Проблеми с дъвченето

  • 1 555
  • 2
Синът ми е 1г. и 6 м. и все още има проблеми с дъвченето на храната.При по-едра продължава да се дави и повръща. newsm78До скоро не умееше да яде царевични  пръчици дори и бисквити,но сега поне с това напреднахме.Тревожи ме факта,че деца на неговата възраст вече без проблем се хранятс филийка,намазана с нещо,кюфте,някакъв колбас и т. н.Ние срещаме все още трудности и не можем да си хапваме например:бисквитена торта,кекс...На такива храни като тези ,той се дави и повръща.Имам чувството,че му присяда и вече му е като навик Rolling EyesМоятя реакция е следната:треперя и стоя в очакване отново да повърне newsm45Водихме го на какви ли не изследвания,но ни казват,че проблем здравословен не съществува.Просто е трябвало от по-малка възраст да му давам храна с по-едра консистенция,но как можех след като той много повръщаше...Не знам къде се крие причината!?Може би в мен...?Моля за помоща Ви! newsm17Как да преодолейми този проблем и детето ми да се хране като всички останали дечица на неговата възраст smile3518Искрено ще Ви бъдем благодарни за полезните съвети относно проблема на синът ни  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 1
...
Виж целия пост
# 2
Бъдете по-търпелива. Всичко ще се оправи.Когато му давате храна не я пасирайте с миксер , а с ръчен пасатор, така, че да свикне постепенно с по грубата храна. Някои деа имат по-силен рефлекс за повръщане и тогава трудно преглъщат по-едра храна. Постепенно го свиквайте!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия