Въпрос за кашичките

  • 644
  • 8
Въпреки, че ни е още рано за кашички искам да задам няколко въпроса.
1.Каква марка кашички е най-добре за бебо? Кой са най-хубави?
2.Бебка е на Хипоалергично АМ защото направи алергична реакция от Фризолак, майка ми е взела няколко кутии "Слънчо", но като прочетох в съдържание там не пише Адаптирано мляко, предполагам, че с такова трябва да и давам на малкта което значи,че трябва да се пренасоча към друга марка?
3. Към колко месец се включват кашичките и с каква схема на даване?
Тепърва ми предстоят такива "сложни" и отговорни задачи, а не се чувствам подготвена и запозната нацяло, затова вашата помощ ще ми е много ама много полезна.
Мерси предварително   bouquet
Виж целия пост
# 1
Виждам, че малката е на 4м., което значи, че по принцип може да започвате захранването с каша, но пък може  да и изчакаш до 6м. Съвсем друг е въпроса с алергиите обаче. Мисля, че щом сте с хипоалергенно АМ, по-добре е да се посъветваш с лекар относно захранването. Или поне да получиш съвет от майки на такива деца.
Иначе за най-хубави се смятат кашите на Милупа, те са и с адаптирано мляко.
Виж целия пост
# 2
Щом е на хипоалергично мляко най-добре е да й вземеш безмлечни и да го правиш с нейното мляко. "Слънчо" мился, че не става - май бях чела, че е със сухо мляко.
Давала съм само на Милупа, оризовата, всъщност с това се и захранихме. Тук ми я препоръчаха, като най-добрата фирма за каши.
А от кой месец...ние сега я започнахме - при навършени 5м, но това беше и първото, което яде с лъжичка.
Успех!
Виж целия пост
# 3
1.Най-добре е да започнеш с безмлечна оризова каша, към която да прибавяш от млякото, което си пие бебето.
Хубави са кашите на Милупа, Хумана, Хип (лично мнение)
2.Слънчо не давай в никакъв случай, млякото наистина не е АМ, а е обикновено сухо мляко  Peace
3.Ти самата ще си решиш кога точно да започнеш с кашите, но не се препоръчва преди навършени 4 месеца. Започва се с 1-2 лъжички, на следващия ден 3-4 и така нататък, като следиш евентуално за някаква реакция.
  bouquet
Виж целия пост
# 4
Най- добре е да започнеш с безмлечна каша.Аз лично давах на Милупа. Хумана, Нестле.
Въвеждането на кашата е след навършване на 4 месеца Peace
Виж целия пост
# 5
1.Най-добре е да започнеш с безмлечна оризова каша, към която да прибавяш от млякото, което си пие бебето.
Хубави са кашите на Милупа, Хумана, Хип (лично мнение)
2.Слънчо не давай в никакъв случай, млякото наистина не е АМ, а е обикновено сухо мляко  Peace
3.Ти самата ще си решиш кога точно да започнеш с кашите, но не се препоръчва преди навършени 4 месеца. Започва се с 1-2 лъжички, на следващия ден 3-4 и така нататък, като следиш евентуално за някаква реакция.
  bouquet
Hug
Виж целия пост
# 6
Мерси за отговорите   bouquet
Значи ще минем след зеленчуковото на кашичка.
Безмлечна на Милупа ако не намеря на Милупа ще избера на Хип или Нестле.
Благодаря ви още ведниж.
Виж целия пост
# 7
Освен Милупа, Хип и Нестле и на Блевит са хубави кашите  Peace
Виж целия пост
# 8
Най-добре започни с безмлечна.На Милупа са много хубави.Трябва и да е без глутен.Но най-добре питай педи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия