помощ, тръшна ме грип, дали ще ми пречи да кърмя

  • 622
  • 11
Вече трети ден съм с температура, май ме налази тоя гаден вирус, дето сега върлува.Пробвах с парацетамол, чайчета и витамини, ама става все по-зле.Бебчо поне засега е добре, ама днще дойде лекарката и ако ми изпише антибиотик ще спра да кърмя а така не е ли по - вероятно бебето да се разболее?
Виж целия пост
# 1
Кърми си, така пазиш бебето!
Грипът не се лекува с антибиотици, не давай да ти ги изписват без обяснения. Ако пък в крайна сметка все пак получиш усложнения, които налагат антибиотик, тогава искай да е съвместим с кърменето - има такива.
Не бой се, няма да ти попречи боледуването, само мисли за оздравяването си, всичко друго ще е наред.  Hug
Виж целия пост
# 2
 Слагай маска и си кърми спокойно бебчето. Бързо оздравяване!
Виж целия пост
# 3
Аз карах и летния грип с повръщане и разстройство и сега този с ниската температура.Кърмих си наволч и слава Богу на Хрис не го хвана.
Виж целия пост
# 4
И аз съм боледувала от вируси - не съм слагала маска. Докато човек разбере, че е болен, бебето вече отдавна е в контакт с вируса, няма много смисъл от маската.
Летния вирус Жоро го гепи от мен, но едва-едва, за половин ден го изкара и забрави.
Виж целия пост
# 5
Ами не се притеснявай,повечето антибиотици са съвместими с кърменето и ако все пак ти дадат такива ,които не са- искай съвместими.
Виж целия пост
# 6
и аз съм с грип но си кърмя и не слагам маска/ вкъщи всички го изкараха- и тати, и кака, но слава Богу бебо Laughing е добре
Виж целия пост
# 7
Всички около мен ибебето са болни."Изгоних" мъжът ми и синът ми за да не са с мене и бебето.Аз вече почти цяла седмица поддържам температура 37 градуса.Дали не се разбилявам и аз?
Виж целия пост
# 8
И аз бях болна и си кърмих. На бебо нищо му нямаше. Дори знам, че кърмата съдържа необходимите антитела, за да предпазва бебоците.
Виж целия пост
# 9
Не е наложително да спираш кърменето - в кърмата има антитела, които предпазват бебето и му създават имунитет. Дори да се наложи да пиеш антибиотик, настоявай да го съобразят с кърменето. Има и локални антибиотици като Биопарокс-а например, които помагат.
Лятото бях с 39 градуса температура, но не спрях да кърмя (въпреки препоръките на докторката). Даже и маска не съм слагала, че се задушавах с нея. Бебка си беше ок Simple Smile
Бързо оздравяване ти желая! Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Кърми си, така пазиш бебето!
Грипът не се лекува с антибиотици, не давай да ти ги изписват без обяснения. Ако пък в крайна сметка все пак получиш усложнения, които налагат антибиотик, тогава искай да е съвместим с кърменето - има такива.
Не бой се, няма да ти попречи боледуването, само мисли за оздравяването си, всичко друго ще е наред.  Hug
След раждането бях на антибиотици и в същото време цедях кърма и давах на бебето, тъй като беше в кувиоз. Всичко се случваше в болницата. Ако е съобразен антибиотикът с това, че кърмиш няма да им аникакъв проблем.
Виж целия пост
# 11
 Party Много благодаря на всички мили майки, които ме окуражиха.Всичко се размина благополучно, както казахте.Притеснението ми беше заради това,че веднъж педито ми каза, че не мога да пия нищо, само витамин С, а аз каквато съм послушна се вързах и се спуках да се притеснявам.А сега се оказа, че то си имало лекарства за кърмачки...Брееей, какво и пречеше тогава да ми каже , че мога да пия поне парацетамол...а тя - нищо няма да пиеш.А сега като вдигнах температура ми изписа разни хапчета, дето ставало да се пият и да си кърмиш.Само излишно се бях притеснила, добре че ви има, да ме успокоите.А бебчо наистина се пребори с вируса за нула време, покашлюка малко и подшмръкна ама сега е на кукуряк!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия