Не се ядат фъстъци! А шам-фъстък?

  • 3 647
  • 6
Майчета,помагайте, че се шашнах Crazy
Още си кърмя детенцето и много бавно вървим с захранването.

До сега не е проявявал признаци на алергия към храна!
Но днес на дупето имаше пъпчици -малки с  бели връхчета.
Единсвеното ново което съм въвела е кисело мляко и аз ядох Шам -фъстък.
Как мислите дали е от някое от тези неща реакция newsm78

Съжалявам, че е малко несвързано ама това зверче не ме оставя да си събера мислите Crazy
Виж целия пост
# 1
Ами ако  си прекалила с фъстъците..иначе не мисля че ще е от това.
По-скоро от кис.мляко..ако е от магазина, не се знае вътре какво има. Онзи ден купих едно което нагарчаше, в някои слагат сол..за нишесте, сухо мляко..няма какво да споменавам..човек не знае вече какво да купува!
Виж целия пост
# 2
Наскоро четох във в-к Лечител,че кърмачките не трябва да употребяват фъстъци(аз причислявам и шам фъстъка към тях),прясното мляко да не е повече от 500 мл. на ден(аз го изключих въобще от менюто си).Ще се отклоня малко от темата-според мен млякото трябва да е преработено(сирене,под формата на десерти и др.),да е козе или овче.Наред с това не употребявай храни,които са доказани(потенциални) алергени.Казвам всичко това,защото дъщеря ми е с атоп. дерматити никой не ми обърна внимание на тези(и други) неща,до момента в който направи силен обрив,който отшумя постепенно за 3 седмици,а през това време аз щях да полудея. ignore2
Виж целия пост
# 3
Аз по празниците хапнах подобаващо шам фъстък и нямаше оплаквания от страна на бебо
Виж целия пост
# 4
Шам-фъстък може  Wink
Виж целия пост
# 5
Според мен всички ядки са алергени, но не вярвам да е от това освен ако не ги е яло детето. Много по-вероятно ми се струва да е от киселото мляко. Аз мляко, под каквато и да е била форма още не съм давала и смятам, че по никакъв начин не е полезно за кърмени бебета и деца по принцип. Наскоро попаднах на една доста неприятна статия за млечните продукти, а и Др. Спок в последната си книга казва да не се дават никакви млечни продукти на децата. Не че съм му фен, но за това мисля да се съглася и не планувам да давам на моята щерка скоро. Може би ще си помислите че съм крайна, но бих ти предложила, ако толкова държиш да даваш, да подквасиш адаптирано мляко.
Виж целия пост
# 6
Гаргамелчо ми е спестила писането  Peace
Основният проблем на фъстъците е, че растат под земята и акумулират един куп токсини. Шам-фъстъкт си е нормална, надземна ядка. Всички ядки са алергени, но в умерени количества, ако детето не е алергично към нещо друго може да се хапват.
Виж кисело мляко аз още не съм въвела и това не е случайно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия