Докога да кърмя от двете гърди?

  • 422
  • 3
Здравейте мами,
моля ви споделете ми вашия опит Praynig . Дъщеря ми е на три месеца и преди десетина дни забелязах че е по-неспокойна, не спи през деня както преди, а като суче го прави както трябва първите 10 мин. /по принцип си яде по 20 мин общо/, а после почва да се върти, често плюе зърното и после пак търси да го захапе изобщо нещо не е наред. Предположих че може да ми е намаляла кърмата и започнах да й давам и от двете гърди и тя понякога си ги изпразва....Стана по-спокойна и спи, обаче проблема с плюенето на зърното и това че е неспокойна по време на самото кърмене си остана. Въпроса ми е колко време да продължа да й давам от двете гърди? Една приятелка ми каза че като пораснало бебето й започнала да го храни и от двете гърди всеки път, но не знам това нормално ли е newsm78 и дали да не продължа така и за напред Confused
Виж целия пост
# 1
Бебето си показва най-добре - щом си хапва и от двете, няма нищо лошо да ги предлагаш всеки път Grinning На тази възраст децата вече сучат значително по-кратко - 5-10 мин са им съвсем достатъчни, за да се нахранят Grinning
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти Hedra,
Знам че вече се наяждат по-бързо, но тя суче по много време и от двете гърди - просто е неспокойна и като минат първите 10 минути почва да плюе зърното, но после плаче и го иска отново.Аз просто си мисля имат ли гърдите определено количество кърма, което могат да произведат за 2-3 часа и което не може да се надвиши,независимо колко ги стимулираш newsm78 Защото ако е така и в едната гърда може да имам най-много 130-140 мл., а те вече не й стигат защото е голяма, тогава просто ще съм принудена да й давам и от двете поне докато я захраня към 6 месец. При вас как беше от едната ли давахте до края или и от двете? А и това че е неспокойна по време на кърменето също ме тревожи Sad
Виж целия пост
# 3
Неспокойствието може да се проявява в моментите, когато й се налага да суче малко на празен ход, преди да слезе следващата порция мляко. Обикновено това може да се избегне, ако веднага я прехвърлиш на другата гърда, където млякото още тече силно. Може да се прехвърляте така по 2-3 пъти от едната на другата в рамките на едно хранене, ако тя предпочита - няма нищо лошо в това, стимулират се по-добре гърдите и бебето поема повече мляко на едно хранене.
А относно предлагането на двете гърди на всяко хранене - в много източници точно това се насърчава като нормалния начин на кърмене Grinning И при повечето майки, които кърмят продължително (при мен включително) децата сучат винаги и от двете гърди.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия