Berlitz

  • 17 195
  • 61
Знам, че има тема - Алианс или Британика, и също видях, че там се споменава за Берлиц, но отварям нова тема, специално за Берлиц.

Искам да попитам майки на мънички дечица около 4 и половина 5 годишни няма ли желаещи да запишат децата си там?

не случайно питам, сещате се предполагам защо?
Виж целия пост
# 1
не случайно питам, сещате се предполагам защо?

Честно казано не се сещам, но се заинтригувах от другата тема и мисля да запиша дъщеря си. Тя обаче е на 10г.
Виж целия пост
# 2
за 10 годишни няма проблем, има проблем с по-малките
Виж целия пост
# 3
Лио, мистерията расте...
прегледах другата тема от чисто любопитство, ама не се сещам защо питаш...
Виж целия пост
# 4
ама не се сещам защо питаш...
Лио иска да учи english, щото вече знае french  Grinning
И за около 4 години и половина, да го ползва като майчин.
Първи вариант.
Втори - Лио е една много амбициозна майка и е решила на всяка цена да тормози щерката, която към 7 годишна възраст, освен на френски трябва да може да си поиска хляб и на английски.
И колкото повече, толкова повече.
Лио -   bouquet
Виж целия пост
# 5
ама тя това може да го направи и без да има други "желаещи да запишат децата си там", нали? друга ще да е конспирацията, друга... Thinking
Виж целия пост
# 6
yanita, права си, както обикновено  Simple Smile

А аз съм любопитна защо все пак е избрала Берлиц?
Виж целия пост
# 7
Сега нека да обясня за да не се налага да гадаете: Mr. Green Wink

Аз ходих там, на място, но организационно нещата не ми харесаха, имам предвид следното
Сега, ако искам не мога да запиша дъщеря си на курс там, защото:
1. трябва да оставя координати и, ако има други желаещи за група....ама това кога ще бъде
2. няма фиксирани сесии - от ... до....
3. няма фиксирани часове - когато тогава
4. и евентуално като час, ама много хипотетично - 16ч Shocked (Ади в 16ч тепърва става от сл.сън в детската)

Пиша това, защото съм свикнала със следното - Френски институт - курсове

1. има точно определени сесии
2. започва се на тази дата и се свършва на тази дата
3. записвания на еди коя си дата от толкова до толкова часа
4. курсовете са в този и този ден от толкова до толкова

Британски съвет - курсове на Кракра

1. има точно определени сесии
2. започва се на тази дата и се свършва на тази дата
3. записвания на еди коя си дата от толкова до толкова часа
4. курсовете са в този и този ден от толкова до толкова


В Берлиц няма такова нещо, когато тогава, евентуално, може би ама не е сигурно.

За възрастни в Берлиц същата работа за курсове - ама оставете телефон да ви се обадим, ако се сформира група

Иначе, ако говорим сега за база е много добре.

На мен това не ми се струва нормално.

Иначе понеже Verdad повдигна въпроса  - аз честно безкрайно се възхищавам на майка ми за едно, Ади с нея основно говори на френски, говори много повече отколкото аз на нейната възраст, и само я чакам да стане на 5 да я пратя в Френския институт Mr. Green, но в Берлиц може и под 5 ама ето нещо куца организацията, ама наистина, ако няма желаещи

та затова пуснах темата, дали няма други луди като мен, които да искат да запишат децата си там.


Виж целия пост
# 8
добре де, да кажем, че запиша габа и понеже съм много убедителна, навия още 1-2 майки с деца на същата възраст и сформираме група... да, ама в един момент може да ми хрумне, че не искам или не мога повече да водя детето си. групата ще се разпадне ли, при положение, че моето дете е помогнало за сформиране на необходимия минимум? newsm78
Виж целия пост
# 9
А споменатите в другата тема цени? #Crazy
Това й харесвам на Британика - гъвкави са.
И споменатите от Лио условия са налице - от-до.

Използвам темата да попитам за Френския институт.
Това е Алианс Франсез или не?
Виж целия пост
# 10
добре де, да кажем, че запиша габа и понеже съм много убедителна, навия още 1-2 майки с деца на същата възраст и сформираме група... да, ама в един момент може да ми хрумне, че не искам или не мога повече да водя детето си. групата ще се разпадне ли, при положение, че моето дете е помогнало за сформиране на необходимия минимум? newsm78

Няма да се разпадне групата. Мия първоначално бяха 3 деца в група, но едното момченце се приместиха да живеят в София (съотвено запази правото си там да продължи в Берлитц). Мия продължи с другото момиченце, до момента когато се включиха още 2 деца.
А в цените не виждам нищо смущаващо. Като се разбие сумата на посещение се падат 5 лв.
Виж целия пост
# 11
И аз мисля живот и здраве моят младеж да ходи там. Живот и здраве, при навършени четири, дръжте се Берлиц, защото Спасчо не е лесен. Simple Smile

Иначе днес бях в Джой, много ми хареса и директорката и децата, всичко, обаче само три часа на ден. Колкото и да ми се иска едва ли ще стане. Да беше поне целодневно.
Виж целия пост
# 12
Аз се интересувам от тази школа. Но в момента няма кой да води малкия. Най-рано ще може да почне от април. Дали имат летни курсове?
16 часа наистина е рано. В детската градина спят до 16.
Виж целия пост
# 13
Използвам темата да попитам за Френския институт.
Това е Алианс Франсез или не?

не, не е Алианc Францез, на ул. Дякон Игнатий в София, тоест по диагонал на Централна поща има Institut Francais (не мога да ти сложа на "с"-то отдолу седия, че нямам френските ударения и прочие на този компютър в момента, за което моля да ми простиш), та към този Френски Институт има всякакви курсове на френски, които се провеждат в сградата има на Хр.Белчев.
Има общ курс по френски 12 нива, и специализирани курсове, ако те инетерсува повече, казвай, знам всичко за тези курсове - цени, какви са самите курсове, дипломи, всичко.

ето и сайт:

http://www.institutfrance.bg/
Виж целия пост
# 14
Е сега съвсем се обърках с новата информация. Май ще трябва и аз да отида да поразпитам. Liorena, това с НЕ фиксираните дни и часове само за малките ли се отнася? И от това, което си написала излиза, че в Британския съвет е по-добре. Всъщност организацията е по-добра, но не знам самото обучение как е newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия