Картофени кюфтета

  • 1 335
  • 12
Здравейте,

Наумила съм си за вечеря да направя картофени кюфтета. Вече съм омесила сместа (настъргани варени картофи, сирене, яйца, лук, сол, черен пипер, магданоз). Предишният ми опит беше доста отдавна и не беше много успешен - в смисъл, някои кюфтенца станаха, а други се разпаднаха. Кажете вие как ги правите, за да нямам подобни полусполучливи изпълнения вечерта.
Виж целия пост
# 1
По подобен начин, само че картофите са ми намачкани и ги овалвам в брашно. Може би то ги "държи" да не се разпаднат  newsm78
Виж целия пост
# 2
Както Дона каза, овалват се в брашно и се пържат в силно сгорещена мазнина.
Виж целия пост
# 3
ОК, само в брашно ли ги овалвате? Аз съм чувала за брашно+яйца+галета. Само брашно ако е, ще успее ли да ги "държи" цели?
Виж целия пост
# 4
Аз ги потапям в яйца,галета и още един път в яйца и галета.Стават много хрупкави и никога не са се пръскали.
Виж целия пост
# 5
Аз съм ги правила и само с брашно и с брашно, галета и яйце. Наистина по вторият начин стават много по-хрупкави. Знам, че за да не се разпадат трябва да се пържат в много горещо олио и тигана да не се препълва.
Към кюфтета аз си правя и млечен сос-майонеза, чесън и малко к.млеко. Стават направо върхът с него.
Виж целия пост
# 6
Аз също ги овалвам само в брашно, но ги прибирам в хладилника поне за един час, на най-високия рафт (под камерата), за да стегнат кюфтетата. Вадя ги непосредствено преди пърженето.
Виж целия пост
# 7
Аз ги овалвам в брашно и не ми се разпадат, но картофите си намачквам, а не ги стържа и слагам само сирене, яйце и подправките.
Виж целия пост
# 8
Галетата и яйцата ги държат да не се разпадат и разбирасе се пражат в силно сгорещена мазнина.(аз им слагам и малко настърган кашкавал) Peace
Виж целия пост
# 9
Аз слагам и мек колбас вътре.А ги овалвам в брашно и яйца Naughty
Виж целия пост
# 10
Аз наскоро ядох у моя приятелка - тя беше им сложила и малко кайма и парченца печена капия.И така също не и лошо.
Виж целия пост
# 11
Аз смесвам  яйцето с брашното да се получи по гъста каша и след това ги овалвам в галета и винаги се получават
Виж целия пост
# 12
Да се отчета - направих ги с брашно+яйце+галета. Станаха хрупкави и не се разпаднаха. Последните 4-5 кюфтенца ги овалях само с брашно, понеже яйцата ми свършиха. И така пак станаха добре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия