушно от парите, то на мен ми прилошава, когато се къпя с много топла вода и се застоя повечко в банятя, та камо ли на едно бебче.

А иначе - в кабината ще има вентилатори, пък и не смятам да го къпя на затворена врата на кабината, така че да се запари,  нито пък да пускам пари или такива неща .... Simple Smile


Благодаря Ви много! Hug

Виж целия пост
# 6
Ивон,не му мисли много,много.Ние сме с подобна парна душ-кабина на Викард и съм много доволна  Peace Едва ли отначало ще можеш да къпеш там бебе и то новородено,но като поотрасне ще бъде много удобно,особено,ако е втората душ-кабина,т.е. с коритце  Peace
Нашата е с корито(заради малката) и съм много доволна  Peace Банята въобще не се мокри,както каза ти-има вентилаторчета.Парната баня я ползвам редовно,много ми е гот,но аз си обожавах да ходя на парна баня и преди да си вземем душ-кабината.Телефона не е кой знае каква екстра,но радиото е голям кеф,че го има.Вода тече от тавана,от подвижния душ,от масажора за крака и от масажора за гръб.
Бе с други думи ако сега пак се наложи да избирам-пак бих си избрала тази  Peace
Ако те интересува още нещо-питай  Hug

Виж целия пост
# 7
Не се лишавай от душ кабината (звучи чудесно с всички тези екстри), заради бъдещото бебче - пожелавам ви го скоро.
Ние сме с малка баня и с най-обикновена душ кабина, но след като Ивайла стана на една годинка почнахме да я къпем вътре. Слагаме един голям леген и и правим нещо като мини вана. Като и писне в легена я изваждаме в коритото на кабината.
Мъжо като я къпе седи извън кабината, но не му е неудобно.

А преди годинката я къпехме в кухнята в бебешко корито на стойка. Неудобството дойде чак към 9-10 месец, когато искаше непрекъснато да се изправя, но тогава помагаха играчките.
Виж целия пост
# 8
Малко фантастично ми се струва да се къпе бебе в душ кабина. Съседката ми има 2 бани, и двете са с душ кабина и тя е така smile3511 Но те така са купили апартамента и сега търсят вариант да махнат едната душкабина и да си инсталират вана. Няма по-хубаво нещо от една голяма просторна и удобна вана. Душкабината колкото и да е голяма, си е тясна за миене на бебе. Колкото и екстри да има една душ кабина, аз винаги бих предпочела ваната пред нея. Е, който няма избор го разбирам.
Вие разполагате със средства, ако разполагате и с повечко или достатъчно място, по-добре си купете хубава вана с джакузи и пак си инсталирайте екстрите на душкабината над ваната. Или пък вана с други екстри. Не казвам, че е невъзможно да се къпе бебе в душкабина, но едва ли е лесно и приятно - още по-малко за бебето.
Виж целия пост
# 9
Трудно ще можеш да изкъпеш бебе в душкабина, но не мисля и че се налага. Аз съм бременна и ни предстои местене преди раждането. Но няма за това да се откажа от кабината, писнало ми е от мокри бани и половинчати решения, все пак вече сме 2007 а не 197...
Ще си взема бебешко коритце на стойка, слагам го в банята, имам подвижен душ да го напълня, някой имат и тръбичка за да се изпразва после по лесно без да вдигаш сто кила и да изливаш води. А по-късно в душкабината, синът ми умира да се къпе така, карам го да седне играчки и така може да стои с часове.
Ние сме с голяма баня и ще имам и вана, но не мисля че ще я пълня всяка вечер за да къпя бебо.
Ние избрахме тази



а за сметка на това душкабината ще е по обикновена, без тези екстри като парна баня напр. и т.н. но ние просто преценихме че ваната ще се ползва повече, моя син е голяма рибка, а и аз обичам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия