Проблем с главичката на 6-месечно бебе

  • 1 471
  • 2
здравейте,реших да споделя с вас моя проблем. Моя син е на почти 6 месеца. Като цяло мога да кажа че е енергично дете,но.... ОБръща се свободно от корем по гръб,може би заради факта че не обича много-много да стои по корем.Опитвам се с гимнастика да го накарам да се обърне от гръб по корем,но стига само до половината,т.е. застава настрани повече не иска. Какво ли не съм опитвала - пея, правя се на клоун, опитвам се с играчка да го привлека и  не иска.но основния ни проблем е че когато го вдигна да стои прав, когато е в ръцете ми или е полуседнал - си държи главичката леко наклонена наляво. Водихме го при невролог - той каза че е наред, ходихме и при детски хирург и той каза че при детето всичко е наред.Стигнахме до специалист "уши,нос,гърло" и той стигна до извода че детето има леко възпалено ляво ухо, та сега капем капки. Но аз не смятам че това е проблема. Възможно ли е малко по-бавно да се развива в двигателно отношение детето и изобщо някой сблъсквал ли се е с подобен проблем с наклонена главичка. Дайте съвет,моля ви.
Виж целия пост
# 1
Ако движи свободно главата в двете посоки всичко е на ред. Просто това е любемата му поза. Развитието на децата е индивидуално. Най-вероятно темпераментът му е такъв- по-спокойно е. Ако не маже да движе свободно главата в двете посоки се консултирайте с детски ортопед.
Виж целия пост
# 2
здравейте отново.благодаря за отговора ви, Д-р Слънчева. Главичката си я движи свободно на двете страни и явно едната страна му е по-любима в момента. Той наистина ми изглежда малко по-спокоен от другите бебета , и заради това се забавяме с завъртането от гръб по корем. Благодаря и на Lusky.me , но не мисля че има KISS - тъй като няма нито един от описаните симптоми, а и аз съм против тези мануални терапевти - при нас аз ги знам като "чекръкчии". Може би с по-упорити и редовни масажчета на вратлето би трябвало да се оправи
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия